پارک صفا، قدیمی ترین پارک دبی

قدیمی ترین پارک شهر دبی؛ پارک صفا

شهر دبی در سال های اخیر به عنوان یکی از توریستی ترین مقاصد گردشگری در جهان شناخته شده است. در این شهر جاذبه های گردشگری طبیعی، مراکز خرید مختلف، پارک‌ها و خیابان‌های معروف بسیاری وجود دارد که گردشگران برای دیدن آن‌ها سفر به دبی را انتخاب می‌کنند. یکی از این جاذبه ها که می خواهیم درباره آن در این مطلب صحبت کنیم پارک صفا در دبی است. این پارک یکی از قدیمی ترین پارک های شهر دبی به شمار می رود و امکانات تفریحی زیادی را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است؛ در ادامه همراه الی گشت باشید.

قدیمی ترین پارک دبی پارک صفا
مطالب مرتبط:
در دبی از این غذاهای خیابانی غافل نشوید!
۱۰ مورد از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب

همانطور که گفتیم پارک صفا از قدیمی ترین پارک های شهر دبی است و مساحتی حدود ۶۴ هکتار را از این شهر برای خود در بر گرفته است. این پارک در سال ۱۹۷۵ در حومه شهر دبی در خیابان شیخ زاید واقع شده است، و در سال ۱۹۸۴ و پس از ۹ سال، پارک مورد بازسازی قرار گرفت. بازسازی دیگری نیز بین سال ‌های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۲ در پارک صفا در شهر دبی صورت گرفت. پس از اولین بازسازی، محل‌های بهداشتی عمومی برای پارک به وجود آمد و همچنین زمین‌های بازی نیز در میان این پارک ساختند و همچنین امکانات تفریحی دیگر به علاوه‌ی برخی خدمات برای آسایش و راحتی بازدیدکنندگان از پارک، در این پارک به وجود آمد.

پارک صفا در دبی

در این پارک قدیمی در شهر دبی سه دریاچه ی بسیار زیبا وجود دارد و علاوه بر آن حدود ۲۰۰ نوع پرنده ی مختلف و ۱۶۹۲۴ نوع درخت و بوته به چشم می خورد که سبب زیبایی بیشتر این پارک شده اند. با وجود اینکه این جاذبه یک پارک به شمار می رود اما تا چشم کار می کند چمن و درختانی در آن وجود دارد که سبب شده تا شما فکر کنید که در یک جنگل کوچک رفته اید؛ همچنین شما می توانید چشم انداز زیبایی را با رفتن بر روی تپه های کوچکی که در این پارک قرار دارند از این پارک مشاهده کنید. آبشاری نیز از بالای این تپه به پایین می‌ریزد و آب آن به بزرگ ‌ترین دریاچه وصل می‌شود. این دریاچه دارای فواره و قایق‌هایی کوچک است که گردشگران می‌توانند با آن‌ها روی آب بروند.

پارک صفا در دبی

۴ ورودی اصلی برای پارک صفا در دبی در نظر گرفته شده است. با توجه به این که این پارک یکی از قدیمی ترین و مشهورترین پارک های شهر دبی به شمار می رود در بین مردم این شهر هم از محبوبیت ویژه ای برخودار است و اکثر خانواده هایی که در دبی زندگی می کنند برای گذراندن پیک نیک و سپری کردن اوقات فراغت خودشان این پارک را انتخاب می کنند و در اکثر مواقع که به بخواهید به این پارک بروید شلوغ است. دلیل این که پارک صفا بین عموم مردم محبوب است این است که دارای امکانات رفاهی و تفریحی در تمام رنج سنی می باشد. بچه‌های می‌توانند در زمین‌های بازی بی‌شمار آن بازی کنند، در ‌حالی‌ که بزرگ‌ تر‌ها در محل‌های مخصوص قدم می ‌زنند یا مشغول قایق سواری هستند.

پارک صفا در شهر دبی

همچنین پارک صفا در شهر دبی معروف به باغ هایی است که اغلب با توجه به سکوتی که در آنها پابرجاست محل مناسبی برای مطالعه هستند، دارای زمین هایی مناسب برای دویدن دونده ها و همچنین دوچرخه سواری نیز می باشد، اگر دوچرخه ندارید نگران نباشید زیرا در این پارک محلی برای کرایه دوچرخه وجود دارد و شما می توانید با کرایه دوچرخه به تفریح در این پارک بپردازید. زمین‌های تنیس، بسکتبال، والیبال و فوتبال این پارک از دیگر تفریحاتی هستند که می توانید به گذراندن اوقات خوش از آنها استفاده کنید.

البته پارک صفا در دبی امروزه در مرکز این شهر قرار دارد و فاصله کمی با جاذبه های دیدنی و جذاب دبی دارد. فاصله ‌ی این پارک از برج خلیفه تنها ۳/۰۵ کیلومتر، از برج‌های امارات ۵/۰۶ کیلومتر و از مرکز تجارت جهانی دبی ۶/۲۷ کیلومتر است. از آنجایی ‌که شهر دبی به سرعت در حال رشد است، از جلوی این پارکس می توانید به راحتی آسمان خراش های این شهر را مشاهده کنید.

قدیمی ترین پارک دبی پارک صفا

دسترسی به پارک صفا در دبی

  • مسیر دسترسی

برای دسترسی به پارک صفا در دبی می توانید از تورهایی که در این منطقه وجود دارد استفاده کنید. اما اگر خود به تنهایی قصد سفر به این شهر دارید، این پارک از خیابان‌های شیخ زاید، الوصل، الحدیقه و خیابان پنجاه و پنجم قابل دسترسی است. همچنین از ایستگاه بیزینس بی در مترو نیز می‌توانید به این پارک برسید.

  • آدرس پارک صفا

آدرس: دبی، ۱۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز قدیمی دبی، خیابان شیخ زاید.

 Address: Sheikh Zayed Rd – Dubai – United Arab Emirates

به جز روز‌های پنج‌شنبه و جمعه، پارکینگ رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. ورودی پارک صفا در دبی تنها ۳ درهم (۰/۸ دلار) است.

  •  ساعت کاری پارک صفا

پارک صفا در دبی از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ شب به روی بازدیدکنندگان باز است و روزهای سه شنبه تنها بانوان و کودکان اجازه ی ورود به پارک را دارا هستند. یک باغ هم در وسط این پارک وجود دارد که به طور همیشگی مخصوص بانوان است و آقایان هیچگاه اجازه ورود به آن را ندارند.

دیگر پارک های معروفی که در این شهر هستند نیز به عبارتند از:

  • پارک ساحلی الممزار | AL MAMZAR BEACH PARK

با توجه به دلایل متعددی نیز نظیر پنج ساحل مجزا، محوطه ای با بیش از ۶ هزار گیاه، هزار و ششصد اصله نخل خرما، ۳۰۰ درخت نارگیل و فضای سبز فوق العاده زیبایی که این پارک نیز شامل می شود از شهرت ویژه ای در شهر دبی برخوردار است. ورودی پارک نیز برای هر نفر ۵ درهم و برای هر ماشین ۳۰ درهم در نظر گرفته شده است. ساعات کاری پارک برای روزهای یکشنبه تا چهارشنبه، ۸ صبح تا ۱۰ شب و برای روزهای پنج شنبه تا شنبه ۸ صبح تا ۱۱ شب است.

آدرس: Dubai – United Arab Emirates

الممزاز
  • باغ معجزه ی دبی | DUBAI MIRACLE GARDEN

بهترین مکان این که بتوانید طراوت و تازگی روحتان را تضمین کنید همین باغ معجزه ای است که در شهر دبی وجود دارد. هزینه ورودی باغ معجزه ی دبی ۳۰ درهم و باغ پروانه ها ۵۰ درهم بوده و ساعات بازدید از این باغ ها نیز براساس جدول زمان بندی زیر است: یک شنبه تا پنج شنبه ۹ صبح تا ۹ شب و جمعه و شنبه ۹ صبح تا ۱۱ شب.

آدرس: Al Barsha South 3, Barsha,Dubailand Area – Dubai – United Arab Emirates

باغ معجزه ی دبی
  • پارک و تالاب البرشا | AL BARSHA POND PARK

برای پیدا کردن این پارک می توان مرکز خرید و بازار Ripe Market را به عنوان راهنما در نظر گرفت و به آن جا رفت، پارک البرشا دقیقا در کنار این بازار قرار دارشته و محلی خوبی برای گذران وقت محسوب می شود. از تاریخ بیست و هشتم نوامبر به بعد، این پارک در ساعات غروب شنبه ها میزبان یک بازار شبانه است که در آن ترکیب هیجان انگیزی از ورزش ها نیز ارائه می شود. ورود به این پارک رایگان بوده و ساعت کاری آن از روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ۸ صبح تا ۱۱ شب و  روزهای جمعه و شنبه از ۸ تا ۱۱ و نیم شب است.

آدرس: Opp. Al Barsha Mall، Al Barsha 2 – Dubai – United Arab Emirates

پارک و تالاب البرشا

پارک زابیل | ZABEEL PARK

یکی از پارک هایی که به نوعی می تواند جایگزین پارک صفا در شهر دبی بشود همین پارک زابیل است. هر روز صبح در این پارک به صورت رسمی بازاری محلی بر پا می شود که در محدوده دروازه شماره دو این پارک قرار دارد. در این بازار صدها دست فروش با ارائه انواع اشیا دست دوم، لباس، کتاب، غذاهای ارگانیک و ساندویچ ها و برگرهای تازه به مشتریان خدمات ارائه می کنند. هزینه ورودی این پارک ۵ درهم برای هر نفر بوده و برای قایق سواری نیز باید مبلغ ۴۰ درهم پرداخت کنید. ساعات کاری پارک زابیل از روز یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۲۳:۰۰ بوده و در روزهای پنج شنبه تا شنبه ۸ تا ۲۳:۳۰ است.

آدرس: Zabeel Area – Dubai – United Arab Emirates

پارک زابیل

پارک نهر دبی | Creek Park

یکی از مکان هایی که باید حتما در لیست گردشگری های شما در شهر دبی قرار بگیرد پارک نهر است این پارک دارای محیطی بسیار آرامش بخش و دارای امکانات بسیار مناسبی برای گشت و گذار و تفریح می باشد. هزینه ورودی ۵ درهم و ساعات فعالیت از روز یکشنبه تا چهار شنبه ۸ صبح تا ۱۰ شب و پنج شنبه تا شنبه ۸ صبح تا ۱۱ شب است.

آدرس: Umm Hurair 2 – Dubai – United Arab Emirates

منبع: dubai-online.com

معرفی هتل ۵ ستاره پارک حیات در دبی
معرفی هتل ۵ ستاره پارک حیات در دبی
معرفی هتل سوئیسوتل الغریر دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل سوئیسوتل الغریر دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل آسیانا دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل آسیانا دبی | ۵ ستاره
کارناوال شادی ها در دبی
کارناوال شادی ها در دبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code