پوکت، مروارید دریای آندمان

آشنایی با یکی از بهترین مقاصد تایلند، پوکت

کشور تایلند جزیره‌ها و مناطق توریستی و دیدنی بسیاری دارد که بزرگترین جزیره آن پوکت است. پوکت با نام مروارید دریای آندمان نیز شناخته می‌شود و به سبب سواحل زیبا و غواصی در آب‌های شفاف خود شهرت بسیاری دارد. این منطقه از سرسبزترن نقاط کشور تایلند و از مهم‌ترین استرحتگاه‌ها برای تعطیلات در آسیا است. با الی گشت همراه باشید تا در ادامه بیشتر از این جزیره تفریحی بدانیم.

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به جزیره‌ی دیدنی پوکت
همه‌ی آنچه در سفری هیجان‌انگیز به پوکت باید بدانید
پوکت

در شمال این جزیره فرودگاه بین المللی پوکت قرار دارد که دسترسی به آن را ممکن ساخته است. این جزیره جاذبه‌های متنوعی از جمله مراکز خرید، پارک‌ها، رستوران‌های مختلف و معابد دارد که از کوچک و بزرگ و مرد و زن را سرگرم می کنند. بهترین سواحل جزیره پوکت در کناره غربی آن واقع شده‌اند که پاتونگ Patong و کارون Karon از جمله معرف‌ترین و محبوب‌ترین این سواحل به شمار می‌روند. ساحل پاتونگ که بسیار وسیع و طولانی است، اغلب مراکز خرید پوکت در آنجا قرار دارند. پوکت که دارای ۳۰ درصد جمعیت مسلمان است، در سال‌های اخیر همراه با سامویی، در میان ده جزیره محبوب آسیا شناخته شده است.
یکی از جاذبه‌های پوکت فیل سواری در این جزیره است که یکی از پر طرفدارترین فعالیت‌هایی است که گردشگران با آمدن به پوکت در اولویت خود قرار می‌دهند. زیرا در هنگام سواری از زیبایی‌های چشم‌نواز طبیعت در طول راه نیز لذت می‌برند. جزیره پوکت که یکی از بهترین تفریحات پوکت است که با آب‌های گرمسیری احاطه شده و بهشتی برای دوستداران ورزش‌های آبی است. ورزش های ناشناخته این منطقه مثل کایت سواری و موج سواری، هر روزه به محبوبیت بیشتری بین گردشگران دست می یابد. آب‌های آرام و سرد این جزیره دیدنی از ماه نوامبر تا آوریل برای ورزش های آبی مثل غواصی، فوق العاده است در حالی که آب‌های خروشان از ماه می تا اکتبر، بهترین فصل برای موج سواری با قایق بادی است که گردشگران مسیر ۴ کیلومتری را از میان جنگل طی می‌کنند و یکی از پر ماجراترین ساعت‌ها را تجربه خواهند کرد.
از جمله دلایل اصلی اهمیت تایلند از نظر گردشگری سواحل زیبای آن است که مملو شن‌های سفید و طلایی است. زیباترین ساحل‌های تایلند را می‌توانید در جزیره پوکت پیدا کنید؛ سواحل بهشت و پاتونگ. در این ساحل‌ها استراحتگاه های فراوانی وجود دارند. گردشگران می‌توانند در هر جای این سواحل که مایل هستند توقف و استراحتگاه موردنظرشان را کرایه کنند و از زیبایی‌های آنجا لذت کافی را ببرند.
پارک تفریحی FantaSea – ساحل Kamala، Kathu، پوکت مملو از فعالیت های جذاب و سرگرم کننده است که برخی از آنها واقعا بی‌نظیرند. در دهکده موجود در این پارک نه تنها معماری فوق العاده‌ای را شاهید هستیم بلکه از فروشگاه‌های هدیه و سوغاتی بازدید می‌کنید. رستوران بوفه Golden Kinnaree در کنار Golden Pavilion و یک دریاچه واقع شده و قصر تئاتر فیل‌ها نیز ۳ هزار نفر گنجایش دارد و نوای فوق العاده ای ایجاد می کند. زمان کار و سرویس‌دهی این پارک جمعه‌ها تا چهارشنبه‌ها از ساعت ۵:۳۰ عصر تا ۱۱:۳۰ شب است.
باغ پروانه‌ها و حشرات به فاصله کمی از مرکز شهر پوکت واقع شده، یکی از بهترین باغ‌های پروانه در سراسر جهان است که در فضایی مناسب از آن‌ها نگه‌داری می‌شود. صدها پروانه بزرگ و زیبا به آزادی در زیر گنبد عظیم این باغ پرواز می‌کنند و کرم‌های پروانه نیز بر روی درختان انبوه مشغول تغذیه و نمو هستند. در اینجا دریاچه‌هایی هم هست که در آن ماهی‌های بزرگ، پرندگان بومی و آبشارهایی مستقر شده‌اند. مجموعه جهان حشرات نیز در مجاورت این باغ است و کلکسیون عظیمی از گونه‌های مختلف حشرات و بی مهره‌گانی مانند هزارپاهای بزرگ، رتیل‌های پرنده‌خوار و عقرب‌ها را به نمایش گذاشته است.
این توصیفات تن‌ها اشاره‌ای کوچک به مجموعه زیبایی‌های این جزیره واقع در تایلند است و برای نوشتن از تمامی زیبایی‌های رویایی آن مجالی نیست پس داشتن تمامی این زیبایی‌ها یکجا، به دیدن نه تنها یکبار بلکه چندباره آن هم می‌ارزد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code