بلیط هواپیما

چرا پاها در سفرهای هوایی ورم می کنند؟

دلیل ورم پاها در سفرهای هوایی

شاید وقتی در سفرهای هوایی با پاهای ورم کرده روبرو می شوید آن را به تغییرات جوی در ارتفاعات مختلف نسبت دهید اما دلیل باد کردن پاها را باید در جای دیگری جست و جو کنید! در واقع علت باد کردن پاها در سفرهای هوایی همان چیزی است که در زمین باعث ورم پاها می شود دلیلی که چیزی نیست جز تحرک نداشتن ماهیچه های پا! در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از دلیل ورم پا در سفرهای هوایی بیشتر بدانید.

ورم کردن پاها در پرواز
مطالب مرتبط:
در پروازهای طولانی چه لباسی بپوشیم؟
تنها راهی که می توانید در پروازهای طولانی دوام بیاورید!

این فقط «قلب» نیست که عضو تپنده ی بدن است بلکه در هنگام انجام فعالیت های بدنی ماهیچه ها و عضلات پا هم درست مثل قلب می تپند. وقتی شما با انجام فعالیت های سبکی مثل پیاده روی باعث تپیدن پاهایتان می شوید در واقع بخش های متحرک بدن را در وضعیت عادی و نرمال قرار می دهید. این که در سفرهای هوایی پاها ورم می کند برای نداشتن فعالیت بدنی و ثابت ماندن پاها به مدت طولانی است. در این مدت پاها معمولا حالتی عمودی دارد و این ها سبب می شوند که آب بدن در ناحیه پا جمع شوند و خود را به صورت باد کردگی نشان دهند.

ورم کردن پاها

البته برای این مشکل هم راه حلی وجود دارد!  کسانی که سفرهای هوایی زیادی دارند می توانند از باندهای مخصوصی استفاده کنند تا بتوانند تا حدی از ورم پا ها جلوگیری کنند. می توانید در مدتی که روی صندلی هستید پاهای خود را خم و راست کنید، مچ پا را تکان دهید، عضلات آن ها را برای مدتی منقبض کنید، هر چند وقت یکبار وضعیت بدنی خود را تغییر دهید، پاهایتان را روی پایتان نیندازید تا پاها آویزان نماند، مایعات کافی بنوشید تا بدن کم آب نشود و آب را درون خود نگه ندارد در این صورت می توانید خود را از مشکل ورم کردن پاها در امان نگه دارید. وقتی در طول سفرهای هوایی هیچ فعالیتی به ماهیچه های پاهای خود نمی دهید پاها ورم می کند و این ارتباطی به کفش پوشیدن یا نپوشیدن ندارد. البته اگر پاهای ورم کرده  داخل کفش باشد به دلیل تنگ شدن جای پا در کفش، انگشتان پاها اذیت می شود.

ورم در پاها در پرواز

البته ورم کردن پاها فقط مخصوص سفرهای هوایی نیست و هر زمان دیگری هم اگر مایعات در پاها جمع شود این اتفاق می افتد و بعد از مدتی از بین می رود. این ورم کوتاه مدت معمولا خطری ندارد اما اگر پس از مدتی که فعالیت های معمولی خود را شروع کردید باز هم وجود داشت و با درد همراه بود در این صورت ممکن است نشانه ی بیماری ای مثل لخته خون در وریدها باشد به ویژه اگر ورم فقط در یک پا باشد باید فوری به دکتر بروید.

چطور از فرودگاه لینِیت میلان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه لینِیت میلان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه کفلاویک ایسلند به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه کفلاویک ایسلند به مرکز شهر برویم؟
در فرودگاه چطور سر خود را گرم کنیم؟
در فرودگاه چطور سر خود را گرم کنیم؟
شرکت میتسوبیشی از اولین هواپیمای مسافربری خود رونمایی کرد
شرکت میتسوبیشی از اولین هواپیمای مسافربری خود رونمایی کرد