چطور از گم شدن چمدان در مسافرت جلوگیری کنیم؟

۶ ترفند برای جلوگیری از گم شدن چمدان در مسافرت

فرض کنید در فرودگاه هستید و در قسمت بارها، منتظر چمدانتان هستید، جمعیت جلوی شما به آرامی پراکنده می شود اما شما هنوز هم منتظر هستید و خبری از چمدان نیست! هیچ چیزی مثل گم شدن چمدان در مسافرت نمی تواند تعطیلات خوب شما را به یک کابوس تمام عیار تبدیل کند. الی گشت در اینجا با ارائه ۶ راهکار ساده به شما در اتفاق نیفتادن این مشکل کمک می کند:

مطالب مرتبط:
۹ اپلیکیشن کاربردی برای سفر
سفر، بهترین هدیه برای روز مادر

۱- اسم و شماره تلفنتان را همه جا بنویسید
بهتر است از کاغذهای کوچکی که در کانتر بلیط است استفاده کنید. البته اگر بخواهیم کمی دقیق تر و روراست تر باشیم، افرادی که چمدان ها را حمل می کنند خیلی با آن مهربان نیستند! بنابراین این امکان وجود دارد که برگه ی روی چمدان هم گم شود. علاوه بر این کار، می توانید از جیب بیرونی چمدانتان که مطمئنا همیشه بی استفاده است، هم استفاده کنید. برگه ای با مشخصاتتان را بنویسید و درداخل آن قرار دهید تا در صورت گم شدن، با زحمت کمتری بتوانید آن را پیدا کنید. علاوه براین می توانید در جیب های داخلی چمدان هم یک کارت بیزینس از خودتان یا برگه ای که روی آن مشخصات تان نوشته شده باشد را هم بگذارید.

نکات مسافرت

 
۲- دو برنامه ی سفر را مشخص کنید، برای خودتان و چمدانتان!
بهتر است از برنامه سفرتان پرینت بگیرید و آن را در چمدان و در بالای لباس ها قرار بدهید تا به راحتی پیدا شود. برای مثال اگر پرینت روی چمدانتان به آدرس پاریس است در حالیکه شما الان در ایتالیا هستید، آدرس پرینت شده ی داخل چمدان به خدمه فرودگاه کمک می کند تا بدانند چمدان قرار است به کجا برود.
۳- از وسایل داخل چمدانتان عکس بگیرید
عکس گرفتن از وسایل داخل چمدانتان قبل از اینکه بخواهید آن را ببندید، به شما کمک می کند تا اگر کابوستان به واقعیت تبدیل شد، مدرک قابل قبولی برای نشان دادن به خدمه فرودگاه داشته باشید.

نکات مسافرت | وسایل داخل چمدان

 

۴- به موقع به فرودگاه بروید
یا حتی بهتر است بگوییم زودتر از موقع! خطوط هوایی اینطور فرض می کنند که شما ۲ ساعت قبل از پرواز به فرودگاه می رسید. یادتان باشد که بارگذاری چمدان ها زمانبر است و اگر شما دیر برسید، ممکن است که این کار انجام شود اما هیچ تضمینی وجود ندارد که همه چیز خوب پیش برود. پس بهتر است زودتر از موعد در فرودگاه حاضر شوید، نهایتا اگر وقت اضافی زیادی داشتید، می توانید قهوه ای میل کنید، سری به فروشگاه های داخل فرودگاه بزنید و با آرامش داخل هواپیما قدم بگذارید، اینطور خیالتان از بابت چمدان هم راحت می شود.
۵- دوباره و ۳ باره چک کنید
حتی برای بهترین و با دقت ترین انسانها هم ممکن است اشتباهاتی رخ بدهد. به شما تکه کاغذی داده می شود که بر روی آن کدی نوشته شده است. این کد باید با کد فرودگاه مقصدتان یکی باشد. پس این مورد را خوب چک کنید، اگر یکی نبود آن را به پرسنل خط هوایی بدهید تا قبل از اینکه چمدانتان از جلوی چشمانتان ناپدید شود؛ آن را درست کنند.

چکینگ چمدان | مسافرت

 
۶- قبل از خروج از فرودگاه چمدان هایتان را بشمارید
اگر خانواده ی پرجمعیتی داشته باشید و یا با افراد زیادی بخواهید به سفر بروید، طبیعی است که بیشتر از یک یا دو چمدان داشته باشید. اما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه پایتان را از فرودگاه بیرون بگذارید، چمدان هایتان را بشمارید چون هر چه تعداد آنها بیشتر باشد، امکان گم شدن یا فراموش کردن آنها بیشتر است.

منبع: travelingmom.com

زبان انگلیسی چطور بین المللی شد؟
زبان انگلیسی چطور بین المللی شد؟
چند نکته مهم برای خانم هایی که تنها سفر می کنند
چند نکته مهم برای خانم هایی که تنها سفر می کنند
چطور از فرودگاه ایندیرا گاندی دهلی به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه ایندیرا گاندی دهلی به مرکز شهر برویم؟
کشف اسرار مکانی فرازمینی به نام استون هنج
کشف اسرار مکانی فرازمینی به نام استون هنج

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code