بلیط هواپیما

چشم اندازی‌هایی زیبا از شهرهای آلمان

محو تماشای ساختمان‌های آلمان شوید

این نوشته توسط یورگ دیتریش (Jörg Dietrich) که معمار و عکاس است و من وی را سال گذشته در  لایپزیک ملاقات کردم، نوشته شده است. من شخصا علاقه زیادی به معماری داشته و از دیدن آرشیو کامل وی از خیابان ها و مناطق مختلف جهان، به شدت متعجب شده و از وی درخواست کردم که نمایشگاهی با این مضمون راه اندازی کند. وقتی وی با این پیشنهاد موافقت کرد، من به شدت هیجان زده شدم. در این نوشته وی ده چشم انداز زیبا را از شهرهای مختلف آلمان معرفی کرده است:

مطالب مرتبط:
دلایلی که شما را شیفته ی آلمان خواهد کرد!
مسیرهای گردشگری آلمان
berlin_friedrichsstrasse_checkpointcharlie_panorama
  • منطقه بازرسی چارلی؛ برلین (Checkpoint Charlie, Berlin)

ساختمانی که در داخل منطقه بازرسی چارلی در برلین قرار دارد، به موزه ای اختصاص داده شده که به معرفی تاریخچه تقسیم شدن شهر در دو بخش مختلف شرقی و غربی پرداخته و Mauermuseum نام دارد. ساختمان سمت راستی این مجموعه در زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی برلین (IBA) در سال ۱۹۸۴ ساخته شده و طراحی آن توسط معمار مشهور آمریکایی، پیتر ایسنمان Peter Eisenmann در سال ۱۹۳۲ انجام شده بود. در تزئینات نمای این ساختمان از نشانه های آلمان شرقی مانند آخرین پرچم کرملین استفاده شده است.

frankfurt_main_kaiserstrasse1_architektur_panorama
  • ساختمان Kaiserstrasse ، فرانکفورت

این ساختمان را می توان آخرین بنای باقی مانده از مجموعه معماری خاص منطقه گروندررزیت (Gründerzeit) در فرانکفورت دانست. به هر حال این بنای زیبا امروزه در پس زمینه خود شاهد آسمان خراش ها و برج های بلند بوده و در سمت راست آن برج گالیله (Gallileo tower) قرار داشته و در سمت چپ آن برج سیلور (silver tower) وجود دارد.

regensburg_goliathstrasse_4001
  • Goliathstrasse در رگنسبورگ

مجموعه Goliathstrasse در خانه گولیات (Goliathhaus) در مرکز میراث جهانی یونسکو در شهر قدیم راتیسبون (Ratisbon) یا  رگنسبورگ در آلمان قرار دارد. در این شهر یک قلعه مهم رومی در حاشیه رود دانوب وجود داشته و این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان محسوب می شود.

muenchen_kaufingerstrasse_380

خیابان Kaufingerstrasse را می توان اصلی ترین خیابان و مرکز خرید شهر مونیخ مرکز ایالت باواریا محسوب کرد. در پس زمینه این خیابان، Frauenkirche  یا به بیان دقیق تر Dom zuunsererLieben Frau دیده می شود که محل اسقف نشین شهر مونیخ و فرایزینگ محسوب می شده است. این ساختمان خاص با ارتفاع ۹۸ . نیم متر یکی از بلندترین بناهای شهر مونیخ محسوب می شود.

  • Buntgarnwerke ، لایپزیک

لایپزیک بزرگ ترین شهر ایالت ساکسونی در آلمان محسوب شده و دارای نمایشگاه های مهم تجاری، کتاب و انتشارات و شهر های صنعتی است که با فروریختن دیوار برلین، در این شهر رشد کرده و سبب شده اند که این شهر به آرامی موقعیت اقتصادی خود را به دست آورد. در این شهر شاهد مجموعه های صنعتی که به قالب های زندگی مدرن تغییر کاربری داده اند هستیم. لایپزیک زمانی دارای بزرگ ترین مجموعه معماری سبک ویلهلمینین (Wilhelminian) در قاره اروپا بود.

معرفی هتل نووم بلوار اشتوتگارت سیتی | ۳ ستاره
معرفی هتل نووم بلوار اشتوتگارت سیتی | ۳ ستاره
حقایقی از کشور آلمان، غول صنعتی اروپا
حقایقی از کشور آلمان، غول صنعتی اروپا
۹ مورد از بهترین جاذبه های شهر کلن
۹ مورد از بهترین جاذبه های شهر کلن
۱۰ دیدنی در آلمان که باید دید
۱۰ دیدنی در آلمان که باید دید