بلیط هواپیما

چطور تنهایی در سفر خوش بگذرانیم؟

رازهای تنها سفر کردن

تا حالا تنها سفر کرده اید؟ اگر جوابتان مثبت است چه تجربه ای داشته اید؟ شاید هم در حال برنامه ریزی برای یک سفر فردی هستید؟ خیلی مشخص است که تنها سفر کردن نکاتی دارد که باید از قبل به آنها آگاه باشید تا سفرتان را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید و اگر آنها را بدانید قطعا تجربه ی سفر خوشی را خواهید اشت. رازهای تنها سفر کردن و یک سفر فردی موفق را از زبان الی گشت بشنوید:

تنها سفر کردن

امنیت

مطالب مرتبط:
باید بلد باشید چطور در شرایط سخت آب پیدا کنید!
این وسایل را داخل هواپیما نبرید!

اگر بخواهید تنها سفر کنید، حتما دلیل خوبی برای آن دارید. شاید دوست دارید تنها سفر کردن را تجربه کنید، شاید مجبورید و شاید هم همسفری ندارید، در هر صورت، باید موارد امنیتی را رعایت کنید تا در طول سفر مشکلی برایتان ایجاد نشود. در صورت سفر به یک شهر و یا کشور دیگر حتما برای جابه جایی تا جایی که می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، در غیر اینصورت تاکسی هایی را سوار شوید که هتل و یا محل اقامت تان پیشنهاد می کند و یا بصورت خطی کار می کنند. حتما محل اقامت و رفت و آمدتان را به شخصی اطلاع دهید و اجازه بدهید که به غیر از خودتان شخص دیگری هم از محلتان باخبر باشد و بالاخره اینکه تا جایی که می توانید در محل های خلوت و تاریک رفت و آمد نکنید.

امنیت در سفر

برنامه ریزی کنید

تنها سفر کردن به این معناست که در صورتیکه تلفن همراهتان را گم کنید، همسفر دیگری وجود ندارد که از او کمک بخواهید و این اتفاق می تواند برای همه ی وسایل دیگرتان هم بیفتد. بهتر است شماره تلفن های مهم خانواده، دوستان و یا هر شخصی که فکر می کنید لازم ست را در جای دیگری یادداشت کنید و در واقع یک نسخه ی پشتیبان از هر آنچه فکر می کنید لازم است، تهیه کنید و در کیف، کمد، صندوق شخصی و یا هر جای دیگری که به نظرتان می رسد، نگه دارید.

غذا خوردن و ترس از آن

آیا می دانید Solomangarephobia به چه معناست؟ این کلمه در واقع لغتی است که پزشکان برای «ترس از تنها غذا خوردن» به کار می برند و قطعا این مورد هم چیزی است که بیشتر مسافران تنها با آن روبرو هستند. اگر بتوانید به این ترستان غلبه کنید، تجربه ی خوشی از سفرتان خواهید اشت.

تنها غذا خوردن در سفر

پیدا کردن دوست و همراه

این یکی دیگر از نگرانی های خیلی شایعی است که در بین افرادی که تنها سفر می کنند مشترک است، اگر کسی از من خوشش نیاید چه کنم؟ برای اینکه این هم به یکی از ترس های شما تبدیل نشود، مراحل زیر را دنبال کنید: لبخند به لب داشته باشید، از زبان بدن برای ارتباط برقرار کردن استفاده کنید و عینک دودی تان را کنار بگذارید! بله، هنگام صحبت کردن با شخصی، داشتن عینک دودی کاری بی ادبانه محسوب می شود. سعی کنید اطلاعاتتان زیاد باشد تا اگر در بحثی شرکت کردید، حرفی برای گفتن داشته باشید. همه ی این موارد در صورتیکه در حد تعادل رعایت شود، بسیار مفید خواهد بود.

پیدا کردن دوست در سفر

از خودتان لذت ببرید

یکی از خصوصیات اکثرانسان ها این است که همیشه در مورد بقیه نگرانند، نگرانند که به دوست و همراهشان خوش می گذرد یا نه، نگرانند که همراهشان فلان چیز را دوست دارد یا نه و…

خوبی سفرهای تنهایی این است که باعث می شود تا کمی خودخواه شوید و در واقع بیشتر به فکر خودتان باشید، چیزی را بخورید که دوست دارید، کاری را انجام دهید که دوست دارید، هر زمان خواستید بخوابید و حتی همه ی قفسه ی لباس را مال خودتان کنید. یکی از اصلی ترین رازهای تنها سفر کردن: از خودتان لذت ببرید.

کشورهای بدون فرودگاه در جهان
کشورهای بدون فرودگاه در جهان
چطور ویزای شینگن بگیریم؟
چطور ویزای شینگن بگیریم؟
مواردی که هتل محل اقامتتان به شما نخواهد گفت (بخش اول)
مواردی که هتل محل اقامتتان به شما نخواهد گفت (بخش اول)
چطور از فرودگاه کلمبو سریلانکا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه کلمبو سریلانکا به مرکز شهر برویم؟