بلیط هواپیما

چطور ۳ روزه، پکن پایتخت کهن و رمزآلود چین را بگردیم؟

سفر به پکن

اگر اهل سفر و گردشگری باشید پس به احتمال خیلی زیاد می دانید که چین از چه اهمیت تاریخی و فرهنگی ای برخوردار است. در حالی که بعضی از افراد ممکن است سفر به کشورهای اروپایی را ترجیح بدهند، اما عده ی دیگری ترجیح می دهند تا به یک مقصد هیجان انگیزتر و پر رمز و رازتر سفر کنند که قطعا چین یکی از آن هاست. شهر پکن پایتخت چین فرهنگ های متنوعی را در خود جای داده است، شهری که می توان آن را تلاقی چین سنتی و مدرن دانست، شهری که بیشتر افراد ترجیح می دهند تا اولین جایی از چین باشد که می خواهند ببینند. پکن جدای از اینکه یک پایتخت بسیار بزرگ و پهناور است، جاذبه های زیادی را هم در خود جا داده است و به همین دلیل سفر به پکن می تواند گیج کننده باشد. تعطیلات نوروزی می تواند بهترین زمان برای سفر به این شهر تاریخی باشد تا خاطره ی آن را برای همیشه در ذهنتان ماندگار کند. برای اینکه از سردرگمی در این شهر بزرگ رها شوید، این راهنما از الی گشت را بخوانید. می خواهیم ببینیم چطور می توانیم ۳ روز در پکن را به بهترین شکل ممکن بگذرانیم.

سفر به پکن

روز اول: گشت و گذار در هوتونگ

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه پکن در چین
هزینه های سفر به پکن

در حالی که بسیاری از افراد فورا سراغ جاذبه های گردشگری اصلی می روند، پیشنهاد می کنیم تا اول سری به محله ها بزنید و آن ها را بگردید. بهترین منطقه ی شهر پکن که می توانید در آن بگردید و روح پکن را با وجودتان لمس کنید، محله ی هوتونگ Hutongs است. این منطقه با خیابان ها و کوچه پس کوچه های باریکش انگار در زمان یخ زده است و مدرنیته، کوچک ترین ورودی به آن نداشته است.

هوتونگ در پکن

شهر ممنوعه در پکن

بعد از اینکه صبحتان را با گشت و گذاری در هوتونگ شروع کردید و ناهارتان را در یکی از رستوران های محلی این منطقه خوردید، بعد از ناهار فورا به شهر ممنوعه بروید که در مقابل میدان تیانانمن قرار دارد. شهر ممنوعه در واقع مجموعه ای از چندین کاخ است که در گذشته محل زندگی ۲۴ امپراطور بوده است و قدمت تاریخی و معماری با شکوه آن باعث شده تا یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری در سفر به پکن باشد.

جالب است بدانید که این شهر تا ۵۰۰ سال برای مردم عادی ممنوع بود و کسی به جز خاندان سلطنتی حق ورود به آن را نداشت. لازم به تاکید برای دیدن این مجموعه نیست چون شهر ممنوعه را مطمئنا هیچ گردشگری در سفر به پکن از دست نمی دهد!

میدان تیانانمن در پکن

بعد از اینکه گشت و گذار در شهر ممنوعه را تمام کردید و خوب همه جای آن را دیدید بهتر است راهتان را به سمت میدان تیانانمن کج کنید که یکی از بزرگ ترین میدان های عمومی جهان است. اگر چه این میدان تحت تاثیر شهر ممنوعه قرار گرفته است اما هنوز هم از نظر تاریخ و هم سیاسی اهمیت زیادی دارد. چند نمونه از دیگر جاذبه هایی که در اطراف همین جا قرار دارند موزه ی ملی چین و بنای یادبود قهرمانان مردم است.

شهر ممنوعه در پکن-برنامه سفر 7روزه به چین

روز دوم: دیوار بزرگ چین

بازدید از دیوار بزرگ چین احتمالا یکی از اصلی ترین دلایل توریست ها برای سفر تفریحی به پکن است، اما این دیوار بسیار وسیع است و از چندین استان چین می گذرد بنابراین تصمیم گیری درباره ی اینکه از کدام قسمت ها دیدن کنید اهمیت زیادی دارد. برای آن دسته از افرادی که هنوز نمی دانند، دیوار چین به معنای واقعی کلمه عظیم است! دیواری به طول ۲۱۱۹۶ کیلومتر که از میان بیابان ها، کوه ها، فلات ها و چمنزارها عبور می کند. بهترین انتخاب ممکن بازدید از این دیوار در Mutianyu و یا Jinshanling است.

تقریبا یک روز کامل بهتر است برای این کار زمان بگذارید، هر چه باشد دارید از جاذبه ای به این عظمت دیدن می کنید، مطمئنا دوست ندارید قسمت های خوب آن را از دست بدهید!

دیوار بزرگ چین در پکن

صرف شام با غذای دیم سام و اردک پکنی

بعد از گذراندن یک روز بی عیب و نقص در دیوار کهن و باستانی چین، احتمالا خیلی گرسنه می شوید. برای غذا پیشنهاد می کنیم دیم سام را امتحان کنید. خوشمزه ترین دیم سام ها و اردک های پکنی در شهر پکن را رستوران Da Dong درست می کند، اگر قیمت برایتان خیلی اهمیت ندارد، قطعا این جا بهترین جا است. اما اگر دوست دارید تا به جای ارزان تری بروید می توانید به رستوران Deyuan  بروید.

غذاهای پکن

روز سوم: کاخ تابستانی

در آخرین روز سفر به پکن لازم است تا از کاخ تابستانی دیدن کنید. پارکی ۲۹۰ هکتاری که پر از دیدنی های تاریخی و فرهنگی، چایخانه های قدیمی، مغازه ها، بناهای مذهبی و پل ها و سازه های خارق العاده است. این منطقه به اندازه ای سرگرم کننده است که به راحتی می توانید نصف روزتان را در آن بگذرانید و گذر زمان را حس نکنید… کاخ تابستانی به نام موزه باغ سلطنتی هم شناخته می شود که یکی از ییلاق ها برای خانواده ی سلطنتی در آن دوران بوده است. این کاخ در ساعت های ۸:۳۰ تا ۵ باز است.

کاخ تابستانی در پکن

بنای بهشت در پکن

بعد از بازدید از کاخ تابستانی از بنای بهشت دیدن کنید که در سال ۱۴۲۰ ساخته شده است و بزرگ ترین سازه ی ساخته شده ی مذهبی در پکن است و برای مردم پکن از اهمیت زیادی برخوردار است.

بنای بهشت در پکن

غذاهای خیابانی پکن

آخرین مورد است اما به آن معنا نیست که اهمیت کمی دارد، این سفر به پکن را با رفتن به خیابان مشهور Wangfujing تمام کنید که به خاطر غذهای خیابانی اش مشهور است. خیابانی که بسیار توریستی است و حتی قدم زدن در آن هم سرگرم کننده است.

به طور کلی در یک جمع بندی باید گفت که پکن شهر بسیار بزرگی است که در آن چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن هست، باور کنید حتی با این که بتوانید در ۳ روز از این جاها دیدن کنید، حتی در حد یک خراش کوچک هم نبوده است! اگر به دنبال جاذبه های بیشتری از پکن می گردید می توانید نگاهی به مجله ی گردشگری الی گشت بیندازید که هر جاذبه مفصل تر جداگانه توضیح داده شده است.

منبع: adventureinyou.com

چشم اندازهایی دلفریب که در قالب تصویر نمی گنجند!
چشم اندازهایی دلفریب که در قالب تصویر نمی گنجند!
چرا نوروز امسال با الی گشت به مالزی سفر کنیم؟
چرا نوروز امسال با الی گشت به مالزی سفر کنیم؟
سفر به جنوبی ترین کشور قاره سیاه – قسمت آخر
سفر به جنوبی ترین کشور قاره سیاه – قسمت آخر
آیا واقعا چشم‌ انداز و منظره اتاق مهم است؟
آیا واقعا چشم‌ انداز و منظره اتاق مهم است؟