بلیط هواپیما

پارک ملی لیک دیستریکت، جاذبه ای طبیعی در انگلیس

پارک ملی لیک دیستریکت انگلیس | Lake District National Park

شهر لندن یکی از مطرح ترین مقاصدی است در جهان که در آن می توانید گردشگری های فوق العاده ای را انجام دهید و تجربه ی سفری منحصر به فردی را برای خودتان به وجود بیاورید. در این مطلب از الی گشت قصد داریم درباره یکی از پارک های ملی کشور انگلیس به نام لیک دیستریکت صبحت کنیم؛ این پارک در شهر لندن قرار دارد و یکی از مطرح ترین جاذبه های گردشگری است که هر گردشگری می تواند هنگام سفر به این شهر از آن دیدن نماید. این پارک از محبوب ترین پارک ها بین مردم این شهر است و اغلب در روزهای تعطیل و جشن هایی که در این کشور برگزار می شود همه در آن جمع می شوند. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره ی پارک ملی لیک دیستریکت انگلیس خدمتتان شرح دهیم.

لیک دیستریکت
مطالب مرتبط:
کوله گرد کر و لال انگلیسی ۱۲۵ کشور را در ۱۷ سال بازدید کرد
اولین فرودگاه کنترل از راه دور انگلیس!
دوور، بزرگ ترین قلعه انگلیس

پارک ملی لیک دیستریکت انگلیس جزء معروف ترین پارک های لندن بوده و هنرمندان و نوابغ ادبی بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. این پارک به دلیل طبیعت بکر و دیدنی که دارد که محل الهام بسیاری از هنرمندان بوده است و سالانه میلیون ها گردشگری را به سمت خود جذب می کند. این پارک مساحتی برابر با ۸۸۵ مایل مربع دارد و از لحاظ جغرافیایی در شمال غربی انگلیس واقع شده است. این پارک در سال ۱۹۵۱ تاسیس شد و در سال ۲۰۱۷ جزء سایت میراث به ثبت رسیده است. بلندترین کوه انگلیس به نام Scale Pike در این پارک قرار دارد و علاوه بر این عمیق ترین و طولانی ترین رودخانه های انگلیس به نام های Wast Water و Windermere در این پارک نیز واقع است. بازدیدکنندگان تمام این جاذبه ها را با ورود به این پارک مشاهده خواهند کرد.

پارک ملی لیک دیستریکت

پارک ملی لیک دستریکت شامل دریاچه های مرکزی است و در آن مناطق ساحلی و جزیره ای زیادی دیده می شود. علاوه بر این مناطق طبیعی که در این پارک ملی وجود دارد و گردشگران می توانند اوقات خوش بسیار فوق العاده ای را در آن تجربه کنند از خانه های نویسندگان و شاعران معروف هم می توانند دیدن کنند که از جمله ی آن ها ویلیام وردزورث در Mount و Dave Cottage. است که هزینه ورودی به این خانه ها برای هر فرد بزرگسال ۷ پوند بوده و پس از پرداخت بازدیدکنندگان می توانند این خانه های متعلق به قرن ۱۹ را که شامل بسیاری از خاطرات شاعران نیز بوده است کشف کنند.

پارک ملی لیک دیستریکت در کشور انگلیس

 آب و هوای پارک ملی لیک دیستریکت انگلیس

اگر بخواهیم شرایط آب و هوایی که در این پارک برقرار است را توصیف کنیم، باید بگوییم که کاملا غیرقابل پیش بینی بوده و معمولا بارانی است. سعی کنید در طول سفرتان حتما لباس مخصوص روزهای بارانی همراه داشته باشید تا از باران های انگلیس در امان بمانید. بدترین بارش ها در فصل زمستان رخ می دهد و بهترین فصل گردشگری در انگلیس که بخواهید از این پارک دیدن کنید تابستان است. اگر بازدیدکنندگان به عنوان یک گردش در طبیعت میخواهند به اینجا بیایند، باید درنظر داشته باشند که بالا رفتن از شیب های تند پارک می تواند مشکل باشد. پس باید پوتین مناسب و دیگر اسباب لازم را با خود به همراه داشته باشند.

لیک دیستریکت

ویژگی های پارک ملی لیک دیستریکت انگلیس

همانطور که گفتیم این پارک محلی برای الهام گرفتن نویسندگان و نقاشان بوده است و دلیل آن نیز ویژگی های شگفت انگیزی است که این پارک دارا می باشد. یکی از آن ها تپه های رویایی آن است که افرادی چون ویلیام وردزورث، آرتور رنسام، جان راسکین و بسیاری دیگر از هنرمندان و نویسندگان با تماشای آن ها غرق در آرامش می شدند و می توانسند آنچه در ذهن و فکرشان است را بر روی کاغذ نمایان کنند. پارک ملی  لیک دیستریکت با داشتن ۱۶دریاچه و بلندترین کوه های انگلیس و روستاهایی کوچک و فریبنده، منظره ای مبهوت کننده را خلق کرده است. هنرمندان هنوز هم از این محل الهام می گیرند. زیرا اتمسفری عالی و خلاقانه دارد و نمونه ی بارز آن جاذبه هایی چون هنر خیابان محلی و “گذرگاه های مجسمه” است.

در شکل دهی پارک ملی لیک دیستریکت کشاورزی نقش مهمی داشته است و اگر چراگاه ها وجود نداشتند، تعداد جنگل ها و درختان از این هم بیشتر می بود. مناطقی که پوشیده از درخت هستند محل استقرار پرندگانی چون سنقر و جغد قهوه ای بوده و حیوانات دیگری نظیر گوزن، روباه و شغال هم در این پارک زندگی می کنند. درختان زبان گنجشک و بلوط در بسیاری از بخش های پارک دیده می شوند و گیاهان آب دوستی چون خزه نیز به علت بارندگی فراوان رویش دارند. همچنین کشت مزارع کاج و صنوبر جهت بهره برداری در صنعت الوارسازی رونق دارد.

پارک ملی لیک دیستریکت انگلیس

حفاظت از پارک ملی لیک دیستریکت انگلیس

در سال ۱۹۵۱ پارک ملی دیستریکت تحت حفاظت دولت انگلیس قرار گرفت تا بقایای پارک و محیط زیست آن نیز حفظ شود. علاوه بر این مرکز هشت نهاد ملی طبیعی دیگر در این پارک هستند تا حیات وحش ساکن در پارک را بیشتر تحت مراقبت قرار دهند. یک خطر جدی برای جنگل ها، چرای بی رویه دام ها و بهره برداری های انسانی است. این پارک همچنین رسوبات شدیدی از پیاده روهای آهکی دارد که حیات بسیاری از گونه های جانوری و گیاهی را به خطر می اندازد. آهکی که برای ساخت پیاده روهای این پارک استفاده شده است که خطر جدی برای بهره برداری از منابع طبیعی است. ساحل دریاچه ها نیز از خطر مصون نیست. زیرا جاذبه ی توریستی بوده و بازدیدکنندگان اکوسیستم آن را تحت تاثیر قرار می دهند.

علاقه ی بی سابقه ی گردشگران انگلیسی به ایران در سال ۲۰۱۶
علاقه ی بی سابقه ی گردشگران انگلیسی به ایران در سال ۲۰۱۶
اولین فرودگاه کنترل از راه دور انگلیس!
اولین فرودگاه کنترل از راه دور انگلیس!
آشنایی با فرودگاه بین المللی بریستول انگلستان
آشنایی با فرودگاه بین المللی بریستول انگلستان
ظهور یک فرضیه ی جدید درباره ی بنای عجیب استون هنج
ظهور یک فرضیه ی جدید درباره ی بنای عجیب استون هنج