کجا یک همسفر خوب پیدا کنیم؟

پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی

گاهی بسیاری از افراد به این نتیجه می رسند که تنها سفر کنند و یا کسی را همگام با خود پیدا نمی کنند که سفر خود را آغاز نمایند. لزوما این افراد تنهایی سفر نمی کنند. در خیلی از مکان ها و برای بازدید از بسیاری از جاذبه های گردشگری می توانید تنها نباشید. پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی یکی از مهارت ها و کارهایی است که اکثر افرادی که به تنهایی سفر می کنند آن را تجربه کرده و می آموزند. در واقع به تنهایی سفر کردن به معنای همیشه تنها بودن نیست. افرادی که به تنهایی سفر می کنند به دنبال بالا بردن مهارت های شخصی و ارتباط برقرار کردن با افراد غریبه و ناآشنا هستند. در نتیجه در بسیاری از زمان ها و مسیرها به دنبال همسفر خوب بودن و تنها نبودن در سفر جزو کارهایی است که انجام می دهید. اگر چه شما سفرتان را به تنهایی آغاز کرده اید اما در طول مسیر ممکن است که افرادی به شما بپیوندند. مجله الی گشت نحوه پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی را به شما توضیح داده و شیوه ها و روش هایی که می توانید از آن ها در سفر استفاده کنید را می گوید.

پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی
مطالب مرتبط:
نکات طلایی برای خانم هایی که می خواهند تنهایی سفر خارجی بروند!
۱۰ فایده شگفت انگیز سفر کردن
اگر می خواهید با دوچرخه به کشورهای مختلف سفر کنید، بخوانید!

اینکه شما به تنهایی سفر می کنید، به معنی این نیست که در هر مرحله از سفرتان باید کاملا تنها باشید. شما نیاز دارید که با مردم ارتباط برقرار کنید و گاهی با آن ها همراه شوید. به همین خاطر پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی به کاری کاملا تخصصی و حرفه ای تبدیل شده است که افرادی که بسیار سفر رفته اند به خوبی از عهده آن بر می آیند. اینکه بدانید چگونه با دیگران باب صحبت را باز کنید، چگونه با آن ها دوست شوید و در نهایت چگونه با آن ها در دیدار از جاذبه ها و تفریح های هر مکانی همراه شوید، از تجربیات و اطلاعات عمومی شما می آید.

یک نکته بسیار مهم در این مورد وجود دارد و آن هم این است که پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی می تواند به کلی مسیر سفر شما را تغییر دهد. حتی ممکن است این افراد، تاثیر بسیار مهمی بر زندگی شما داشته باشند. گاهی تنها با یک مکالمه ساده با یک فرد غریبه می بینید که مسیر زندگی شما تغییر کرده است. این موضوع بسیار شگفت انگیز است. هر چند که جاذبه ها و بناهای تاریخی شگفت انگیزند اما تاثیر و ارزش هر سفر به ارتباط برقرار کردن با دیگر افراد پیرامونتان است. به طرز شگفت آوری پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی به ساده ترین شیوه ها انجام می شود.

نکات مهم سفر-پیدا کردن همسفر

بیشتر افرادی که به سفرهای انفرادی فکر می کنند تصور می کنند که در کویری تنها قدم می زنند یا تنها در گوشه ای کز کرده و در خود فرو رفته اند. در صورتی که سفرهای انفرادی شما را ناچار به ارتباط برقرار کردن با دیگر افراد خصوصا افراد محلی می نماید. واقعیت امر این است که شما به سختی می توانید خود را تنها بیابید و این خصوصیت سفر است.

بسیاری از افرادی که به تنهایی سفر می کنند، جدای از اینکه می خواهید اوقاتی را تنها باشند، به دنبال پیدا کردن دوستی های ناب نیز هستند. کاری که می تواند بسیار آسان باشد. وجود افراد محلی در هر بخش از سفر که با شما همسفر می شوند، در حقیقت چاشنی سفر شما هستند و مسیرها و سفرتان را جذاب تر و به نوعی خوشمزه تر می کنند. جدای از تمام این حرف ها پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی چند نکته دارد که در ادامه این مطلب الی گشت برایتان توضیح می دهیم.

سفرهای انفرادی

همراه شدن با دیگر مسافران انفرادی در سفر

به راحتی می توانید در سفرهایتان یک مسافر دیگر را در مسیری که می پیمایید بیابید. گاهی ممکن است مسافری تنها همانند شما به سمتتان بیاید و با شما باب صحبت را باز کند. اگر در پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی کمی خجالتی بودن را کنار بگذارید می توانید دوست خوبی پیدا کنید. با او در دیدن جاذبه هایی که می روید، عکس بگیرید. هم صحبت شوید و شاید حتی مسیرهای سفرتان را با هم یکی کردید. دیدن چنین شخصی بی نهایت به احتمالات بستگی دارد و اگر فردی که با او روبرو شده اند همانند شما باشد ممکن است که رابطه پایدارتر و جذاب تری برای سفرهای انفرادی شما به وجود بیاورد.

همراه شدن با دیگر مسافران انفرادی در سفر

هتل ها و هاستل ها

از آنجایی که برای رزرو اتاق در بسیاری از هتل ها و هاستل ها مجبور به رزرو تختی در اتاقی دو تخته می شوید، در نتیجه باید اتاقتان را با مسافر دیگری شریک شوید. یکی دیگر از روش های پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی و آشنا شدن با دیگران هم اتاق شدن با آن هاست. این مورد یکی از آسان ترین روش ها برای برقراری ارتباط است.

همچنین بسیاری از هتل ها و هاستل ها فضایی همانند لابی یا کافی شاپ دارند که محل تجمع افراد است. در این مکان ها دیگر مسافران می نشینند و در حین سفارش غذا و نوشیدنی با یکدیگر آشنا می شوند و به سختی می توان تنها بود. تنها کافیست که برای پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی سری به سالن اجتماع یا کافی شاپ محل اقامت خود بزنید. حتی اگر در هتل و هاستل هم اقامت ندارید باز هم با رفتن به کافی شاپ های هتل ها می توانید با دیگران بیشتر آشنا شده و ارتباطات خود را بیشتر نمایید.

راهنمای سفر به گلستان -هتل ها و هاستل ها

در تورهای روزانه شرکت کنید

اگر هاستل ها مکان مورد علاقه شما نیستند، نگران نشوید. می توانید از روش های دیگری برای پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی بهره ببرید. به هر شهری که سفر کرده اید، عموما تورهای روزانه بسیاری برای بازدید از تمام جاذبه های درون یا اطراف آن شهر برگزار می شود. تورهای روزانه یکی از بهترین مکان ها برای پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی است.

حتی شاید به افرادی برخورد کنید که همانند شما به تنهایی سفر می کنند. بسته به سلیقه و علاقه مندی های خود در تورهای مختلف می توانید شرکت کنید و با این روش به راحتی با افرادی آشنا می شوید که سلایق مشترکی با شما دارند. به عنوان نمونه در کلاس های آشپزی شکرت کنید. یا برای کلاس های آموزش زبان ثبت نام کنید. با تورهای شهری و روزانه همراه شوید. تنها کافیست که به دنبال علاقه مندی خود بروید تا به راحتی در پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی موفق عمل کنید.

سفر با دوچرخه-تورهای روزانه

برای مراسم های شبانه نام نویسی کنید

در سفرهای انفرادی بدترین و تنهاترین زمان سفر، زمان غروب و شب های طولانی آن است. به جای تنها بودن در هتل یا هاستل به مکان هایی که محل برگزاری مراسم های مختلف است بروید. به کافه های شلوغ بروید. خیابان هایی که در آن ها فستیوال و جشن های شبانه برگزار می شود بروید. به دیدن تئاتر، فیلم در سینما و رویدادهای فرهنگی شبانه بروید. این مکان ها برای پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی بسیار مناسب هستند. همچنین شما را از افسردگی شبانه دور نگه می دارند.

جشن های شبانه و پیدا کردن دوست

سفر با وسایل حمل و نقل عمومی

گاهی اوقات مردم را در مکان هایی غیر منتظره ملاقات می کنید. به عنوان مثال در یکی از سفرهایم که به شهرهای جنوبی ایران سفر می کردم، دختری راجع به برنامه زمانی حرکت اتوبوس ها در ترمینال از من پرسید و همین سوال باعث شد که ما دو تا با یکدیگر دوست شده و فردای آن روز، مسیری از سفرمان را با هم طی کنیم. پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی مخصوصا زمانی که سوار وسایل حمل و نقل عمومی همانند اتوبوس، قطار و هواپیما می شوید، از دیگر راهکارهای مناسب است.

سفر با وسایل حمل ونقل عمومی

استفاده از اپلیکیشن های سفر

اپلیکیشن های سفر بسیاری امروزه در میان مسافران محبوب شده است. به عنوان نمونه کوچ سرفینگ یکی از این اپلیکیشن هاست که برای اقامت در هر شهر می توانید به سراغش بروید. آیا برای کوچ سرفینگ آماده اید؟ کوچ سرفینگ و دیگر سایت های این چنینی یکی از بهترین مکان ها برای پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی هستند. میزبان شما نه تنها ممکن است با شما دوست شود، بلکه گاهی پیش می آید که همراه و راهنمای شما در شهر مقصدتان نیز می شود.

همچنین گزینه پاتوق (hangouts) در این سایت ها به شما این امکان را می دهد که با دیگر مسافرانی که در آن شهر به دنبال همراه برای گشت و گذار هستند نیز آشنا شوید. بسیاری از افراد محلی و بومی نیز در این بخش از این سایت ها هستند و می توانید با آن ها تماس برقرار کرده و همزمان با بازدید از شهر، دوست خوبی نیز پیدا کنید.

کوچ سرفینگ و دوست پیدا کردن

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

دیگر سال ۲۰۱۹ فرا رسیده است. از شبکه های اجتماعی برای پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی استفاده کنید. برای استفاده از این ابزار نترسید. با هشتک های مورد علاقه خود در سفر با افراد دیگر در اینستاگرام یا فیس بوک آشنا شوید و در سفرتان به شهرهای مختلف با دوستان مجازی خود ارتباط نزدیک بگیرید. دوستان مجازی خود را به دوستانی در دنیای بیرونی تبدیل کنید. با آن ها در کافه ها و رستوران ها قرار بگذارید یا به بازدید از جاذبه های دیدنی شهر مقصدتان بروید. دوستان محلی شما می توانند تبدیل به راهنمای محلی شما هم بشوند.

شبکه های اجتماعی در سفر دوستانه

در مجموع هیچ محدودیتی را برای خود در نظر نگیرید. با گروه های مختلف همسفر شوید. برای پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی می توانید در کارهای مختلف و مورد علاقه تان داوطلب شوید. اگر ماشین دارید، مسافر دیگری را که هیچ هایکری سفر می کند، برسانید و در کل سعی کنید که ارتباط برقرار کردن با دیگر افراد را در سفر بیاموزید.

منبع: heyciara.com

چگونه هزینه اقامت در هتل را کم کنیم؟
چگونه هزینه اقامت در هتل را کم کنیم؟
۱۲ روش نتیجه بخش برای بیمار شدن حین سفر!
۱۲ روش نتیجه بخش برای بیمار شدن حین سفر!
قبل از سفر به مراکش این نکات را مطالعه کنید!
قبل از سفر به مراکش این نکات را مطالعه کنید!
۸ کار جالبی که در آگرا می‌توانید انجام دهید
۸ کار جالبی که در آگرا می‌توانید انجام دهید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code