چطور سفری خاطره انگیز و فراموش نشدنی داشته باشیم؟

به یاد ماندنی کردن سفر با رعایت چند قانون ساده

سفر مقوله ی پیچیده ای نیست فقط باید قواعد آن را بلد بود؛ مثلا زیاد سخت نگیرید، دنبال تجربه های جدید باشید، بودجه بندی درستی داشته باشید تا به مشکل نخورید و بسیاری عوامل دیگر، اما در این میان بعضی هم قواعد خودشان را می سازند. در هر صورت اینکه در سفر بهتان خوش بگذرد کاملا بستگی به خودتان دارد. ما به شما می گوییم چطور می توانید سفری خاطره انگیز برای خودتان رقم بزنید. با الی گشت همراه باشید و قواعد زیر را به ذهنتان بسپارید:

مطالب مرتبط:
سفر به آنتالیا، تجربه ای فراموش نشدنی و ارزشمند
چطور سبک سفر کنیم؟

بستن چمدان سفر

بیش از حد بار سفرتان را سنگین نکنید

فقط کافی است چیزی که واقعا نیاز دارید را بردارید و نه بیشتر. آیا واقعا به آن کلاه بزگ نیاز دارید؟ چرا خریدن مثلا یک کلاه جدید جز اهداف سفرتان نباشد؟ سعی کنید لوازم اضافی و یکبار مصرف را همراهتان نبرید. این را هم یادتان باشد که ممکن است در مقصد بخواهید برای خودتان یا یکی از کسانی که دوستش دارید، سوغاتی بخرید. وزن اضافی سوغاتی را هم که باید در چمدان بگذارید را در نظر بگیرید.

شوک فرهنگی را در آغوش بگیرید

از آن دسته توریست هایی نباشید که مدام از اینکه چقدر همه چیز با شهر و کشور خودشان متفاوت است شاکی اند. هیچ وقت احساس اینکه سفرتان خاطره انگیز است را پیدا نمی کنید مگر اینکه نه تنها آن را بپذیرید بلکه این حقیت را که در جایی دور از خانه تان هستید، جایی با لباس و سنت های مختلف، زبان و غذاهای متفاوت، مردم متفاوت، توقعات و استانداردهای مختلف و… را در اغوش بگیرید. اگر چه ممکن است در اول کمی برایتان سخت باشد اما به آن مانند فرصتی برای یادگیری نگاه کنید و سعی کنید از آن نهایت لذت را ببرید. خودتان را در فرهنگ کنونی آنجاغرق کنید و اجازه دهید با تمام وجودتان آن را لمس کنید.

بگذارید خلاقیت راهنمایتان باشد

فرض کنید به آمریکا سفر کرده اید و می خواهید از یک خیابان در منهتن نیویورک، به خیابان دیگری بروید و ناگهان یک کوچه ی بامزه ی باریک نظرتان را جلب می کند. می توانید مانند خیلی های دیگر به راهتان ادامه دهید و به آن توجه نکنید یا می توانید به حس تان اعتماد کرده و به کوچه بروید، در آن راه بروید و ببینید به کجا هدایتتان می کند. شاید در آن کافه ای باشد که بهترین قهوه ای که در عمرتان خورده اید را سرو کند… نکته این است که، اگر بتوانید آن را توام با امنیت انجام دهید، باید بگذارید حس کنجکاوی تان راهنمای کشف مسیرهای جدید برای شما باشد. ممکن است گم شوید؟ این دقیقا همان نکته است، تجربه جدید!

نکات مهم در سفر

از پیله ای که خودتان را در آن پیجیده اید بیرون بیایید

کلمه ای جدید یاد بگیرید، چیزی را یاد بگیرید که نمی توانید آن را درست تلفظ کنید. روتینتان را بشکنید، اگر دیروز مسیرهای سمت چپ را رفته اید، امروزه مسیرهای سمت راست را بگردید. ممکن است وقتی دوباره به خانه تان برگردید، زندگی روتین هم شروع شود اما حالا که در سفر هستید باید قویا از آن دوری کنید.

از محدوده ی آسایش تان بیرون بیایید

ممکن است تا بحال تجربه ی خوب جدیدی را امتحان کرده باشید فقط به این دلیل که از آن ترس داشته اید یا به نظرتان خطرناک می آمده، تجربه ای مثل موج سواری. این به دلیل تصور ذهنی ای است که از آن فعالیت دارید. اگر ترس را کنار گذاشته و این کار را یکبار امتحان کنید، عاشقش می شوید بطوریکه مثلا در همه جای دنیا دنبال تورهای موج سواری خواهید گشت. گاهی باید منطقه ی امن را رها کرده و ریسک کرد.

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code