چرا به سواحل وارنا ماسه های طلایی می گویند؟

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان بعد از صوفیه و پلودیو است و خیلی راحت می توان گفت که زیباترین شهر این کشور است. وارنا شهری مملو از میراث های فرهنگی و تاریخی و دیدنی های بسیار است و به خاطر محاصره شدن بوسیله ی جنگل و دریا، طبیعت به شدت زیبایی دارد. به وارنا پایتخت ساحلی بلغارستان هم می گویند و به آن لقب ساحل ماسه های طلایی را داده اند. در ادامه همراه الی گشت باشید تا از این شهر زیبا و تمدن آن بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
۲ جاذبه تاریخی در قلب وارنا
در وارنا به کجاها سر بزنیم؟

غروب خورشید در ساحل طلایی وارنا

 

مختصری از وارنا

وارنا بیشینه ی عمیقی دارد و در قرن های پیش، هم خود شهر و هم حومه ی آن، محل تمدن های باستانی زیادی بوده است و در آن آثاری از تمدن های رومی ها، بلغارها و رومی ها دیده می شود که امروزه در موزه ی باستان شناسی این شهر نگهداری می شوند.

آب و هوای وارنا

وارنا دارای آب و هوای گرم و ملایمی است و یکی از بهترین مکان های دنیا برای یک سفر تابستانی فراموش نشدنی است.

زمین پهناوری از ماسه های طلایی در وارنا

وارنا چندین ساحل دارد که مشهورترین آن، ساحل ماسه های طلایی (Golden Sands) نام دارد. این ساحل گسترده و زیبا، روبروی پارک ملی ماسه های طلایی و در ۱۷ کیلومتری شمال شهر وارنا قرار دارد و به خاطر ماسه های طلایی نایاب از کوارتز به این نام معروف شده است. البته در آن، درختان قدیمی و کهنسال و باغ های زیبایی هم وجود دارد که چشم انداز فوق العاده ای به آن داده است.


ساحل ماسه های طلایی، آب و هوای بسیار خوبی دارد و با چشم انداز زیبا و قیمت مناسبی که دارد، پر طرفدارترین و معروفترین ساحل توریستی شهر وارنا محسوب می شود و گردشگران زیادی را از گوشه و کنار دنیا به خصوص از کشور روسیه و مطقه ی اروپا به خود جذب کرده است.
ساحل ماسه های طلایی در وارنا، فقط جایی برای آفتاب گرفتن و شنا کردن نیست. با پیشرفت این ساحل، هتل ها، ویلاها ، رستوران ها و مراکز خرید و مراکز تفریحی بسیار خوبی در آن باز شده است که می تواند تمام نیازهای مسافر را در سفر برطرف کند.

ناگفته هایی از ساحل ماسه های طلایی

– در این ساحل، یک کپی از برج ایفل البته ۱۰ برابر کوچکتراز آن، ساخته شده است و روی سکوی تماشای آن، رستورانی قرار گرفته است.
– این ساحل قرار است به عنوان یک مقصد گردشگری مناسب خانواده ها معرفی شود.
– خطوط اتوبوسرانی این ساحل، آن را به ایستگاه قطار، فرودگاه بین المللی این شهر و دیگر مناطق وارنا وصل می کنند در نتیجه دسترسی آن بسیار خوب است.
– مقامات وارنا تصمیم گرفته اند این ساحل را به یک تفریحگاه لوکس ساحلی تبدیل کنند، به همین دلیل هتل های لوکس All-Inclusive زیادی در این منطقه ساخته شده است.

همه چیز درباره سفر به وارنا در بلغارستان
همه چیز درباره سفر به وارنا در بلغارستان
همه چیز درباره ی سواحل دریای سیاه در بلغارستان
همه چیز درباره ی سواحل دریای سیاه در بلغارستان
شکم گردی در رستوران های بلغارستان
شکم گردی در رستوران های بلغارستان
معرفی هتل پرونیکا وارنا | ۳ ستاره
معرفی هتل پرونیکا وارنا | ۳ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code