بلیط هواپیما

پارک ملی هفت دریاچه، گشتی در زیباترین طبیعت ترکیه

پارک ملی هفت دریاچه ترکیه

می خواهیم امروز به همراه الی گشت به شرق استانبول برویم و جدای از هیاهو و شلوغی های شهر، گشتی در یکی از چشم نوازترین جلوه های طبیعت ترکیه بزنیم. پارک ملی هفت دریاچه ترکیه با هفت دریاچه سحرآمیز، یکی از نفس گیرترین طبیعت های این کشور را دارد. در ادامه همراه ما باشید و این طبیعت زیبای ترکیه را بیشتر بیاموزید!

پارک ملی هفت دریاچه ترکیه

درباره ی پارک ملی هفت دریاچه ترکیه (Yedigoller National Park)

مطالب مرتبط:
پارک ملی کاچکار، طبیعت گردی در ترکیه
۶ ایده ی خوب خرید سوغاتی در ترکیه

پارک ملی هفت دریاچه در شرق استانبول قرار دارد و به دلیل هفت دریاچه ی بسیار زیبا، ماهی های قزل آلا و پوشش گیاهی بسیار منحصر بفردی که دارد، معروف است. به دلیل آب و هوای بسیار خوبی که در این منطقه وجود دارد، پوشش گیاهی غنی ای از درختان توسکا، بلوط و فندق در فصل پاییز وجود دارد و این پارک را به جنگلی از درختان رنگارنگ تبدیل کرده است. جدای از این ها، در این پارک اغوا کننده، مسیرهای پیاده روی بی نهایت زیبا در کنار چشمه های آب داغ دیده می شود که جلوه ی  پارک را چندین برابر کرده است.

اگر در فصل زمستان هم از این پارک دیدن کنید، یکی از بهترین پیست های اسکی سرتاسر ترکیه را در پیش رو دارید. در واقع می توان گفت پارک ملی هفت دریاچه ترکیه، پارکی برای تمام فصول است و در هر فصلی جذابیت های خاص خود را دارد.

وسعت این پارک ملی حدود ۱۶۰۰۰ متر مربع است و هر سال حدود ۱۰۰۰۰۰ گردشگر را به خود جذب می کند. یکی از بزرگترین مزیت های این پارک ملی خلوت بودن و در نتیجه بکر بودن آن است پس اگر در سفر به استانبول خواستید یک روز را دور از هیاهوی فضای شهری بگذرانید، این پارک انتخاب خیلی خوبی است.

پارک ملی هفت دریاچه

دیدنی های پارک ملی هفت دریاچه ترکیه

از آنجا که این پارک محیط وسیعی دارد و ممکن است شما هم خیلی با آن آشنا نباشید، خوب است با جاذبه های آن آشنا باشید تا موقع بازدید بتوانید همه جای آن را کامل بگردید:

  • هفت دریاچه

همانطور که از اسم آن مشخص است، این پارک ملی دارای هفت دریاچه به نام های بیوک گل، درین گل، سرین گل، نازلی گل، اینس گل، سازلی گل و کوچوک گل است. هر هفت دریاچه از طریق کوهستان تغذیه می شوند و مانند جواهراتی گرانبها در پارک می درخشند.

هفت دریاچه
  • قله کاپانکایا

اگر بتوانید کمی پیاده روی کنید و به این قله برسید، می توانید منظره ی بسیار زیبایی از پارک داشته باشید. علاوه بر این، منطقه ی حفاظت شده ی گوزن ها هم در این نقطه قرار دارد.

منطقه گوزن ها

جدای از این ها می توانید عکس های بسیار زیبایی در این پارک بگیرید و بخصوص در موقع طلوع و غروب خورشید، عکس ها بیش ازاندازه باشکوه خواهند بود. ۱ روز گشت و گذار در این پارک برای دیدن همه جای آن کافی است اما اگر دوست دارید تا زمان بیشتری در آن بگذرانید می توانید در فضاهای در نظر گرفته شده، چادر بزنید و چند روز اقامت کنید. البته در این پارک، خانه های ییلاقی برای اقامت اجاره داده می شوند و علاوه براین رستوران هایی هم در نزدیکی دریاچه وجود دارند که صبحانه و ناهار سرو می کنند.

بهترین فصل سفر به پارک ملی هفت دریاچه

این پارک با زیبایی خدادادی ای که دارد، در همه ی فصل ها برای گردش و طبیعت گردی عالی است اما به دلیل پوشش گیاهی بسیار زیبایی که در فصل پاییز در دنیایی از رنگ ها بوجود می آید، پیشنهاد می کنیم پاییز را انتخاب کنید تا از سکوت بکر و خزان دیدنی پارک لذت ببرید.

پاییز در پارک ملی هفت دریاچه ترکیه
پاییز پارک ملی هفت دریاچه ترکیه
معرفی بازار ادویه استانبول
معرفی بازار ادویه استانبول
بهترین هتل های ۴ ستاره استانبول
بهترین هتل های ۴ ستاره استانبول
استانبول در کریسمس به چه شکلی در می آید؟
استانبول در کریسمس به چه شکلی در می آید؟
وسایل حمل ونقل عمومی در استانبول
وسایل حمل ونقل عمومی در استانبول