چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!

چاه یعقوب (Jacob’s well)

یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک ترین نقاط روی زمین، چاه یعقوب نام دارد. این چاه مشهور در کشور آمریکا و در منطقه ی ویمبرلی تگزاس قرار گرفته است. چاهی که به آن لقب زیبای ترسناک را داده اند چرا که تا حالا قربانیان زیادی گرفته است. در ادامه همراه الی گشت باشید تا از این پدیده ی شگفت انگیز طبیعی بیشتر بدانید:

چاه یعقوب

درباره چاه یعقوب

مطالب مرتبط:
این شهر آمریکا ۱۰۰۰ سال در آتش می سوزد+ تصویر
به زیباترین ساحل جنوب آمریکا خوش آمدید!

چاه یعقوب در واقع نام حفره ای بزرگ با دهانه ی ۴ متر و بسیار عمیق است که پرش در آن تا حالا جان افراد زیادی را گرفته است با این حال هنوز هم افراد ماجراجوی زیادی هستند که دوست دارند در داخل این چاه اسرار آمیز شیرجه بزنند و اعماق آن را کشف کنند. بد نیست بدانید که نام این چاه را از روی کتاب انجیل گرفته اند.

وقتی که برای اولین بار به چاه یعقوب نگاه می کنید، به نظرتان چشمه ی بی خطر و معمولی ای می آید که فقط کمی پهن است با این حال وقتی که بیشتر به داخل آن خیره می شوید، با حجم شگفت انگیزی از آب که نمی دانید در پس آن چه چیزی است روبرو می شوید. چند متر که به پایین این حفره ی آبی بروید، به ۴ حفره ی به هم متصل دیگر می رسید که از بین آنها، حفره ی چهارم از همه خطرناک تر است.

چاه یعقوب در آمریکا

دهانه ی حفره ی چهارم بسیار باریک است و کمتر کسی تا حالا توانسته به آنجا برود و افرادی هم که رفته اند، زنده بیرون نیامده اند. حتی یکی از قربانیان آن، فردی به نام وود راسل بود که یکی از ماهرترین شناگران دنیا در آبهای آزاد بوده است اما متاسفانه بعد از شیرجه در این چاه، جان خود را از دست داد. با این حال گفته می شود که در حفره ی چهارم، سنگ های آهکی شگفت انگیزی وجود دارد و از آنجا که اطلاعات بیشتری از آن در دست نیست، به اسرار آمیزتر شدن آن اضافه کرده است.

با وجود خطر زیادی  که این چاه دارد ولی هر سال شیرجه زن های ماجراجوی زیادی را به خود جذب می کند. با این حال کسی بیشتر از چند متر اول را نتوانسته کشف کند و حتی با وجود تجهیزات هم این کار نشدنی بوده است.

چاه یعقوب در تگزاس

البته یکی از افراد سالخورده ی اهل ویمبرلی که حالا ۸۰ سال دارد در این مورد گفته است که «وقتی کوچک بودم، پدرم ما در آب این چاه می انداخت اما به دلیل فشار زیاد آب چشمه امکان نداشت کسی غرق شود چون نمی توانست از چند فوت پایین تر برود.»

متاسفانه چشمه ی یعقوب برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ خشک شد اما تلاش های زیادی برای احیای آن انجام شد که به نتیجه رسید و دوباره پر آبی را مانند قبل برای ان به ارمغان آورد. مردم ویمبرلی برای این چاه ارزش زیادی قائلند و باور دارند که این چاه الهام بخش شناگران زیادی است.

 1. آیناز

  تو کشور خودمون هم یه چاهی وجود داره که یه جورایی شبیه این چاهه البته این چاه که در استان لرستان واقع شده عمق فکر کنم ۵ متر داره ولی دهانه چاه فکر کنم۳ متر باشه که واقعا زیباست

 2. محمد رضا زنجانی

  عالی بود تا حالا شنیدین ک اسرار خدا چگونه هست اره این هم یکیش کسی نمیتونه اون اسرار دست بیاره فقط خدا و پیامبران میتونن اونا رو ببینن و بدونن ک چی هس و بوده

 3. فاضل

  باتشکر ازمطالب خوبتون . واقعا ازخوندن مطالبی که میذاریدلذت میبرم . یه ویژگی خوبی که مقاله هاتون رونسبت به بقیه سایتها متمامیز میکنه اینکه مستدل وتصویری هست.خصوصیت دیگش اینکه حس زیبا دوستی ،هیجان، ترس ، تعجب والبته سفرکردن ودیدن عجایب خلقت رو برمی انگیزه.

 4. reza

  دریاچه تخت سلیمان در آذربایجان غربی از این بدتر و ترسناکتره و هیچ کس حتی با تجهیزات غواصی نتونسته به بیش از ۵ متریش پایین بره. حتما سر بزنید.

 5. محسن

  سلام
  یه چنین حفره هایی که شاید خطرناکتر از چاه یعقوب باشه دراعماق رودخانه دز واقع در منطقه چال کندی دزفول وجود داره که یک ماه پیش جان چند گردشگر را گرفت و هنوز جسد یکیشون پیدا نشده..

 6. نسیم از تبریز

  البته شاید شرائطی نزدیک به مثلث برمودا داشته باشه
  مثل کشش از رسوبات زیاد کف دریاچه یا اینکه در کف دریاچه سنگی آهنربایی با میدان مغناطیسی قوی باشه که نیروهای گردابی و کششی به پایین ایجاد میکنه.
  این نیروها در بسیاری از دریاها و دریاچه های قدیمی وجود داره

 7. وحید

  پیشنهاد میکنم به چاه دیو در شهر نطنز سری بزنید دهانه ی بسیار وسیع و عمق نامعلوم .علت به وجود امدنش مشخص نیست امکان نداره کاره دست بشر باشه بعضیا میگن شاید از،برخورد شهاب سنگ به وجود امده ،

 8. امین

  سلام واقعا زیباست
  یک دریاچه کوچک دراستان کهگلویه وبویراحمدهست نزدیک شهرقله ریسی بنام برم الوان که واقعا زیباست وعمق مشخصی ندارد دعوت میکنم همه بیاینداین طبیعت خدادادی ازنزدیک ببینند

 9. Sobhan f

  با این حال فکر نکنم از (گل رامیان) خودمون مرموز تر باشه ،هر سال کشته میده ،معمولا مسافرا گول ظاهر ارام گل (گُل در زبان ترکمنی و ترکی رامیانی به معنای برکه ،یا جایی که اب جمع شده میباشد )رو میخورن و از پرتگاه کنار اون شیرجه میزنن و متاسفانه دیگه روی اب برنمیگردن و عجیبتر اینکه جنازه شونم هیچ وقت پیدا نمیشه
  جالب اینکه هیچ وقت شنا کردن تو گل رامیان ممنوع نشده و افراد محلی و آشنا به شنا ،از شنا کردن و شیرجه زدن لذت میبرن .
  هر ساله دو سه نفر مفقودی داره متاسفانه
  شهر رامیان در استان گلستان هستش ،کیلومتر ۶۰ مسیر گرگان به گنبد کاووس

 10. اسماء

  سلام. من اطلاعات زیادی ندارم.ولی نمیشد در همون سال ۲۰۰۰ ک خشک شده بود حفره ها و علی الخصوص حفره ی ۴ رو میگشتند؟ باید دلیل کشته شدن اون شناگران رو مشخص میکردن. میتونستن با تجهیزات همه کار بکنن ، نمیتونستن؟!
  در ضمن وقتی یه چیزی از بین رفت احیاش هیچه. باید از اول مراقب خشک نشدنش بود.همین دریاچه ی ارومیه رو ببینین. من تو بچگی کل تابستون رو هرجمعه میرفتم دریاچه شنا میکردم الان چی……………….

 11. Navid Rawan

  سلام
  بعدازمثلث برمودا دومی اطلاعاتی بودکه خوندم فقط یک سوال چرااسم این منطقه روچاه یعقوب انتخاب کردن وچراعلت کشته شدن وبیرون نیومدن شناگران روپیدا نکردن حتاکوشش پیداکردن شون هم عملی نداشتن؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد