چطور از سوار شدن در قطارهای هند جان سالم به در ببریم؟

هند کشوری بسیار زیبا با طبیعت منحصر بفرد و مردم و فرهنگی خارق العاده است که یکبار سفر به آن کافی است تا زندگیتان برای همیشه تغییر کند. گردشگری در هند قلق های خاص خود را دارد چرا که دیدنی های این کشور به اندازه ای زیاد است که با یک یا دوبار سفر غیر ممکن است بتوان همه جای آن را خوب دید. اما برای کسی که می خواهد سفر به هند را مخصوصا برای بار اول تجربه کند، حمل و نقل می تواند یک مشکل اساسی باشد چرا که هند جای شلوغی است و حمل و نقل در آن با قطار برای دیدن جاذبه های گردشگری و سفر بین شهرها بهترین راه است. اما با شلوغی وحشتناک قطارهای هند چطور می شود کنار آمد و سفر کرد و مهم تر از آن چطور می توان در سفر به هند با قطار زنده ماند؟! در این مطلب از الی گشت یاد می گیرید چطور سفر آسوده ای با قطار در این کشور داشته باشید.

مطالب مرتبط:
این ساختمان های عجیب واقعا در هند قرار دارند؟
یوگی های هند، زاهدان تارک ابدی دنیا

۱- از قبل جایتان را رزرو کنید

رزرواسیون صندلی های قطار، از ۶۰ روز قبل از تاریخ حرکت باز می شود و البه خیلی زودهم پر می شود و این به آن معناست که فقط سفرهای کوتاه می توانند روزانه رزرو شوند. اگگر خواستی سفرتان را در ایستگاه قطار برنامه ریزی کنی، بهتر است به خودتان زمان زیادی دهید چون این سیستم مطمئنا سریع ترین سیستم حمل و نقل دنیا نیست! البته می توانید اینکار را آنلاین هم انجام دهید اما مطمئنا به سرعت یک کلیک نیست!

قطارهای هند

۲- اگر در بلیط تان نوشته شده «در انتظار» نگران نشوید

اگر مووقع رزرو هیچ بلیطی در دسترس نبود، به شما یکی بلیط رزرو داده می شود (بلیط در انتظار). با این بلیط می توانید سوار قطار شوید اگر چه صندلی فرست کلاسی که منظرش بودید ممکن است از آنتان نشود. در انتظار (Waitlisted) به این معناست که همهی صندلی ها فروخته شده اند. به همراه این بلیط به شما یک شماره داده می شود که اگر آن شماره کمتر از ۱۰ باشدف احتمال اینکه بلیط تانقطعی شودف بالاست.

۳- کلاس قطارتان را به دقت انتخاب کنید

در هند، کلاس قطارها، ۸ تاست و انتخاب هر یک از انها بستگی به مقصد سفر و مسافتی دارد که می خواهید بروید و به قطارهای خیلی گران تا خیلی ارزان دسته بندی می شوند و هر کدام امکانات خود را دارند و در صورتی که نوع اشتباه را انتخاب کنید، حتی ۱ دقیقه بعد از پرداخت هزینه به هیچ وجه پولتان پس داده نمی شود پس بهتر است خوب دقت کنید.

۴- در قطار صحبت کنید

احتمالا بعد از پایان سفرتان به هند متوجه می شوید که تعدادی از بهترین خاطرههایتان در موقع سفر با قطار و صحیت با افراد محلی رقم خورده است. مردم هند خیلی راغب به صحبت کردن هستند و یکی از بهترین راه های گذراندن زمان وقتی در قطار هستید، صحبت با مردم دیگر است.

قطار درهند

۵- انتظار نداشته باشید قطار به موقع بیاید

قطارهای هند به ریلکس بودن معروف هستند طوری که تاخیر قطارها در هند از چند دقیقه تا چند ساعت غیر عادی نیست! بنابریاین در هنگام انتظار برای قطار می توانید با تعداد زیادی از مردم محلی ارتباط برقرار کنید و از زمانتان نهایت استفاده را برای آشنایی بیشتر با فرهنگ مردم بکنید.

منیع: roughguides.com

بروز رسانی گوگل مپس با قابلیتی جدید
بروز رسانی گوگل مپس با قابلیتی جدید
چطور تنهایی در سفر خوش بگذرانیم؟
چطور تنهایی در سفر خوش بگذرانیم؟
راهنمای خرید چادر مسافرتی
راهنمای خرید چادر مسافرتی
چطور سفری سازگار با محیط زیست داشته باشیم؟
چطور سفری سازگار با محیط زیست داشته باشیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code