پیاده تا جنگل های سنگاپور

از این ۵ مسیر پیاده به جنگل های سنگاپور برسید

بدون تردید تمامی گردشگران زمانی که سفر خود در سنگاپور را به پایان رسانده و از فرودگاه چانگی « Changi »به سمت خانه شان در حال بازگشت هستند، طی مسیر مناظر زیبا و بی نظیری که در سنگاپور دیده اند را در ذهن خود مرور خواهند کرد. از گیاهان و فضای سبزی که به خوبی آراسته شده تا درختان زیبایی که در دو طرف خیابان ها کاشته شده اند و تمامی طبیعت زیبایی سبب شده است به سنگاپور لقب شهر باغ ها داده شود. اما آیا می دانید در کنار پارک ها و فضای سبز شهری و باغ گیاه شناسی مشهور سنگاپور، این جزیره کوچک و زیبا دارای طبیعت بکر و دست نخورده نیز هست؟ شاید جالب باشد بدانید که در حاشیه این شهر مدرن و پیشرفته و بسیار تمیز، مناطق طبیعی متعددی وجود دارند که می تواند مقصدی ایده آل برای گردشگران و دوستداران طبیعت محسوب شود. در این مناطق، جانوران و حشراتی زندگی می کنند که بسیاری از مردم جهان حتی در طول زندگیشان، نام آن ها را هم نشنیده اند. وجود این تنوع جانوری در کنار چشم اندازهای زیبا و بی نظیر، مناظری به یاد ماندنی و خاطراتی فراموش نشدنی را برای هر بیننده ای رقم خواهد زد.

الی گشت به شما ۵ محل طبیعی در سنگاپور را معرفی می کند که در فاصله نزدیک به شهر قرار دارند و گردشگران می توانند در سفری یک روزه آنها را ببینند:

مطالب مرتبط:
پیاده روی لذت بخش در جزایر زیبای جهان
سنگاپوری ها چه تفریحی را در کشورشان پیشنهاد می کنند
پل معلق
  • خط الرس جنوبی THE SOUTHERN RIDGES

این سفر طبیعت گردی، مناسب کسانی است که پیمودن مسیرهای طولانی و یا گلی شدن کفش و لباس هایشان در طبعیت را دوست ندارند. مسیر خط الرس جنوبی تنها ده کیلومتر طول داشته و مسیر ارتباطی مجموعه ای از پارک ها، تپه ها و مناطق طبیعی در مناطق جنوبی سنگاپور است. این مسیر دارای نقاط دسترسی متعددی بوده و به همین دلیل شما مجبور به پیمودن همه آن نبوده و می توانید بخش موردعلاقه خود را انتخاب کرده و تنها در آن مسیر خاص گردش کنید.

پیشنهاد ما برای بهترین کیفیت و کمترین مسیر پیاده روی در این سفر، آغاز پیاده روی از منطقه هورت پارک «HortPark» است که  با طی مسیری حدود ۲ هزار و ۳۰۰ متر از طاق اسکندر عبور کرده و به گذرگاه جنگلی می رسید. در این مسیر پیش از رسیدن به منطقه هاندرسون ویوز « Henderson Waves » یکی از زیباترین مناظر جنوب سنگاپور در برابر دیدگان شما قرار خواهد گرفت.

شاخصه مهم: چشم انداز خیره کننده به شهر سنگاپور و منطقه بسیار زیبای پل هندرسون ویوز « Henderson Waves Bridge »

دشواری مسیر: ۲ از ۵

ویژگی های حیات وحش: ۲ از ۵

  • منطقه طبیعی حفاظت شده سونگی بولوه SUNGEI BULOH NATURE RESERVE

منطقه حفاظت شده سونگی بلوه در میان مزارع نئو تیو « Neo Tiew» قرار دارد. این منطقه در گذشته یک مرکز پروش میگو بوده که به پناهگاه حیات وحش تبدیل شده و امروزه زیستگاه و محل سکنی پرندگان مهاجر است. تغییرات و اصلاحات انجام شده در این محل طی سال جاری، سبب شد تا دسترسی به این منطقه زیبای طبیعی بسیار آسان تر شده و این محل به عنوان منطقه ای ایده آل برای پیک نیک و سفرهای خانوادگی شناخته شود. در این منطقه شما شانس دیدن تمساح هایی را در دهانه رودخانه و نزدیکی محل قدیمی پرورش میگو داشته و همچنین احتمال دارد بتوانید عقاب های دریایی شکم سفید را نیز ببینید. یکی از بخش هایی که به تازگی در این محل راه اندازی شده و جز امکانات جدید مجموعه محسوب می شود، چاله ها حفره های ویژه گل درمانی است که عابرین خسته از پیاده روی، می توانند پاهایشان را در آن قرار داده و خستگی خود را در کنند.

شاخصه مهم: در این محل تنوع بسیار زیاد حیات وحش از جمله تمساح، مارمولک های موسوم به « Monitor Lizards» و پرندگان مهاجر وجود داشته و حتی اگر خوش شانس باشید احتمال دیدن سمور نیز وجود دارد. پناهگاه موسوم به «shelter pods » که در تغییر و تحولات اخیر به این مجموعه اضافه شده نیز دارای نمایی فوق العاده بوده و تعداد زیادی از پرندگان در آن سکنی دارند.

دشواری مسیر: ۲ و نیم از ۵

ویژگی های حیات وحش: ۴ از ۵

lorong halus bridge
  • پارک و مخزن آب ماکریچی و پیاده روی روی پل معلق بر فراز درختان TREE TOP WALK AND MACRITCHIE RESERVOIR PARK

در این منطقه شما امکان قدم زدن روی یک پل معلق را دارید که از بالای درختان جنگلی عبور کرده و به شما امکان مشاهده مناظری زیبا از فراز جنگل می دهد. البته این مسیر پل معلق تنها یکی از چندین مسیر موجود در منطقه پارک و مخزن آب ماکریچی به شمار می رود و در این منطقه شما گزینه های زیادی برای پیاده روی و گردش در اختیار دارید. البته باید اذعان داشت که رسیدن به پارک و مخزن آب ماکریچی کمی دشوار بوده و مسیرهای دسترسی به آن نسبت به موارد پیشین، صعب العبورتر هستند.

بهترین پیشنهاد برای رسیدن به این منطقه، مسیر ونوس درایو « Venus Drive »است که شما در طول راه می توانید مسیر خود را با توجه به تابلوهای راهنما پیدا کرده و پس از ۷ کیلومتر به پارک و مخزن آب ماکریچی برسید. به شما توصیه می کنیم برای این گردش و پیاده روی، کفش های مناسب پوشیده و با خود آب و مقداری خوراکی همراه داشته باشید.

در این محل دیدنی هایی بیش از پل معلق بالای جنگل در اختیار شما قرار دارد و امکانات و شرایط پارک و مخزن آب ماکریچی به خوبی برای سپری کردن یک روز کامل به دور از هیاهوی شهر و کسب آرامش و تمدد اعصاب، کفایت می کند. در این جنگل، تعداد زیادی از میمون های ماکائو زندگی می‌کنند که به صورت گروهی لابه لای درختان در حرکت بوده و تماشای بازیگوشی و حرکات بامزه آنها می تواند برای هر بازدیدکننده ای مفرح و جذاب باشد. البته توصیه می‌کنیم مراقب وسایل و کیف خود باشید و آن ها را در گوشه ای رها نکنید. چون این میمون های کنجکاو قطعا در صورت پیدا کردن آن، در برداشت کیف و وسایل داخل آن تردیدی به خود راه نخواهند داد. کل این مسیر یازده کیلومتر بوده و در صورتی که از بودن در طبیعت لذت برده و در پی هیجان و کشف مناطق بکر هستید، می توانید کل مسیر را پیموده و از زیبایی های آن بهره مند شوید.

شاخصه مهم: مناظر و چشم انداز فوق العاده در مسیر پل معلق بالای جنگل و امکان استراحت و تمدد اعصاب در سایبان های تعبیه شده در بالای درختان و همچنین مشاهده منظره زیبای طلوع و غروب خورشید  که در این منطقه امکان پذیر است. دیدن میمون های ماکائو برای هر گردشگری جذاب بوده و اگر خوش شانس باشید احتمال دیدن مارمولک های منطقه که از درختان بالا می روند را نیز خواهید داشت.

دشواری مسیر: ۳ از ۵

ویژگی های حیات وحش: ۴ از ۵ برای پل معلق بالای درختان جنگلی و گردنه ماکریچی. ۱  از ۵ برای جاده اصلی و مسیر پهن پیاده روی جنگلی.

  • تفرجگاه پونگل PUNGGOL PROMENADE

این منطقه یکی از جدیدترین و نوسازترین تفرجگاه های سنگاپور به شمار می رود که در آن گلچینی از بهترین پارک ها وجود دارد. کل مجموعه شامل مسیری ۱۷ کیلومتری است که در آن می توان انواع تفریحات خانوادگی و فعالیت های مفرح را تجربه کرد. برای رسیدن به این تفرجگاه باید از مسیر « Sungei Serangoon » عبور کرده و پس از تالاب « Lorong Halus» وارد تفرجگاه شوید. این تفرجگاه، محلی ایده آل برای دوستداران پرندگان و عاشقان طبیعت به شمار می رود. در این مسیر و در نزدیکی « Sungei Serangoon » چند محل مناسب برای استراحت و تمدد اعصاب وجود داشته و شما همچنین می توانید در حاشیه رودخانه پونگل قدم زده و با یک فنجان چای یا قهوه داغ، خستگی روزانه تان را به در کنید.

در این تفرجگاه انواع تفریحات برای سنین مختلف از کودکان و جوانان گرفته تا کهنسالان وجود داشته و همواره استقبال زیادی از این منطقه می شود. شما به راحتی می توانید برای پیک نیک یک روزه در این تفرجگاه برنامه ریزی کرده و پس از صرف شام به محل اقامت خود بازگردید.

شاخصه مهم: امکان داشتن انوع تفریحات در این تفرجگاه وجود داشته و شما می توانید انواع فعالیت های مفرح مانند دوچرخه سواری، پیاده روی، تماشای پرندگان، صید میگو و … را تجربه کنید. در صورت خوش شانس بودن احتمال دارد شاهد فعالیت های سمورهایی باشید که در این رودخانه زندگی می کنند.

دشواری مسیر: ۱ و نیم از ۵ – بخشی از این مسیر به مسافت ۲ و نیم کیلومتر،  به صورت غیر آسفالت بوده و برای عبور ویلچر و اسکیت مناسب نیست.

ویژگی های حیات وحش: ۲ از ۵

روستای اوبین
  • پولا اوبین PULAU UBIN

بهترین گزینه برای رسیدن به این محل، استفاده از قایق های تفریحی موسوم به  «bumboat» است که از مقصد اسکه روستای چانگی می‌تواند طی ده دقیقه شما را به این تفریحگاه زیبا برساند. بدون اغراق این سفر برای شما مانند سفر با ماشین زمان است زیرا پس از اینکه از قایق های خود در « Pulau Ubin » پیاده می شوید احساس حضور در فضایی مشابه دهه ۶۰ میلادی را خواهید داشت. در این محل هنوز مغازه هایی با سقف فلزی؛ خیابان بندی های مدل قدیمی و سبک زندگی سال های دهه ۱۹۶۰ میلادی مشاهده می شود. اصلی ترین وسیله حمل و نقل در این منطقه، دوچرخه محسوب شده و شما می توانید از مغازه های نزدیک اسکله، با قیمت بسیار مناسبی، دوچرخه اجاره کنید. سعی کنید سفرتان را در طول روز و همزمان با پائین رفتن آب دریا تنظیم کنید تا بتوانید از منطقه بسیار زیبای « Chek Jawa» که یکی از دیدنی ترین بخش های منطقه اوبین محسوب می شود نیز بازدید به عمل آورید.

در این منطقه درختان جنگلی در دریا وجود دارد که (مشابه جنگل های حرا در جنوب ایران) منظره زندگی و حرکات خرچنگ ها و گرازهایی که در لابه لای درختان تردد می کنند، می تواند برای هر گردشگری جذاب باشد. البته این منطقه را نمی توان تنها جاذبه دیدنی پولان اوبین محسوب کرد زیرا قدم زدن در مسیر پیاده روی بسیار زیبا و دارای چشم انداز استثنائی از طبیعت بکر منطقه خود به تنهایی برای جذب هر گردشگری کفایت می کند. غذاهای محلی ارائه شده در رستوران های این تفریحگاه و مشاهده چشم انداز وسیع منطقه از فراز ارتفاعات؛ از دیگر دیدنی های پولا اوبین محسوب می شوند. به شما توصیه می کنیم در بازدید از این محل، خوردن غذاهای دریایی با کیفیت و بسیار لذیذ این منطقه را فراموش نکنید.

شاخصه مهم: غذاهای دریایی و بسیار عالی موجود در رستوران های منطقه و به ویژه غذاهای مالائی از مهمترین ویژگی های این مرکز تفریحی محسوب شده و توصیه ویژه ما مراجعه به رستوران « Two Sisters Restaurant » است. قرار گرفتن در محیطی مشابه فضای ۵۰ سال پیش، دیدن مرکز پرورش میگو و معدن گرانیت و همچنین شرایط زیبای جزر و مد ساحلی  منطقه از  دیگر دیدنی های منحصر به فرد پولا اوبین محسوب می شود.

دشواری مسیر: ۳ و نیم از ۵

ویژگی های حیات وحش: ۴ از ۵

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code