دلایلی که شما را شیفته ی آلمان خواهد کرد!

کشور آلمان در قلب قاره اروپا قرار داشته و همواره نقشی مهم در تاریخ این قاره ایفا کرده است

این کشور با فرهنگ منحصر به فرد، تاریخی تاثیرگذار، سبک غذایی شگفت انگیز و معماری هنرمندانه خود، دیدنی های زیادی برای هر گردشگر خواهد داشت.

غذاهای آلمانی اگرچه در سطح جهان دارای شهرت و آوازه غذاهای فرانسوی نیستند اما این کشور دارای طیف وسیعی از غذاهای بسیار خوشمزه و متنوع و نوشیدنی های مشهور است. یکی دیگر از موارد ارزشمند در کشور آلمان از منظر گردشگری، سیستم حمل و نقل بسیار مدرن و مناسب آن است. بیشتر مردم آلمان قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی بوده و این موضوع می تواند برای گردشگران خارجی بسیار با ارزش محسوب شود. در اینجا ۱۰ دلیل قانع کننده برای سفر به آلمان ارائه می‌شود، پس با الی گشت همراه باشید.

germany-dest-feature1

در مرکز شهر برلین منطقه ای قرار دارد که با نام جزیره موزه ها شناخته می‌شود. این منطقه به صورت یک نوار حاشیه ای در رودخانه دیده می شود که بسیاری از مشهورترین موزه های شهر را در خود جای داده است. موزه پرگامون « Pergamon » با ساختمان منحصر به فرد خود از جمله مشهورترین این موزه ها محسوب می شود که میزبان مجموعه ای بی نظیر از آثار تاریخی و باستانی است که از سراسر جهان گردآوری شده اند. برخی از این آثار بسیار عظیم و بزرگ بوده و در منطقه کشف شده به قطعات مشخص تقسیم شده و سپس در این موزه مجددا به شکل اولیه نصب شده اند.

آلمان 5
  • رانندگی در جاده های رمانتیک

جاده های منطقه باواریا به عنوان یکی از زیباترین جاده های جهان شناخته شده و در مسیر آن تعداد زیادی آثار دیدنی طبیعی و تاریخی از جمله قلعه های قرون وسطائی و شهرهای سنتی آلمانی وجود دارند. رانندگی در این جاده ها، تجربه ای فراموش نشدنی برای هر گردشگری خواهد بود.

آلمان 7
  • شرکت در جشنواره اکتبر

جشنواره اکتبر یا « Oktoberfest» یکی از مشهورترین فستیوال های آلمان است که در سراسر دنیا شناخته می شود. این جشنواره در کل آلمان برگزار می شود اما حال و هوای شهر مونیخ در روزهای برگزاری این فستیوال واقعا دیدنی و متفاوت بوده و قطعا حضور در این جشنواره برای هر گردشگری فراموش نشدنی خواهد بود.

آثار معماری باستانی و ساختمان های متعددی که متعلق به قرون وسطی هستند در گوشه و کنار نورنبرگ « Nuremberg»  وجود دارد که دیدن آن ها بسیار هیجان انگیز است. از جمله مهم ترین این آثار می توان به دیوار قدیمی محافظ شهر، تئاتر ایالتی « state theater»، قلعه نورنبرگ و تعداد زیادی کلیسا و صومعه قدیمی اشاره کرد. در مجموع، شهر نورنبرگ را می توان یکی از شهرهای بسیار زیبای آلمان دانست. در این شهر همچنین آثار معماری مدرن و بسیار زیبایی وجود دارد که تلفیق آن با آثار تاریخی و فضای سنتی شهر بسیار جذاب و دیدنی است.

آلمان 1
  • ورزش های زمستانی در کوه های آلپ منطقه باواریا

کوه های آلپ در مرز بین اتریش و آلمان در فصول سرد سال و ماه های زمستانی شاهد شور و فعالیت بسیار زیادی است. در این زمان ورزش هایی مانند اسکی، اسنو برد و … در این مناطق طرفداران زیادی دارد. در کنار ورزش های زمستانی، این منطقه از نظر طبیعی نیز بسیار زیبا بوده و می تواند برای گردشگران تجربه ای بی همتا از حضور در کوه های پوشیده از برف آلپ و آشنا شدن با فرهنگ غنی روستاهای باواریا را رقم بزند.

آلمان 3
  • آلمان کشوری بسیار امن و بی خطر است

آلمان یکی از امن ترین کشورهای اروپا محسوب شده و میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار اندک است. این کشور برای گردشگران مکانی ایده ال محسوب می شود که می توانند در آن با امنیت به گشت و گذار پرداخته و لذت ببرید. بر اساس آمارهای رسمی حتی نرخ جرایم غیر جنایی مانند جیب بری و سرقت نیز در آلمان بسیار پائین است. آلمان دارای مردمی مودب و بخشنده است که می توانند میزبانان و میهمانداران خوبی باشند. اگر شما در این کشور دچار مشکل شوید؛ قطعا مردم سعی می کنند در حد امکان به شما در حل مشکلتان یاری برسانند.

آلمان 2
  • سیستم حمل نقل پیشرفته و کارا

سیستم اتوبان ها و بزرگراه های آلمان یکی از مهمترین ویژگی های صنعت حمل و نقل این کشور محسوب می شوند. شبکه وسیع و مدرن اتوبوسرانی و خطوط راه آهن به روز و سریع می تواند به هر گردشگری در گشت و گذار در این سرزمین یاری رسانده و سفری بی دردسر و به یاد ماندنی را برایش رقم بزند.

آلمان 4
  • تقابل سنت و مدرنیته در فرانکفورت

شهر فرانکفورت دارای ویژگی های منحصر به فردی از جمیع اضداد است. از یک سو این شهر به عنوان قطب اقتصادی کشور آلمان شناخته شده و در آن تعداد زیادی آسمان خراش و بناهای فوق مدرن دیده می شود و از سوی دیگر بافت تاریخی و تعداد زیادی از آثار معماری سنتی و باستانی در این شهر وجود دارد. اگر شما از طرفداران تاریخ، معماری و باستان شناسی هستید ؛ آثار ارزشمند شهر فرانکفورت مانند تالار قدیمی شهر و کلیسای جامع سنت بارتولومف « Saint Bartholomew’s Cathedral » از جمله آثاری هستند که حتما باید از آنها دیدن کنید.

آلمان 6
  • تماشای جنگل سیاه و مناطق حاشیه آن

جنگل سیاه یا « Black Forest» در غرب کشور آلمان قرار داشته و یکی از منابع اصلی طبیعی این کشور محسوب می شود. این منطقه علاوه بر جنگلی بودن، دارای منابع غنی معدنی نیز هست. این جنگل دارای مناطق بسیار خوبی برای کوهنوردی، دوچرخه سواری و پیاده روی است که در تابستان ها مورد استفاده قرار گرفته و در فصول زمستان و پائیز نیز می توان به پیست های متعدد اسکی موجود در این جنگل مراجعه کرد.

آلمان 9
  • تسلط مردم به زبان انگلیسی

در صورتی که تعداد زیادی از مردم یک سرزمین علاوه بر زبان بومی خود به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند، گردشگران بسیار راحت تر و آسان تر قادر به برقراری ارتباط با آن ها و سفر در مناطق گوناگون این کشور خواهند بود. در کشور آلمان تقریبا بیشتر مردم قادر هستند تا به زبان انگلیسی صحبت کرده و به سوالات گردشگران پاسخ دهند. در بسیاری از موارد حتی اگر با مردم این کشور به آلمانی گفتگو کرده و آنها احساس کنند که شما به خوبی به زبان آلمانی تسلط ندارید، به انگلیسی پاسخ شما را خواهند داد.

آلمان 8
دروازه براندنبورگ برلین، نماد آشوب و صلح
جاذبه های تفریحی اطراف شهر برلین
عواقب سفر به اسن آلمان را ببینید!
معرفی هتل ۵ ستاره پالاس در برلین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code