بلیط هواپیما

پنج مقصد متفاوت گردشگری در اروپا (بخش سوم)

vienna

از پیاده‌ روی نفس ‌گیر بر روی سقف خانه ‌های استکهلم تا تجربه حضور در لباس بانوان در هامبورگ و بوی خوش خیابان‌ های وین، با پنج مقصد متفاوت گردشگری در اروپا همراه ما باشید.

مطالب مرتبط:
پنج مقصد متفاوت گردشگری در اروپا(بخش اول)
پنج مقصد متفاوت گردشگری در اروپا(بخش دوم)

عطر خوش وین

اندکی بعد گروه برای استراحت و استفاده از سرویس بهداشتی به میدان Yppenplatz در نزدیکی بازار Brunnenmarkt رفتند. این سرویس بهداشتی در حقیقت یکی از توالت‌ های مشهور و لوکس وین محسوب می‌ شود و در آن صدای پرندگان پخش می ‌شوند و دیوارهای آن نیز با کاغذ دیواری‌ هایی با طرح جنگل پوشانده شده ‌اند. براساس توضیحات کوئین، وین که بیشترین تعداد سرویس بهداشتی عمومی در تمامی کلان‌ شهرهای اروپا را دارد، توجه خاصی به مرکز مدیریت ضایعات و دور ریزهای خود دارد و این امر موجب ایجاد جذابیت بیشتر در محله‌ های این شهر می ‌شود.

تور ماهانه پیاده‌ روی تقریبا به مدت ۴ ساعت به طول می ‌انجامند و سرانجام در کافه Kaffee Alt وین در مرکز شهر به پایان می ‌رسد. کوئین معتقد است که این تور تنها به گردشگران اختصاص ندارد بلکه خود اهالی وین نیز می‌ توانند از آن استفاده کنند: «این تور برای گردشگران و ساکنان وین، یک گردش کامل در این شهر است زیرا اگر شما زمان زیادی را در یک منطقه سپری کنید، دیگر نمی ‌توانید به بوی آنجا توجه داشته و متوجه آن شوید.»

این تور ۵ یورو برای هر نفر هزینه داشته و در روزهای ۷ اکتبر و ۴ نوامبر برگزار می ‌شود.

تور عکاسی شوروی در شهر ریگا (پایتخت لتونی)

این تور لذت‌ بخش عکاسی حس نوستالژیک دوران شوروی را زنده می کند و در آن مسافران به کنار گذاشتن دوربین ‌های DSLR و آیفون‌ های خود و استفاده از دوربین ۳۵ میلی ‌متری زنیت به ‌جای آن تشویق می ‌شوند.  شما در این تور به مدت دو تا سه ساعت را به کاوش در بخش‌ های بنا شده در دوران شوروی در شهر می‌ پردازید که شامل محله‌ ها، بازارها و حتی بخش‌ های قدیمی کارگری است. در  کنار آن نیز یاد می‌ گیرید که چگونه با این دوربین‌ های قدیمی کار کنید. افراد شرکت‌ کننده در این سفر می ‌توانند هم نگاتیوهای عکس ‌های خود را به همراه ببرند و هم این ‌که در پایان تور، دیسک تهیه ‌شده از عکس‌ هایشان را دریافت کنند.

شروع از ۵۰ یورو برای هر نفر و قیمت‌ های متغیر بسته به تعداد افراد حاضر در یک گروه

دویدن در کپنهاگ

برای کسانی که تورهای پیاده ‌روی شهری را بیش ‌از حد آهسته می‌ دانند، دویدن در شهر کپنهاگ می‌ تواند حرکتی با ضرب آهنگی بالاتر باشد. افراد حاضر در این تورها می ‌توانند انتخاب کنند که می ‌خواهند کدام بعد از شهر کپنهاگ را در حال دویدن با سرعتی بین ۶ تا ۱۵ کیلومتر، مشاهده کنند. گزینه ‌های آن ‌ها انتخاب تور اولیه و پایه برای مشاهده چشم ‌اندازهای اصلی کپنهاگ و یا انتخاب تور ویژه ‌ای برای مشاهده معماری خاص پایتخت دانمارک خواهد بود.

رمز و رازهای نفرین شدگی در اروپا چیست؟
رمز و رازهای نفرین شدگی در اروپا چیست؟
معرفی زیباترین دریاچه های اروپا و دهکده های همجوارشان
معرفی زیباترین دریاچه های اروپا و دهکده های همجوارشان
اروپا در زمستان: بهترین شهرهای اروپا برای رفتن
اروپا در زمستان: بهترین شهرهای اروپا برای رفتن
کشف آثار باستانی به ارزش ۴۷ میلیون دلار از سارقان
کشف آثار باستانی به ارزش ۴۷ میلیون دلار از سارقان