پنج کشتی که هرگز نمی خواهید آنها را ترک کنید

کشتی های رویایی دنیا

سفر آبی با کشتی ها، لذت خاص خود را دارد و می تواند خاطره ای فراموش نشدنی در ذهنتان به یادگار بگذارد مخصوصا اگر آن کشتی مثل یک هتل ۵ ستاره ی روی آب باشد! در ادامه همراه الی گشت به معرفی ۵ کشتی لوکس و رویایی جهان می پرداریم:

کشتی های رویایی دنیا
مطالب مرتبط:
سفر با کشتی های غول پیکر
سفر به کشتی نوح در اعماق آفریقا

MARIATHERESA SS، دانوب، اروپا: شرکت کروز بوتیک یونی ورلد می گوید که هر یک از ۱۸ کشتی او روی آب یک اثر هنری است ،اما MARIATHERESA SSیکی از چشمگیرترین آنها است. بعد از اینکه به MARIATHERESA SS نامگذاری شد، ۱۵۰ مسافر کشتی، آن را به عنوان یک کاخ وینوس به سبک باروک شناور توصیف کرده اند. هر تالار تشریفات و هر سوئیت به صورت مجزا دکوراسیون شده اند که از ویژگی های بارز آن، سبک دکوراسیون مربوط به قرن ۱۸ است که امپراتورها به آن صورت زندگی می کرده اند.

SANCTUARY ZEIN NILE CHATEAU، نیل، مصر: تنها شش کابین در این قایق بادبانی داهابیای سنتی وجود دارد که می توان از بین آنها یکی را انتخاب کرد، اما هر کدام از آنها به زیبایی تزیین شده اند که دوره های متفاوت تاریخ مصررا برجسته سازی می کنند. با اسکان دادن ۱۲ میهمان ، این قایق بادبانی یکی از کوچکترین کشتی ها به عنوان ناوگان پناهگاهی و در نوع خود اولین آنها در نیل است.

داخل کشتی SANCTUARY ZEIN NILE CHATEAU

ملکه آمریکا، می سی سی پی ،  آمریکا: نه تنها بزرگترین قایق رودخانه ای در جهان است بلکه ملکه امریکا پر هزینه ترین در دنیا می باشد. با در نظر گرفتن شش عرشه موجود در آن می توان گفت بزرگترین کشتی بخاری است که تاکنون ساخته شده است و برای ۴۰۰ مسافرش برای کشف آن  از عظمت بالایی برخوردار است که دارای یک سالن گراند(بزرگ) دو طبقه ، یک سالن تئاتر به سبک اپرا، سالنی برای بانوان،  گالری تاون مارک و کتابخانه برای هیئت مدیره است.

SCENIC SPIRIT,MEKOONG، ویتنام /کامبوج: استخر شیکی که دارای امکانات خیره کننده ای است و به عنوان ” اوج تجربه مکونگ ” توصیف می شود. در سال ۲۰۱۶ این کشتی را به آب انداختند که دارای لبه های برشی است و شامل چهار سالن غذاخوری، سینمای سر باز و سونای بخار است. اگر بخواهیم مختصر کنیم ، این کشتی یک هتل پنج ستاره شناور است. چشمگیرترین کابین به نام سوئیت رویال پانورما حدود ۸۰ مترمربع می باشد، بزرگترین سوئیت روی رودخانه مکانگ که دارای اتاق لباس جادار، وان حمام، و بالاتر از همه، بالکونی  اختصاصی با جکوزی و تختی در آن برای دیدن بهترین مناظر کشتی می باشد.

کشتی SCENIC SPIRIT,MEKOONG

ZAMBEZI QUEEN , CHOBE، زامبیا /بوتسوانا: یک خانه قایقی ۱۴ سوئیتی که در رودخانه کوب در گشت و گذار است. می توان به جرات گفت که ملکه زامبزی (ZAMBEZI QUEEN) یک هتل شناور است- در حقیقت این کشتی در یک نقطه لنگر انداخته است و به عنوان یک هتل استفاده می شود. در واقع، به تازگی دوباره به حالت کاربردی خود به عنوان یک کشتی درآمده است و در رودخانه کوبه آفریقا برای دیدن حیات وحش منطقه به گشت و گذار می پردازد.

کشتی ZAMBEZI QUEEN
کمپینگ در ۳ نقطه مرموز و خطرناک آمریکا
کمپینگ در ۳ نقطه مرموز و خطرناک آمریکا
حمام های کاراکالا رم، متفاوت ترین حمام های باستانی دنیا
حمام های کاراکالا رم، متفاوت ترین حمام های باستانی دنیا
مسجد عقیق، یادگاری از قرن هشتم در تربت جام مشهد
مسجد عقیق، یادگاری از قرن هشتم در تربت جام مشهد
فرانکفورت را بدون دیدن این جاذبه ها ترک نکنید
فرانکفورت را بدون دیدن این جاذبه ها ترک نکنید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code