چرا باید تور ابوظبی را انتخاب کنیم؟

انگیزه های اصلی برای سفر به ابوظبی

کشورها و شهرهای عربی از چند سال پیش تاحالا پیشرفت های چشم گیری داشته اند، دبی یکی از نمونه های بارز این پیشرفت است. اما ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی و شهر پر زرق و برقی است که سعی کرده ترین ها را در خود جمع کند و موفق هم بوده است. همانطور که می دانید افراد زیادی از سرتاسر دنیا با تور ابوظبی به این شهر سفر می کنند و حتی مهاجرت می کنند و این تعداد روز به روز در حال بیشتر شدن هم هست. اگر اطلاعات زیادی درباره ی این شهر ندارید و می خواهید با جزییات بیشتری این پایتخت عربی را بشناسید، با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
برای دیدن جاذبه های ابوظبی در کجا اقامت کنیم؟
ابوظبی موزه دار می شود!

آب و هوای ابوظبی

شهر ابوظبی (Abudhabi) ، آب و هوایی گرم و مرطوب دارد و حتی در زمستان ها هم هوای آن سرد نمی شود و به میانگین ۱۵ درجه ی سانتیگراد که دمای مطبوعی است می رسد.

مرکز خرید مارینا در ابوظبیخرید در ابوظبی

مطمئنا شهر پر زرق و برقی مثل ابوظبی، مراکز خرید زیاد و شیکی هم دارد. اما اگر طبق عادت دنبال ترین ها باشید، معروف ترین مرکز خرید این شهر ساحلی مارینا نام دارد. این مرکز خرید فواره های موزیکالی دارد که با شروع آهنگ و به تناسب آن شروع به کار می کنند. در این مرکز خرید لوکس، هر چیزی که به دنبالش باشید را می توانید پیدا کنید. بعد از خرید، می توانید در بلوار ساحلی کورنیش که یکی از معروفترین مناطق ابوظبی هم هست به گشت گذار بپردازید، قدم بزنید، دوچرخه سواری کنید، در راه های مخصوص آن پیاده روی کنید یا کافه گردی کنید.

 از دیگر مراکز خرید مشهور ابوظبی، مراکز خرید های الواحه و خلیفه هستند. وقتی وارد مغازه ای از یکی از این مراکز خرید می شوید، شخصی که از پرسنل آنجاست هر جا بروید دنبالتان می آید تا بتواند شما را بیشتر راهنمایی کند. ممکن است این موضوع را دوست نداشته باشید و احساس کلافگی کنید. در این صورت کافیست از او تشکر کنید، بعد می بینید که راحتتان می گذارد.

در ابوظبی هم مانند دبی، فصلی از سال هست که در آن می توانید تخفیف های ویژه و بزرگی برای کالاهای اصل بگیرید. اگر خواستید در این فصل ها به آنجا بروید، سفرتان را در دو ماه بهار و پاییز تنظیم کنید.

مسجد شیخ زائد ابوظبیمسجد شیخ زائد، سومین مسجد بزرگ دنیا

مسجد شیخ زائد سومین مسجد بزرگ جهان بعد از مسجد النبی و مسجد الحرام است و مسجدی بسیار عظیم و با ابهت است که یکی از نمادهای شهر ابوظبی هم هست و پیشنهاد می کنیم اگر به ابوظبی رفتید حتما این مسجد را ببینید.

تفریحات ابوظبی

علاوه بر خرید از مراکز خرید خوب این شهر و بازدید از مسجد ابوظبی، تفریحات زیاد خاص دیگری هم در ابوظبی هست که می توانید امتحان کنید. سوار بر شتر شوید و از تپه های بیابانی و شنی ابوظبی گذر کنید.

لذت هلیکوپتر سواری هم یکی دیگر از لذت های فراموش نشدنی در ابوظبی است. برای اینکار اول باید در مرکز خرید مارینا ثبت نام کنید و بعد می توانید بین ساعت ۹ تا ۵ بر فراز آسمان شهر هلیکوپتر گردی کنید.

در این شهر همیشه پروژه‌های تفریحی و رفاهی در دستور کار است و به سرعت هم بنتیجه می گیرند و این عاملی برای جذب روز به روز گردشگر در این شهر است.

منیع: wikitravel.org

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code