صعود از پلکانی رویایی بر فراز کوههای هاوایی

هاوایی

عبور از پله های هایکو در میان جزیره هاوایی و مناظری باور نکردنی که تنها با سخت کوشی، دست یافتنی است

این پله ها به بهشت راه دارند و این جمله را کسانی می گویند که جانشان را به خطر انداخته و پا بر روی پله های آهنی شکسته و فرسوده گذاشته اند تا در پشت پیچ و تاپ تپه ها و تن سبز کوه ها به بهشت برسند. به هاوایی می رویم و ساعت ها در هوای مه گرفته میان درختان و بوته ها راه می رویم تا به بلندای کوه ” کونولا ” برسیم، جایی که نوری از آسمان به زمین تابیده و شما را تا بهشت بالا می برد. از ” پله های هایکو ” از ” راه پله ای رو به بهشت ” برایتان می گوییم که یا جان خیلی ها را گرفته و یا برای بسیاری عکس های یادگاری زیبا ساخته است. بنابراین با الی گشت همراه باشید برای سفر به درون طبیعت بکر و دست نخورده اوآهو در هاوایی …

مطالب مرتبط:
برترین بام های جهان با مناظری غیرقابل وصف را بشناسید
سفری با آسانسور به ارتفاعات دیدنی چین

جزیره هاوایی همانند گوشه ای از بهشت بوده که از آسمان فرو افتاده و این پله ها بر روی شیب خطرناک کوهستان، منظره ای را برایتان فراهم کرده اند تا ببینی و باور کنی. ” پله های هایکو ” منطقه ای توریستی نیست، یعنی به هیچ وجه امن نیست و جان بسیاری را گرفته است.به عنوان مثال پله ها سست شده بودند و پای آن ها لغزیده و یا دچار حمله قلبی شده اند. به همین خاطر بازدید از آن ممنوع است و ورودی مشخصی ندارد، اما از ابتدای دره هایکو و در میان کوچه پس کوچه های محله ای مسکونی آغاز می شود تا میان ابرها.
۴۰۰۰ پله را که طی کنید، به منظره ای خواهید رسید که تا به حال مانند آن را ندیده اید. هرچند که پله ها رو به بهشت هستند اما فرشتگان آن ها را نساخته اند! درواقع داستان از این قرار است که در جنگ جهانی دوم، برای نصب کردن آنتن مخابراتی، سربازان پله و نردبان هایی چوبی ساختند تا به بلندترین منطقه در جزیره دسترسی پیدا کنند. آنتن و ساختمان مخابراتی در ارتفاع ۸۵۰ متری از سطح دریا ساخته شد و صدای سربازان آمریکایی از سواحل ژاپن به آمریکا رسید. بعد ها پلکان با استفاده از آهن گالوانیزه مجددا بازسازی و گسترش یافت. اما با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیازی به این ساختمان و آنتن ها نبود، بنابراین در میان جنگل رها شدند تا تغییرات آب و هوایی به آن ها آسیب زده و شاخ و برگ درختان مدفون شان کنند. هرچند که در سال ۲۰۰۳ پله ها باز هم ترمیم شدند، اما بدلیل حوادثی که رخ میداد، دولت مسیر ابتدایی برای دسترسی را بست. این روزها اما گردشگران هنوز هم برای تماشای منظره و چشم اندازهای زیبای هاوایی، به طور غیر قانونی از این پله ها بالا می روند. در نهایت شاید خستگی بالا رفتن از ۴۰۰۰ پله و خطر سقوط از لبه کوهستان وجود داشته باشد اما در انتهای مسیر، منظره ای بهشتی، با آسمانی که آغوش خود را برایتان باز کرده در انتظار شماست.

هاوایی
گشتی در شهرستانک، بهشتی در نزدیکی تهران
ماجراجویی در طبیعت هفت آبشار سوادکوه
سفر به زیباترین جنگل های شمال برای دوستداران طبیعت
چشم خود را به روی این جزایر فیلیپین نبندید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code