alexaa

چهره منحصر بفرد آفریقا را در کیپ تاون ببینید

آشنایی با یکی از محبوب ترین شهرهای قاره آفریقا

شهر کیپ تاون (Cape town) در آفریقای جنوبی یکی از خاص ترین و منحصر بفردترین شهرهای دنیا است و می توان گفت تنها شهری است که در آن تلفیق جالبی از فرهنگ مرز و بوم آفریقایی با تمدن غربی وجود دارد. تاریخچه رسمی کشف کیپ تاون به سال ۱۶۵۲ بر می گردد و البته این تاریخ، تاریخی است که حالا به طور رسمی منتشر شده و در دست است وگرنه اولین ساکنان این شهر حدود ۱۲۰۰۰ سال پیش به کیپ تاون آمده اند و در نتیجه با یک شهر بسیار پر قدمت روبرو هستیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
چند توصیه ارزشمند به بک پکرها قبل از سفر به آفریقای جنوبی
معرفی هتل زیبای Shepherd’s Tree Game Lodge در آفریقای جنوبی

سهحل بولدرز کیپ تاون

کشور آفریقای جنوبی در جنوبی ترین قسمت قاره ی آفریقا واقع شده است و پایتخت آن یعنی کیپ تاون در حاشیه سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد. کیپ تاون یکی از بهترین شهرهای گردشگری در دنیا است، چیزی از مناطق دیدنی و تاریخ و فرهنگ کم ندارد و و در یک جمله باید گفت این شهر یک مقصد رویایی برای هر کسی با هر سلیقه در هر سنی است.

پنگوئن های دیدنی در آفریقای جنوبی

شاید تا بحال فکر می کردید که پنگوئن ها فقط در قطب و در نواحی خیلی سردسیر زندگی می کنند، اما بیشتر از چند هزار پنگوئن آفریقایی در نزدیکی شهر کیپ تاون زندگی می کنند. آب اقیانوس در نزدیکی محل زندگی آنها بسیار سرد است و به همین دلیل می توانند راحت در آب و هوای خوب آفریقای جنوبی به زندگی شان ادامه دهند.

کوه Table در کیپ تاون

کوهی که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کیپ تاون که در سفر به این شهر نباید از دست بدهید، کوه Table (Table mountain) است و در واقع خیلی ها آن را سمبلی از کیپ تاون می دانند. با نگاه کردن به این کوه به دلیل قله ی صاف و پهناوری که دارد ممکن است فکر کنید طبیعی نیست اما کوه تیبل کاملا طبیعی بوجود آمده است و به همین دلیل یکی از شگفتی های آفریقای جنوبی شناخته می شود. نمای شهر کیپ توان از بالای این کوه واقعا دیدنی و دلچسب است. یکی از جهانگرادان مشهور روسیه درباره ی این کوه گفته؛ Table باور نکردنی است، می توانید آن را به یک میز تشبیه کنید اما یک کوه نه. به هر حال اینجا آفریقا است و باید در آن انتظار چیزهای غیر معمول را داشته باشید!

ویزای آفریقای جنوبی

چطور ویزای توریستی آفریقای جنوبی را بگیریم؟

اگر بخواهید برای سفر گردشگری به کشور شهر کیپ تاون و در کل به کشور آفریقای جنوبی بروید باید اول به سفارت این کشور در تهران سر بزنید. مانند هر کشور دیگری اگر این ویزا را داشته باشید بیشتر از مدت تعیین شده، نمی توانید در این کشور اقامت کنید که اصولا مدت اعتبار ویزا یک ماه است و تمدید هم نمی شود. برای پرداخت هزینه ی ویزای توریستی آفریقای جنوبی باید ۱۵۰۰۰۰ تومان بپردازید و معمولا ۲ هفته زمان لازم است تا مدارکتان کامل بررسی شده و ویزا صادر شود. برای مراجعه به سفارت آفریقای جنوبی هم می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید: تجریش، خیابان ولیعصر، خیابان فلاحی، خیابان یکتا

منبع: airpano.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد