بلیط هواپیما

اژدهای ۳۲۶ متری در پارک ملی ژانگ جیاجی چین منتظر شماست!

پارک ژانگ جیاجی چین | Zhangjiajie national park

با توجه به این که کشور چین تقریبا یک سوم جمعیت جهان را در خود جای داده است، جاذبه های گردشگری متعدد و بسیار دیدنی را هم نیز دارد. این کشور مهد تمدن و تاریخ در جهان محسوب می شود و سرزمینی از عجایب و اسطوره ها می باشد از همین رو ما در این مطلب از مجله ی گردشگری قصد داریم تا درباره ی یکی از معروف ترین و هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری این کشور در تور چین که نامش پارک ملی ژانگ جیاجی است صحبت کنیم. این پارک در سال ۱۹۹۲ به دلیل جاذبه های شگفت انگیزی که در خود دارد توانست در سازمان جهانی یونسکو به عنوان یک منطقه ی باستانی و تاریخی به ثبت برسد. اما نکته ی جالب در خصوص پارک ژانگ جیاجی چین این است که آسانسوری به ارتفاع ۳۲۶ متر در آن ساخته شده است که شما را از عرش به فرش می رساند. در ادامه همراه با ما باشید تا بیشتر با پارک ژانگ جیاجی آشنا شوید.

پارک ژانگ جیاجیو چین
مطالب مرتبط:
معروف ترین جاذبه های گردشگری شانگهای؛ چین
راهنمای دریافت ویزای چین
بهترین رستوران های حلال در پکن؛ چین

پارک ژانگ جیاجی چین یکی از جاذبه های طبیعی چین است که مناظر شگفت انگیزی را در خود جای داده است. این پارک مساحتی برابر با ۱۳۰ کیلومتر مربع را دارا می باشد و در ۳۲ کیلومتری حومه شمالی شهر چانگ ژیاژیه یا جیاجیه قرار گرفته است.

این پارک ملی چینی ها در سال ۱۹۹۲ توسط سازمان یونسکو به عنوان منطقه باستانی و تاریخی ثبت گردید. جالب است بدانید که در سال ۲۰۰۴ هم پارک ژانگ جیاجی چین به عنوان یک جئوپارک جهانی هم به شهرت رسید.

در سال ۲۰۰۷، پارک ملی جنگل چانگ ژیاژیه وارد لیست مناطق درجه اول (A5)  دیدنی چین قرار گرفت. این جنگل یک منبع غنی عرضه اکسیژن است و در کنار آن موزه فرهنگی و مذهبی مردم بومی نیز هست.

تصاویری جذاب از پارک ژانگ جیاجیو

مختصری درباره پارک ژانگ جیاجی چین

اگر بخواهیم مختصری درباره پارک ژانگ جیاجی چین بگوییم، اینطور بیان می شود که این منطقه ی سرسبز در کشور چین در گذشته ها منطقه ای ممنوعه بوده که هر کسی اجازه ورود به آن را نداشت! در سال ۱۹۳۴ ارتش سرخ چین شد و کمیته انقلاب شهر دایونگ  هم نیز در این کشور تاسیس شد، اما همچنان ورود به پارک ژانگ جیاجی چین ممنوع بود! پس از آن که جمهوری خلق چین در سال ۱۹۴۹ به شهرستان بانپینگ ملحق شد و ۶ سال بعد توسط دولت وقت چین به نام مزرعه جنگلی چانگ ژیاژیه تغییر نام پیدا کرد. در سال ۱۹۸۲، شورای دولتی چین نام مزرعه جنگلی را به  “پارک جنگلی ملی چانگ ژیاژیه “تغییر داد و این زمان بود که اولین پارک جنگلی ملی  در چین ساخته شد.

همانطور که در بالا هم گفتیم این پارک در سال ۱۹۹۲ به دلیل جاذبه های منحصر به فردی که دارا بود توسط سازمان متحد توانست در لیست میراث جهانی طبیعی تاریخی در سازمان جهانی یونسکو به ثبت برسد. در فوریه سال ۲۰۰۴ عنوان پارک جهانی زمین شناسی را نیز کسب کرد. این پارک ملی اولین منطقه گردشگری چین بود که درجه ۵A را در سال ۲۰۰۷ کسب کرد.

پارک ژانگ جیاجیو

اطلاعات ضروری درباره پارک ژانگ جیاجی چین

آب و هوای معمول در پارک ژانگ جیاجی چین به طور معمول در کمترین درجه ممکن ۵ درجه سلسیوس در زمستان و گرمترین درجه ممکن ۲۸ درجه را در تابستان از خود به ثبت رسانده است. متوسط دما ۱۳ درجه سلسیوس و متوسط ​​میزان بارش سالانه از ۱۲۲۸ میلی متر نشان از طبیعت معتدل منطقه دارد.

برترین جاذبه های پارک ژانگ جیاجیو چین

بزرگترین پل شیشه ای جهان

حتما ویدیوهایی از پل شیشه ای ترسناکی که در چین وجود دارد را دیده اید که مردم در حین عبور از آن از ترس زهره ترک شده اند!  این پل در پارک ژانگ جیاجیو چین قرار دارد و در جولای سال ۲۰۱۴ با بازسازی یک پل معمولی چوبی تبدیل به پل شیشه ای شد. معمار این پل حییم دوتان بود و در رابطه با آن می گویند این پل یک نمایی زیبا از جهان اطراف را به شما می دهد و قادر است وزن همزمان ۸۰۰ نفر را تحمل کند. این پل شیشه ای حدود ۴۳۰ متر طول و ۶ متر عرض دارد و بلندترین از نوع خود است و در ارتفاع ۳۰۰ متری از سطح زمین نصب شده است. شیشه کف آن دارای ۲۴ میلیمتر ضخامت است یعنی حدود ۲۵ برابر معکم تر از شیشه ی پنجره های معمولی است.

پل شیشه ای پارک ژانگ جیاجیو

بلندترین آسانسور شیشه ای معرف به اژدهای ۳۲۶ متری

نکته ی قابل توجهی که در رابطه با پارک ژانگ جیاجی چین وجود دارد این است که آسانسوری با ارتفاع ۳۲۶ متر در آن وجود دارد و شما را از عرش به فرش در این جهان هستی می رساند. این آسانسور توانسته عنوان بلندترین آسانسور جهان را از آن خود کند، حدودا ۲ دقیقه طول می کشد که در این آسانسور به بالاترین نقطه که ارتفاعات ۳۲۶ متری است، برسید. ظرفیت این آسانسور ۵۰ نفر است. مطابق به آمارهای موجود روزانه نزدیک به ۲۰۰۰۰ نفر از این آسانسور دیدن می کنند و بد نیست بدانید که نام این آسانسور که صد اژدها است در فهرست جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است و حالا به عنوان یکی از مشهورترین دیدنی‌های کشور چین شناخته می‌شود.

نکته‌ی دیگری که در رابطه با آسانسور صد اژدها بحث‌های متعددی را به راه انداخت، امنیت آن بود؛ به همین دلیل پس از تکمیل این سازه ۱۰ ماه طول کشید تا آن را از زوایای مختلف مورد بررسی و آزمایش قرار بدهند و اطمینانی صد درصدی برای گردشگران این ناحیه برای استفاده از این آسانسور فراهم کنند.

بلندترین آسانسور جهان در پارک ژانگ جیاجیو

کوهستان یوان ژیاژیه

همانطور که گفتیم پارک ژانگ جیانجی چین یک جاذبه ی تاریخی ثبت شده در یونسکو است که در بخش شمالی آن کوهستانی به نام یوان با شیب های زیاد و ستون های سنگی عجیب و غریب وجود دارد. در این پارک شما می توانید برخی از صحنه های فیلم آواتار را هم ببینید. لازم است بدانید که منطقه روح های سرگردان در این قسمت واقع شده اند. نزدیک به ۸۰۰ متر که وارد کوهستان می شویم یک دنباله زیگزاگ شما را با خود تا بالا می برد از آنجا سرزمین ارواح سرگردان در مقابل روی شماست.

صحنه های فیلم آواتار در پارک ژانگ جیاجیو

ستون جنوبی آسمان

چشم اندازهای طبیعی و بسیار کهنی در این پارک وجود دارد که یکی از آن ها ستون جنوبی آسمان است. کوهستان یوان ژیاژیه چشم اندازی بسیار زیبا و جذاب است و ارتفاع آن ۱۰۷۴ متر از سطح دریا است. در این منطقه از پارک ژانگ جیاجیو چین نزدیک به سه هزار صخره کوهستانی وجود دارد. در سال ۲۰۰۸  گروهی از عکاسان هالیوودی چهار روز وقت صرف کردند و از این منطقه عکاسی کردند و این عکس ها منبع الهام بسیاری از اِلمان های صحنه فیلم آواتار شد. در سال ۲۰۰۹ این صخره به خاطر یادبود این اثر به کوه تسبیح گوی آواتار تغییر نام داد.

جاده تونتیان

اگر با اتومبیل به سمت این پارک رفته ای این پارک یک سوپرایز برایتان دارد و آن جاده ای با ۹۹ پیچ است که نزدیک به ۱۱ کیلومتر رانندگی است. این جاده که تونتیان نام دارد در کوهستان یوان ژیاژیه قرار دارد و یکی از شیب دار ترین مارپیچ ها در جهان است. فاصله بین دو پیچ حداقل ۳۰۰ و حداکثر ۱۲۰۰ متر است.

جاده ای با 99 پیچ در پارک ژانگ جیاجیو

رودخانه جریان های طلایی

هر آنچه که از طبیعت انتظار داشته باشید را در پارک ژانگ جیاجیو چین مشاهده خواهید کرد، رودخانه ای از آب های شفاف در دل طبیعت در این پارک وجود دارد که به آن نهر جینبیان گفته می شود. طول این رودخانه برابر با ۸ کیلومتر بوده و سکوت آرامش بخشی را دارا می باشد. این نهر به عنوان یک “بهشت” واقعی برای گیاهان است و در  مسیر خود با گل ها، درختان و علف های فراوانی آراسته شده است.

پارک ژانگ جیاجیو چین

دسترسی به پارک ژانگ جیاجی چین

به منظور دسترسی به پارک ژانگ جیانجی چین اگر بخواهیم با اتوبوس خودتان را برسانید می بایست حدود ۱۸ ساعت در راه باشید و اگر با قطار به سمت آن بروید حدود ۲۰ الی ۲۵ ساعت در راه خواهید بود. پارک ژانگ جیاجی چین ۳۸ کیلومتر با ایستگاه قطار و فرودگاه چانگ ژیاژیه فاصله دارد. اگر هم بخواهید با تاکسی به سمت این پارک برسید حدودا ۴۰ دقیقه زمان می برد.

آدرس: Wulingyuan, Zhangjiajie, Hunan, China, 427400

عکس هایی تاریخی که میخکوبتان می کند!
عکس هایی تاریخی که میخکوبتان می کند!
پاکستان را در ۴ دقیقه تماشا کنید
پاکستان را در ۴ دقیقه تماشا کنید
تمام تایلند را در بازار شناور پاتایا، یکجا ببینید!
تمام تایلند را در بازار شناور پاتایا، یکجا ببینید!
پرسه در موج های خروشان؛ معرفی پارک آبی اوشن کیش
پرسه در موج های خروشان؛ معرفی پارک آبی اوشن کیش