پر رنگ و لعاب ترین سواحل دنیا را دیده اید؟

مطمئنا تا حالا همه ی شما به منطقه ای ساحلی چه داخل و چه خارج از کشور سفر کرده اید و آن را از نزدیک دیده اید اما اگر ساحلی که می خواهید به آن بروید، از نوع کمیاب و بسیار خاصش باشد، کمی فرق می کند! اگر از شن های معمولی قهوه ای رنگ خسته شده اید، وقت آن رسیده که چشمانتان را روی ماسه های قرمز، بنفش، صورتی و حتی چند رنگی که در بعضی از مناطق دنیا وجود دارد، باز کنید. در اینجا شما را با ۵ تا از رنگارنگ ترین سواحل دنیا آشنا می کنیم تا در سفر بعدی تان، یکی از آنها را انتخاب کنید. همراه الی گشت باشید:

مطالب مرتبط:
ترسناک ترین مخلوقات دریایی+ تصاویر
کوسه ها بیشتر در کجای دریا هستند؟

Papakolea، ساحلی با شن های سبز در هاوایی
این ساحل که در جزیره ی بزرگ هاوایی قرار گرفته است، یکی از ۲ ساحل آمریکاست که شن هایی به رنگ سبز دارد. دلیل رنگ سبز زیبای ماسه های Papakolea، وجود کریستال های کوچک سبزی است که به طور طبیعی در آب آنجا وجود دارد و به نام «الماس های هاوایی» معروف است. Papakolea در جنوبی ترین نقطه ی این جزیره قرار گرفته است.

ساحل Papakolea | رنگارنگ ترین سواحل جهان
ساحل خلیج رملا (Ramla) در مالتا
مالتا به خاطر مناظر شگفت انگیز و آب و هوای خیلی خوب و فرهنگ غنی اش، یکی از شناخته شده ترین مناطق در بین توریست هاست. ساحل خلیج رملا به دلیل ماسه های طلایی و قرمز رنگش مشهور است و علاوه بر این، حیات گیاهی و جانوری کمیابی هم در آن وجود دارد.

ساحل رملا | رنگارنگ ترین سواحل دنیا
ساحل Prince Edward در کانادا
اگر فکر می کنید افرادی که در کنار دریا زندگی می کنند، به آن عادت کرده اند و دیگر چندان برایشان هیجانی ندارد پس احتمالا تا حالا به جزیره پرنس ادوارد در کانادا نرفته اید. این جزیره ی کوچک اما زیبا، به خاطر خاک قرمز رنگ و شن های خاص گردی که دارد معروف است.

ساحل پرنس ادوارد | رنگارنگ ترین سواحل دنیا
جزیره ی بندر (Harbour) در باهاما
اگر فکر می کنید آبهای فیروزه ای رنگ باهاما نمی توانند از این زیباتر باشند، کافی است فکر کنید ترکیب آن در کنار شن های صورتی رنگ تا چه حدی فوق العاده می شود و همین شن ها هستند که این جزیره را منحصر بفرد کرده اند. جزیره بندر در باهاما به اندازه ای زیبا هست که دوست داشته باشید تمام مدت تعطیلات را در آن فقط روی شن ها و زیر آفتاب لم دهید اما اگر دنبال چیز بیشتری هستد، بد نیست بدانید که این منطقه دارای یک سایت جهانی غواصی هم هست.

ساحل بندر باهاما | رنگارنگ ترین سواحل دنیا
ساحل Vik در ایسلند
اگر به شن های روشن علاقه یا ندارید، شاید شن های ساحل Vik در ایسلند بتواند راضی تان کند! Vik در ساحل جنوبی ایسلند واقع شده است و صخره های بلندی که از فوران کوه های آتش فشانی بوجود آمده اند، علاوه بر شن های سیاه رنگ، یکی دیگر از جذابیت های این جزیره است. Vik در فصل های مختلفی از سال، جایگاه مرغ های دریایی امی شود. موج های دریا در این منطقه بسیار خشن و قوی هستند بنابراین باید احتیاط کرد.

ساحل Vik | رنگارنگ ترین سواحل دنیا

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code