بلیط هواپیما

چرا سفر اعتیادآور است؟

دلایل سفر رفتن

شاید تا حالا در مورد «حشره ی سفر» شنیده باشید و شاید هم نه. در هر صورت، حشره ی سفر نوعی حشره است که چیزی را با خود حمل می کند که روی صدها و هزاران گردشگر تاثیر دارد. کافیست تا یکبار شما را گاز بگیرد (فقط یکبار سفر کنید) تا برای همیشه مبتلایش شوید. البته که منظور ما واقعا حشره نیست، منطور ما سفر است! یکبار سفر کنید تا بقیه ی عمرتان مدام به این فکر باشید که چطور پول هایتان را ذخیره کنید و شرایطی بوجود بیاورید که بتوانید دوباره و دوباره سفر کنید…  و هر چه بیشتر سفر کنید، بیشتر دلتان می خواهد که این کار را دوباره انجام دهید. سفر واقعا اعتیاد آور است و دلیل آن یک چیز مشخص، حتی تجربه های بد سفر هم در آینده برای شما تبدیل به خاطره ای می شوند که دوست دارید تا آن را برای دوستان و نزدیکانتان تعریف کنید. اما واقعا دلیل اعتیادآوری  سفر چیست؟ اصلا دلایل سفر رفتن  چیست؟ اگر دوست دارید بدانید، ادامه ی این مطلب الی گشت را بخوانید.

روتین

سفر ماجراجویی تمام عیار است

مطالب مرتبط:
چگونه مسئولانه سفر کنیم؟
باید و نباید های سفر جاده ای با ون

مگر اینکه قرار باشد به یک سفر کاری خسته کننده بروید، در غیر اینصورت، سفر برابر است با ماجراجویی. در سفر است که شما این فرصت را دارید تا کلاه جستوگریتان را روی سرتان بگذارید و شجاعانه به کشف ناشناخته ها بروید.هیچ وقت نمی توانید متوجه شوید که دقیق چه چیزی قرار است اتفاق بیفتد و همین موضوع است که هیجان آن را چندین و چند برابر می کند.

ماجراجویی در سفر

بیشتر خودتان را می شناسید

ممکن است دوست و آشنایی داشته باشید که بسیار سفر می کند و بعد از مدتی احساس می کنید که به آدمی کاملا متفاوت تبدیل شده است و درست فهمیده اید، او واقعا عوض شده است. در سفر شما هر روز با چیز تازه ای مواجه می شوید و تجربه ای تازه کسب می کنید و همین موضوع باعث می شود تا خودتان را بهتر بشناسید و البته بهترین بخش ماجرا این است که کسی هم نیست تا شما را قضاوت کند و از شما انتظار داشته باشد تا به گونه ای خاص رفتار کنید و دقیقا به همین دلیل، بهترین فرصت است تا «خود واقعی تان» را بشناسید.

خودشناسی

جهان برایتان کوچک تر می شود

تا به حال در زندگی تان با کسی روبرو شده اید که خودش را نه شهروند یک جای خاص بلکه شهروند جهانی معرفی کند؟ وقتی که فرهنگ های مختلفی ببینید و نقاط مختلف جهان را دیدار کنید، یاد می گیرد تا به جای نگاه کردن به تفاوت ها، به دنبال شباهت ها باشید. یاد می گیرید که این دنیا کوچک و زندگی کوتاه تر از آن است که بخواهید به دنبال «من» یا «شما» باشید، یاد می گیرید این «ما» است که مهم است.

جهان

با افرادی آشنا می شوید که بخش مهم زندگی تان می شوند

فرض کنید که روز تولدتان است و از دوستانی که در نقاط مختلفی از دنیا زندگی می کنند، تبریک دریافت می کنید. چه حسی دارد؟ فورا ذهنتان به طرف این موضوع می رود که با آن ها چقدر شاد بودید و دوست دارید فورا بلیط هواپیما را رزرو کنید و آن ها را دوباره ملاقات کنید.

دلایل سفر رفتن | آشنایی با افراد جدید

روتینی وجود نخواهد داشت

اگر شخصی امروز از شما بپرسد چه خبر؟ و یا فردا و یا روز و هفته ی بعدی؟ جواب یکسانی دارید و این کاملا طبیعی است چرا که هر کسی یک روندی در زندگی دارد و آن روند برای او مدام و مدام تکرار می شود. البته پیشنهاد می کنیم شما جز آن دسته نباشید! خوب است تا هر چند وقت یکبار بر خلاف جریان رودخانه شنا کنید تا هم حس زنده بودن و هم هیجان و دوری از یکنواختی را به زندگی تزریق کنید. این مدام و مدام تکرار شدن یک علامت دارد، شما سفر لازمید! وقتی در سفر باشید، هیچ روزی شبیه روز قبل نخواهد بود و حتی اگر همه چیز را برنامه ریزی کرده باشید باز هم ممکن است طبق برنامه ریزی تان پیش نرود. بنابراین جای تعجب نیست که انسان ها در سفر خلاق تر می شوند و راه حل هایی به ذهنشان می رسد که در مواقع دیگر به  ذهنشان خطور نمی کند.

روتین
خانم هایی که تنها سفر می کنید، مراقب این موارد باشید!
خانم هایی که تنها سفر می کنید، مراقب این موارد باشید!
سفر به دبی در کریسمس، فرصتی که نباید از دست بدهید!
سفر به دبی در کریسمس، فرصتی که نباید از دست بدهید!
معرفی انواع قطار در اروپا
معرفی انواع قطار در اروپا
زنی که با وجود سرطان، ۷ عجایب دنیا را در ۱۳ روز دید
زنی که با وجود سرطان، ۷ عجایب دنیا را در ۱۳ روز دید