از روی این پل ها با چشمان بسته رد شوید!

پل های خطرناک دنیا

هر وقت که از روی پل هایی که بر روی اتوبان ها، دریاچه ها و یا رودخانه ها کشیده شده اند رد می شویم به نظرمان پل های امنی می آیند و هیچ تردیدی در رد شدن از روی آن ها نمی کنیم. ولی اگر قرار باشد از روی پل طنابی و یا پلی معلق بر روی دره ای عمیق رد شویم قبلش مدتی در فکر فرو می رویم که آیا رد شویم یا خیر! تا به حال درباره خطرناک ترین و کشنده ترین پل های جهان فکر کرده اید؟ می دانید رد شدن از روی آن ها چقدر می تواند هیجان انگیز باشد در حالی که به پایین نگاه می کنید و دره ای عمیق و رودخانه ای خروشان را می بینید؟!  تا به حال کنجکاو شده اید که بدانید این پل ها در کدام شهرهای دنیا قرار دارند؟ می خواهیم به سراغ خطرناک ترین پل های جهان برویم، الی گشت را همراهی کنید.

پل

پل آیجیلی دو میدی (Aiguille Du Midi فرانسه

مطالب مرتبط:
پلکان مرگ کجاست؟
صعود از پلکانی رویایی بر فراز کوههای هاوایی

«آیجیلی دو میدی» به زبان فرانسه یعنی سوزن در وسط روز! این پل در ارتفاع ۳۶۵۷ متری قرار دارد. اگر روزی  به روی این پل رفتید در روبروی خود چشم انداز زیبایی از قله مون بلان (بلندترین کوه رشته کوه آلپ) را می بینید. شاید در لحظات اولی که به روی آن می روید تحت تاثیر ارتفاع زیاد آن دچار ترس و نگرانی زیادی شوید ولی خیلی زود چشم اندازی رویایی حواس شما را پرت خواهد کرد!

پل آیجیلی دو میدی

پل رویال گورج (Royal Gorge)، کلرادو، آمریکا

رویال گورج بلندترین پل آمریکا است و بر روی دره ای به عمق ۲۷۴ متری کشیده شده است. طول این پل معلق حدودا ۳۸۵ متر و یکی از جاذبه های توریستی کانن سیتی در کلریدا است. این پل از سال ۱۹۲۹ تا ۲۰۰۱ بلندترین پل جهان بوده و امروزه در اطراف آن شهربازی درست شده است. چیزی که این پل را به صورت معلق نگه داشته دو برج اطراف آن است که هر کدام ۴۶ متر ارتفاع دارند.

پل رویال گورج

پل طنابی carrick-A-Rede، ایرلند شمالی

این پل که در ابتدا توسط عده ای ماهی گیر ایجاد شده بود بر روی شکافی به عرض ۲۰ متر و ارتفاع ۲۳ متر کشیده شده است. این پل تنها راه دسترسی به جریزه کاریک است و تا دهه ۱۹۷۰ فقط یک طرف آن طناب داشت و شکاف های بزرگی بین تخته چوب های کف آن بود. این پل امروز تبدیل به جاذبه گردشگری شده و در سال ۲۰۰۹، ۲۴۷ هزار نفر از آن بازدید کرده اند. اگر دلتان می خواهد هیجان رد شدن از روی این پل و تکان خوردن های آن را امتحان کنید خوب است بدانید که پل همیشه باز است و برای رفتن به روی آن باید هزینه پرداخت کنید.

پل طنابی carrick-A-Rede

پل کوه تیتلیس، سوئیس

این پل در ارتفاع ۳۰۰۰ متری قرار دارد و رکورد دار بلندترین پل معلق در اروپاست. حتی اگر با اطمینان بگویید که از ارتفاع نمی ترسید باز هم رفتن به روی این پل بلند ممکن است کمی شما را بترساند! پل چون در میان کوه های آلپ سوئیس قرار دارد طوری ساخته شده که در مقابل برف و بادهای شدید مقاوم باشد. برای ساخت این پل یک میلیون پوند هزینه شده به این امید که به خصوص در ماه های گرم، گردشگران زیادی را به این محل بکشاند.

پل کوه تیتلیس

منبع: list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد