بهترین پارک های ملی اوگاندا که ماجراجویانه و حیرت انگیزند

پارک های ملی اوگاندا | National Parks In Uganda

سرزمین اوگاندا که به مروارید آفریقا معرفو است، هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند تا از فرهنگ غنی، تنوع قوم های مردمی، حیات وحش هیجان انگیز و اکوسیستم جالب آن دیدن کنند. این کشور پر از زیبایی های طبیعی است که در قالب پارک های ملی اوگاندا قرار گرفته اند، این پارک های ملی از تنوع گیاهان، پرنده ها و دیگر حیوانات غنی اند و یکی از بهترین دلایل بازدید از اوگاندا محسوب می شوند. الی گشت در ادامه به معرفی بهترین پارک های ملی اوگاندا پرداخته؛ با ما همراه باشید.

پارک های ملی اوگاندا
  • پارک ملی کویین الیزابت | Queen Elizabeth National Park

مطالب مرتبط:
معرفی بهترین پارک های ملی سریلانکا
زیباترین پارک های ملی تانزانیا
۸ مورد از زیباترین پارک های ملی کنیا

این پارک ملی در غذب اوگاندا واقع شده و به خاطر ملکه الیزابت دوم انگلستان نام گذاری شده است. حیات وحش این پارک ملی شامل فیل، اسب آبی، شیر کنگو، پلنگ آفریقایی، شامپانزه و … می شود. پرنده نگرهای عزیز نیز وقتی متوجه شوند که ۵۰۰ گونه پرنده در این پارک وجود دارد، عاشق آن خواهند شد. دو جاذبه برجسته‌ی پارک، یکی شیرهایی هستند که از درخت بالا می روند و دیگری ویژگی های آتشفشانی منتطقه مانند دهانه های عمیق است. خدماتی که در این پارک موجود است شامل مرکز تلفن، قایق، استراحتگاه و خدمات آفرود است.

پارک ملی کویین الیزابت
  • پارک ملی کوه های روئنزوری اوگاندا | Rwenzori Mountains National Park

این پارک ملی جایگاه یکی از زیباتری چشم اندازهای سراسر جهان است. روئنزوری در کوهستانی با همین نام قرار گرفته و حدودا ۱۰۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و به خاطر زیبایی های منحصر به فردش در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. به اینجا رفته و هیجان انگیزترین طبیعت گردی زندگی خود را با وجود آبشارهای نفس گیر، یخچال های طبیعی، دره ای با ۹ دریاچه هیجان انگیز و حیات وحش متنوع، تجربه کنید.

پارک ملی کوه های روئنزوری
  • پارک ملی دریاچه امبورو | Lake Mburo National Park

پارک ملی امبورو لِیک، ۳۷۰ کیلومتر مربع مساحت داشته و تقریبا نزدیک پایتخت اوگاندا، کامپالا واقه شده است. مناظر جذاب این پارک ملی بهشتی برای عکاسان است و همچنین حیات وحشی که در این منطقه دیده می شود شامل پلنگ، اسب آبی، گورخر، کفتار، ایمپالا و دیگر حیوانات و پرنده های گوناگون است. اما این پارک ملی تنها در حیات وحش خلاصه نمی شود بلکه در زیر سطح پارک، سنگ های دگرگونی از ۵۰۰ میلیون سال پیش شکل گرفته که به خاطر آن تورهای زمین شناسی هیجان انگیزی هم در اینجا برگزار می شود.

پارک ملی دریاچه امبورو
  • پارک ملی غیر قابل نفوذ بویندی | Bwindi Impenetrable National Park

این پارک که در فهرست جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده بخشی از جنگل غیر قابل نفوز بویندی را تشکیل می دهد که یکی از غنی ترین اکوسیستم های آفریقاست. این پار قطعا یکی از برجسته ترین پارک های ملی اوگاندا برای بازدید محسوب می شود. با خودتان دوربین بیاورید و از بیش از ۲۰۰ درخت گوناگون، ۱۲۰ گونه پستاندار، ۲۷ گونه قورباغه، گکو و آفتاب پرست، ۲۲۰ گونه پروانه، ۳۴۸ پرنده و دیگر حیوانات این پارک عکاسی کنید. البته شانس این را هم خواهید داشته که گوریل و فیل ببینید.

پارک ملی غیر قابل نفوذ بویندی
  • پارک ملی سمولیکی | Semiliki National Park

سمولیکی، یکی از جدیدترین پارک های ملی اوگاندا است که به خاطر چشمه های سمپایا معروف است، البته این چشمه ها برای شنا مناسب نیستندن زیرا دمای آن ها بالای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد است. شما می توانید یه تخم مرغ را در آن بپزید تا دمای آن را متوجه شوید. اگر یک تور طبیعتی عالی می خواهید، پس به این پارک ملی بروید و از حیواناتی نظیر انواع میمون، فیل، شامپانزه و دیگر حیوانات و البته گونه های مختلف پرندگان دیدن کنید. یک جنگل استوایی کم ارتفاع در این پارک ملی وجود دارد که متنوع ترین گونه های گیاهی و درختی آفریقا را داراست.

پارک ملی سمولیکی
  • پارک ملی مارچیسن فالز | Murchison Falls National Park

اگر حس یک سافاری هیجان انگیز را در کنار رود ماجراجویانه نیل دارید، پس پارک ملی مارچیسن فالز یا آبشار ماریچسن همان جایی است که باید بروید. این پارک ملی که سواحل دریاچه آلبرت شروع می شود، بخشی از منطقه حفاظت شده مارچیسن فالز است. ۵ حیوان بزرگ معروف آفریقا که به آن ها Big Five می گویند (فیل، شیر، پلنگ و بوفالوی آفریقایی) در این پارک ملی مشاهده می شوند. شما سپس می توانید به سمت آبشار مارچیسن رفته و از آب رودخانه نیل دیدن کنید که از گلوگاه بلند و باریکی به پایین می ریزد.

پارک ملی مارچیسن فالز
  • پارک ملی کیباله | Kibale National Park

یکی دیگر از پارک های ملی اوگاندا کیباله است که سکونتگاه شامپانزه و دیگر حیات وحشی است که آن را کاملا مناسب یک تور سافاری می کند. شما در این پارک ملی می توانید گونه های در معرض انقراضی را ببینید و از آن ها عکاسی کنید. اگر بین ماه های اسفند تا اردیبهشت و شهریور تا آبان به بخش های شمالی پارک بروید می توانید از آبشارهای زیبایی دیدن کنید. یک اتوبوس به راحتی می تواند شما را از کامپالا به کیباله برساند.

پارک ملی کیباله
  • پارک ملی دره کیدپو | Kidepo Valley National Park

دره کیدپو دور افتاده ترین پارک ملی در اوگانداست اما خب این سفر طولانی ارزش آن را دارد که از منطقه کارمواجا (Karamoja) با مناظر بی نهایت جذابش دیدن کنید. دره کدیپو در مناطق ساوانای مرزی سودان و کنیا واقع شده است. این پارک بیش از ۷۷ گونه پستاندار و بیش از ۴۷۵ گونه پرنده است. از حیواناتی که می توانید در این پارک مشاهده کنید می توان به کفتار، شیر کنگو، زرافه روتشیلد، سگ وحشی، گورخر و … اشاره کرد.

پارک ملی دره کیدپو
  • پارک ملی گوریل امگاهینگا | Mgahinga Gorilla National Park

این پارک ملی در منطقه کیسورو اوگاندا واقع شده است و با جنگل های انبوهی که دارد سکونتگاهی برای گوریل های کوهی و میمون طلایی در خطر انقراض محسوب می شود. نه تنها سفر به این پارک به خاطر حیات وحش بی نظیرش ارزش بالایی دارد، بلکه شما همچنین می توانید تجربه ای فرهنگی از اوگاندا داشته باشید.

پارک ملی گوریل امگاهینگا

گوریل امگاهینا یکی از پارک های ملی اوگاندا است که در آن می توانید قوم پیگمه‌های باتوا که یک قوم شکارچی-گردآورنده هستند را مشاهده کنید، آن ها اولین افراد این جنگل بودند و آن را خانه صدا می کردند. سه مخروط آتشفشانی Mgahinga یکی دیگر از جاذبه های این پارک ملی هستند که پس زمینه ای عالی برای عکس های شما خواهند شد.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد