چطور سبک سفر کنیم؟

روش های کاربردی برای بستن چمدان سفر

اگر خیلی اهل سفر و گردش نباشید، احتمالا با بستن چمدان سفرتان مشکل زیادی دارید و نمی دانید چطور باید همه ی لوازم مورد نیازتان را در یک چمدان کوچک جای دهید. در این نوشتار الی گشت برای شما روش های کاربردی ای آماده کرده که به کمک آنها می توانید لوازم و تجهیزات شخصی تان را برای سفر به طور صحیح جمع آوری کنید. با ما همراه باشید:

مطالب مرتبط:
با انحصاری ترین کلوپ سفر دنیا آشنا شوید
سفر با این وسایل ممنوع!

نکات سفر

چند ترفند برای بستن چمدان

سبک سفر باشید. این یکی از اصلی ترین و کلی ترین قاعده های هر سفری است که اگر به آن پایبند باشید، هم دچار زحمت اضافه نمی شوید و هم اینکه می توانید لوازمتان را به بهترین شکل ممکن در چمدان بچینید تا در کمترین زمان، به هر چیزی که می خواهید دسترسی داشته باشید. چون چمدان در تمام مدت سفر همراهتان است بنابراین باید بتوانید آن را راحت مانند سایه تان حمل کنید!

بهترین راه برای برداشتن لوازم شخصی چیست؟

اگر مطمئن نیستید که در سفر چه چیزی به کارتان می آید یا چه چیزهایی ممکن است بردنشان بیهوده باشد، بهترین راه تهیه ی یک فهرست جامع از وسایلی است که فکر می کنید به آن نیاز پیدا می کنید. بعد وسایلی که در فهرست نوشته اید را در چمدانتان می چینید. در مرحله ی دوم باید دوباره لیست تان را مرور کنید، ممکن است بعد از نگاهی دوباره به لیست ببینید مثلا به کفش کوهنوردی ای که در چمدان گذاشته اید، احتیاج ندارید.
چمدان را چطور ببندیم؟
۱- بهتر است لباس های سبک و نه چندان پرحجم را همراهتان ببرید در اینصورت اگر در مقصد گردشگری تان بخواهید آنها را بشورید، به زحمت زیادی نمی افتید.
۲- اگر دارید در فصل تابستان به یک جای گرم سفر می کنید، لباس هایتان مشخص است اما اگر برای مثال قرار است به جایی بارانی سفر کنید که گفته شده در فصل سفر شما باران نخواهد آمد، کار منطقی این است که بارانی ای همراهتان ببرید. در هر صورت همیشه باید خودتان را برای مواجه شدن با بدترین شرایط آب و هوایی آماده کنید تا وقتی به مقصد رسیدید، غافلگیر نشوید.
۳- اگر چمدانی که انتخاب کرده اید از آن نوع هایی باشد که جیب های جانبی در کنارش زیاد دارد، کارتان خیلی راحت تر می شود. در اینصورت دیگر راحت می توانید لوازم کوچک و مهم مثل کارتهای بانکی یا لوازم شخصی را در آنجا بگذارید و موقع پیدا کردن آنها، آشفته نشوید.

بستن چمدان سفر
۴- اگر قرار باشد مایعات همراه خودتان داشته باشید، مثلا چیزهایی مثل شامپو یا هر مایع دیگری حمل آنها مطمئنا برایتان راحت نخواهد بود یا اینکه ممکن است مایعات به بیرون درز کنند و در چمدانتان بریزد. بنابراین برای جلوگیری از بوجود آمدن هر مشکلی بهتر است تمام مواد مایعی که قصد دارید با خود به همراه داشته باشید را در چمدانتان نگذارید و از یک کیف کوچک ‌تر استفاده کنید و بعد از آن هم کیف تان را در کیسه ای نایلونی بگذارید تا از نشت آن به محیط بیرون، جلوگیری کنید.

منبع: superpages.com

قابلیت جدید ردیابی لحظه ای در گوگل مپز
قابلیت جدید ردیابی لحظه ای در گوگل مپز
راهنمای کامل استفاده از گوگل مپ
راهنمای کامل استفاده از گوگل مپ
امن ترین کشور دنیا کجاست؟ دلایلش را بهتر بدانید
امن ترین کشور دنیا کجاست؟ دلایلش را بهتر بدانید
چطور از بندرعباس به قشم بروید؟
چطور از بندرعباس به قشم بروید؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code