چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!

چاه یعقوب (Jacob’s well)

یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک ترین نقاط روی زمین، چاه یعقوب نام دارد. این چاه مشهور در کشور آمریکا و در منطقه ی ویمبرلی تگزاس قرار گرفته است. چاهی که به آن لقب زیبای ترسناک را داده اند چرا که تا حالا قربانیان زیادی گرفته است. در ادامه همراه الی گشت باشید تا از این پدیده ی شگفت انگیز طبیعی بیشتر بدانید:

چاه یعقوب

درباره چاه یعقوب

مطالب مرتبط:
این شهر آمریکا ۱۰۰۰ سال در آتش می سوزد+ تصویر
به زیباترین ساحل جنوب آمریکا خوش آمدید!

چاه یعقوب در واقع نام حفره ای بزرگ با دهانه ی ۴ متر و بسیار عمیق است که پرش در آن تا حالا جان افراد زیادی را گرفته است با این حال هنوز هم افراد ماجراجوی زیادی هستند که دوست دارند در داخل این چاه اسرار آمیز شیرجه بزنند و اعماق آن را کشف کنند. بد نیست بدانید که نام این چاه را از روی کتاب انجیل گرفته اند.

وقتی که برای اولین بار به چاه یعقوب نگاه می کنید، به نظرتان چشمه ی بی خطر و معمولی ای می آید که فقط کمی پهن است با این حال وقتی که بیشتر به داخل آن خیره می شوید، با حجم شگفت انگیزی از آب که نمی دانید در پس آن چه چیزی است روبرو می شوید. چند متر که به پایین این حفره ی آبی بروید، به ۴ حفره ی به هم متصل دیگر می رسید که از بین آنها، حفره ی چهارم از همه خطرناک تر است.

چاه یعقوب در آمریکا

دهانه ی حفره ی چهارم بسیار باریک است و کمتر کسی تا حالا توانسته به آنجا برود و افرادی هم که رفته اند، زنده بیرون نیامده اند. حتی یکی از قربانیان آن، فردی به نام وود راسل بود که یکی از ماهرترین شناگران دنیا در آبهای آزاد بوده است اما متاسفانه بعد از شیرجه در این چاه، جان خود را از دست داد. با این حال گفته می شود که در حفره ی چهارم، سنگ های آهکی شگفت انگیزی وجود دارد و از آنجا که اطلاعات بیشتری از آن در دست نیست، به اسرار آمیزتر شدن آن اضافه کرده است.

با وجود خطر زیادی  که این چاه دارد ولی هر سال شیرجه زن های ماجراجوی زیادی را به خود جذب می کند. با این حال کسی بیشتر از چند متر اول را نتوانسته کشف کند و حتی با وجود تجهیزات هم این کار نشدنی بوده است.

چاه یعقوب در تگزاس

البته یکی از افراد سالخورده ی اهل ویمبرلی که حالا ۸۰ سال دارد در این مورد گفته است که «وقتی کوچک بودم، پدرم ما در آب این چاه می انداخت اما به دلیل فشار زیاد آب چشمه امکان نداشت کسی غرق شود چون نمی توانست از چند فوت پایین تر برود.»

متاسفانه چشمه ی یعقوب برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ خشک شد اما تلاش های زیادی برای احیای آن انجام شد که به نتیجه رسید و دوباره پر آبی را مانند قبل برای ان به ارمغان آورد. مردم ویمبرلی برای این چاه ارزش زیادی قائلند و باور دارند که این چاه الهام بخش شناگران زیادی است.

 1. آیناز

  تو کشور خودمون هم یه چاهی وجود داره که یه جورایی شبیه این چاهه البته این چاه که در استان لرستان واقع شده عمق فکر کنم ۵ متر داره ولی دهانه چاه فکر کنم۳ متر باشه که واقعا زیباست

 2. محمد رضا زنجانی

  عالی بود تا حالا شنیدین ک اسرار خدا چگونه هست اره این هم یکیش کسی نمیتونه اون اسرار دست بیاره فقط خدا و پیامبران میتونن اونا رو ببینن و بدونن ک چی هس و بوده

 3. فاضل

  باتشکر ازمطالب خوبتون . واقعا ازخوندن مطالبی که میذاریدلذت میبرم . یه ویژگی خوبی که مقاله هاتون رونسبت به بقیه سایتها متمامیز میکنه اینکه مستدل وتصویری هست.خصوصیت دیگش اینکه حس زیبا دوستی ،هیجان، ترس ، تعجب والبته سفرکردن ودیدن عجایب خلقت رو برمی انگیزه.

 4. reza

  دریاچه تخت سلیمان در آذربایجان غربی از این بدتر و ترسناکتره و هیچ کس حتی با تجهیزات غواصی نتونسته به بیش از ۵ متریش پایین بره. حتما سر بزنید.

 5. محسن

  سلام
  یه چنین حفره هایی که شاید خطرناکتر از چاه یعقوب باشه دراعماق رودخانه دز واقع در منطقه چال کندی دزفول وجود داره که یک ماه پیش جان چند گردشگر را گرفت و هنوز جسد یکیشون پیدا نشده..

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد