پیامی که آیفون را از کار می‌اندازد

با این پیام آیفون شما از کار می افتد

پیام متنی دستگاه ‌های دارای سیستم عامل بین ۹ تا ۱۰٫۲٫۱ را مورد هدف قرار داده است، به همراه یک فایل پیوست برای کاربران فرستاده می شود که به سرعت باعث قفل شدن برنامه iMessage می‌شود و هنگامی که برای باز کردن فایل پیوست روی آن ضربه بزنید، پاسخی دریافت نمی کنید.

ظاهرا این پیام متنی مخرب این توانایی را دارد بر روی اکثر مدل ‌های آیفون تاثیرگذار باشد. پیام ‌های متنی مختلفی جهت از کار انداختن اسمارت‌ فون ‌ها هست و حتی در بعضی موارد، هک شدن دستگاه ‌ها را به دنبال دارد. سیستم عامل iOS اپل در مقایسه با اندروید گوگل از نظر اکثر افراد، امنیت دارد اما در حقیقت از نظر آسیب پذیری هیچوقت مورد آزمایش واقعی انجام نگرفته است. با توجه به گزارشات یک پیام متنی مخرب در حال گسترش بین آیفون‌ ها است که گفته می شود توانایی دارد موجب از کار افتادن گوشی یا برنامه iMessage بشود.  با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
پیشبینی هایی درباره آیفون ۸
گلکسی نوت ۷ و آشوب هایش
Save your iphone

گفته شده که فایل پیوست دارای کدهای مخرب بوده است. کاربران با استفاده از دکمه هوم و فعال کردن حالت “Multitask” از برنامه iMessage خارج می‌ شوند. در صورتی که دوباره قصد باز کردن برنامه iMessage را داشته باشید، گوشی یک صفحه سفید را نشان می دهد. پس از یک مدت کوتاه، برنامه با خطا مواجه شده و به صفحه اصلی گوشیتان بازگردانده می شوید.

بنا به گزارشات دریافتی، برنامه iMessage به دلیل حجم بالای فایل پیوست موجود در این پیام، قادر به درک آن نیست و به همین دلیل از کار خواهد افتاد. این پیام در حال گسترش از طریق iCloud Drive است. نکته جالب اینکه کاربران با ری‌ استارت کردن و یا خاموش و روشن کردن دستگاه نمی ‌توانند این مشکل را رفع سازند.

رفع مشکل

خوشبختانه، روش آسان تری برای حل این مشکل هست. برای شروع، اگر اسمارت‌ فون شما دچار این مشکل شده، از طریق مرورگر سافاری به این آدرس بروید: “Vincedes3.com/save.html”. وبسایت شروع به انجام مراحل خاصی خواهد کرد که در آن به کمک یک خط کد، برنامه iMessage را به صورت خودکار باز کرده و شما را به یک صفحه پیام جدید انتقال می دهد و متن از پیش نوشته شده ‌ای را به کاربر نشان خواهد داد: “من همیم الان گوشیتو نجات دادم 🙂 “. بعد از انجام این مراحل، آیفون شما به حالت نرمال اولیه خود باز می گردد.

البته این اولین باری نیست که سیستم ‌عامل به ظاهر ایمن iOS مورد حمله سایبری قرار گرفته است. همین ماه گذشته، یک ویدیوی ۳ ثانیه‌ای از وب سایت VK.com که گفته می ‌شد لینک مرتبط با یک وب سایت مخرب بوده، باعث کندی و در نتیجه از کار افتادن آیفون ‌ها شد. خوشبختانه پس از ری‌ استارت سخت افزاری، آیفون ‌ها به حالت نرمال خود برگشتند. در صورت مواجهه با چنین لینک‌ ها یا متن ‌های مخرب، به هیچ وجه بر روی آنها کلیک نکرده و یا آن را برای کسی نفرستید.

هرکجا که سفر می کنید، منشی گوگل را هم با خود ببرید
تجربه ی پرواز در حالت بی وزنی و فرآیند شکل گیری آن
شارژ کردن گوشی، فقط با یک انگشت!
معرفی سرویس جدید Destinations on Google

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code