بلیط هواپیما

پارک ملی آبیسکو در سوئد، جایی عالی برای تماشای شفق قطبی

پارک ملی آبیسکو | abisko national park در سوئد

مناظر طبیعی سوئد چنان چشم نوازند که دل هر گردشگری را می برند پس بی دلیل نیست که سالانه گردشگران زیادی راهی سفر به این کشور می شوند تا فرصت تماشای مناظر بکر آن را پیدا کنند. یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این کشور پارک ملی آبیسکو است، جایی که با رودخانه های خروشان، کوه های بلند و البته دشت های سرسبز زیباترین چشم اندازهای طبیعی را به شما نشان می دهد. مدت هاست که طبیعت دوستان در این پارک اردو می زنند تا شفق های قطبی رویایی را تماشا کنند برای همین ایستگاهی مخصوص تماشای شفق های قطبی در پارک برپا شده است. می خواهیم درباره پارک ملی آبیسکو حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

پارک ملی آبیسکو
مطالب مرتبط:
با طبیعت و آب و هوای سوئد آشنا شوید
با دیدن این ۱۰ جاذبه در سوئد حیرت زده می شوید

به شهر آبیسکوی سوئد خوش آمدید، جایی که پارک ملی آبیسکو (abisko national park)، ایستگاه تماشای شفق قطبی و ایستگاه کوهنوردی آبیسکو را در خود جای داده است. پارک ملی آبیسکو در قلب استان لاپلاند در شمال سوئد قرار دارد و با ۷۷ کیلومتر مربع به زیبایی های طبیعی، حیات وحش و ماجراجویی های هیجان انگیز معروف است. در داخل این پارک ایستگاه آسمان آبیسکو (Abisko Sky Station) قرار دارد که یکی از بهترین مکان ها برای تماشای شفق قطبی فریبنده و جادویی ست.

شفق قطبی

در این پارک هر آنچه از زیبایی های طبیعی بخواهید را پیدا می کنید؛ کوه هایی که می توانید ساعت ها از آن ها بالا بروید و فتحشان کنید و حیات وحشی که پر از حیوانات بومی ست برای همین هم هست که این پارک نسبت به دیگر پارک های ملی سوئد بازدیدکنندگان بیشتری دارد. این پارک محبوب ترین مسیرهای طبیعت گردی سوئد را در خود جای داده است چون مناظر زیبا و دلفریب و همینطور گونه های جانوری و گیاهی جالب توجهی دارد.

رودخانه های پارک ملی آبیسکو

اگر توقع دارید با سفر به سوئد، گوزن شمالی ببینید یکی از بهترین راه ها این است که راهی پارک ملی آبیسکو شوید. نظرتان درباره درشکه سواری با گوزن شمالی چیست؟ می تواند خیلی هیجان انگیز باشد این طور نیست؟ این پارک مملوء از تجربه های منحصربفردی است که در کمتر جایی از جهان می توان آن ها را امتحان کرد.

گوزن شمالی

این پارک یکی از بهترین جاها برای تماشای ستارگان است همین که شب می شود پرده ی سیاه آسمان پر از ستاره های درخشان می شود و مناظر خیال انگیزی را می سازد چنان که گاهی احساس می کنید که آنقدر به شما نزدیکند که می توانید دست تان را دراز کنید و آن ها را بچینید. البته جذابیت شب های پارک فقط به ستاره ها محدود نمی شود و چیزی فراتر در انتظارتان است: تماشای شفق قطبی. حتما می دانید که یکی از شگفتی های سوئد، شفق های قطبی اش است، پدیده ای که خیلی ها را به این کشور می کشاند.

شفق قطبی

در این پارک با دنیایی از ماجراجویی ها روبرو می شوید که یکی از آن ها اسنومبیل سواری است. می توانید با ساعتی ۲۰ دلار این ماشین ها را کرایه و دنیای متفاوت پارک را کشف کنید. البته شاید به دنبال ماجراجویی های متفاوت تری باشید در این صورت می توانید با تورها همراه شوید و مثلا عقاب های بزرگ را تماشا کنید.

کوه های سربفلک کشیده ی آبیسکو و طبیعت بکرش شوق کوهنوردی و طبیعت گردی را در شما بیدار می کند. اگر در ماه های گرم سال به این پارک بروید پیاده روی در دنیای طراوت بخش پارک شما را پر از احساس سرزندگی می کند.

پیاده روی

در کوهستان های آبیسکو یخچال های زیادی هست که در کنار رودهای خروشان، اهمیت این پارک را دوچندان کرده اند. به غیر از این، پارک زیستگاه گونه های متنوع جانوری و گیاهی است. در هر کدام از دشت ها و کوه ها پوشش گیاهی خاصی به چشم می خورد که تعداد آن ها در نواحی کم ارتفاع تر بیشتر است. می توانید در حین پیاده روی به دنبال گل های وحشی ای مثل نوع خاصی از ارکیده های بنفش باشید که فقط در این ناحیه رشد می کنند.

طبیعت بکر پارک ملی آبیسکو

مطمئنا این پارک بزرگ با رودها، دریاچه ها و کوه هایش، حیات وحش متنوعی را در خود جای داده است؛ جانورانی مثل گوزون شمالی، موش قطبی، روباه قطبی و … . در این پارک دریاچه های زیادی هست و در قسمت هایی از آن هم سواحلی زیبا به چشم می خورد. یکی از لذت بخش ترین بخش هایی که در این پارک می توانید آن را تجربه کنید اقامت در هتل های یخی است. شاید فکر کنید داخل این نوع هتل ها خیلی سرد است و نمی توانید سرمای زیاد آن را تحمل کنید اما اصلا این طور نیست کافیست لباس گرم بپوشید تا بدون احساس سرما اقامتی متفاوت را امتحان کنید.

کوهستان های پارک

در سال ۱۹۰۹ اولین قانون سوئد در رابطه با محافظت از طبیعت تصویب شد و در همان سال بود که پارک ملی آبیسکو شکل گرفت تا جایی باشد برای انجام تحقیقات و همینطور حمایت از طبیعت. در سراسر این پارک مراکز تحقیقاتی زیادی به چشم می خورد که هر کدام از آن ها بر روی شاخه هایی مثل جانورشناسی، گیاهشناسی و … متمرکز شده  اند. این پارک زمستان های سردی دارد اما چشم اندازهای برفی و سراسر سفیدش خیلی ها را در این فصل برای اسکی، پیاده روی بر روی برف و سورتمه سواری و یا دیگر فعالیت های زمستانی راهی این پارک می کند.

زمستان های پارک ملی

نزدیکی این پارک به اقیانوس اطلس به آن ویژگی های خاصی داده و باعث شده که نسبت به پارک های شرق کشور زمستان های ملایم تر و تابستان های وخنک تری داشته باشد. مردمان سامی برای هزاران سال در این محل ساکن و به پرورش گوزن شمالی مشغول بودند به طوری که امروز هنوز هم کلبه های آن ها در پارک دیده می شود.

منبع: expedia.com

کاخ اسماعیلیه در باکو، یادبودی برای مرگ فرزند
کاخ اسماعیلیه در باکو، یادبودی برای مرگ فرزند
پر هیجان ترین فعالیت های سنگاپور که شما را سرشار از آدرنالین می کند..!
پر هیجان ترین فعالیت های سنگاپور که شما را سرشار از آدرنالین می کند..!
قلعه لیماسول، موزه ای تاریخی در قبرس
قلعه لیماسول، موزه ای تاریخی در قبرس
پوکت صاحب بزرگترین چرخ و فلک جهان خواهد شد
پوکت صاحب بزرگترین چرخ و فلک جهان خواهد شد