چه چیزی افراد را ماجراجو می کند؟

چرا ماجراجو می شویم؟

به نظر من در زندگی راه درست و غلط وجود ندارد، درست و غلط دو طرف یک سکه هستند. همه چیز به احساس شما بستگی دارد، چیزی که برای شخصی خیلی معمولی است ممکن است برای کسی دیگر بسیار ریسک پذیر باشد. ممکن است افرادی که به دنبال رفتارهای هیجان انگیز هستند را کسانی بدانید که دنبال دردسرند و یا شاید آن ها را به معنای واقعی ماجراجو بدانید. چه چیزی باعث می شود که ماجراجوها این کارها را انجام دهند؟ آیا ماجراجویی در «DNA» آن ها وجود دارد و یا چیزی اکتسابی است؟ آیا آن ها می خواهند از واقعیت فرار کند یا سعی می کنند که خودشان را از دیگران بهتر نشان دهند؟ آیا ماجراجویی نشان دهنده رشد شخصیتی آن هاست و یا فقط نشان دهنده تمایل آن ها برای تفریحات بیشتر است؟ پاسخ های زیادی وجود دارد، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

ماجراجویی
مطالب مرتبط:
دنبال ماجراجویی هستید؟! به این سفرها بروید
ماجراجویی در جنگل های آمازون

بعضی از افراد با هیجان کشف چیزهای ناشناخته، روحی تازه می گیرند، آن ها عاشق فوران آدرنالین هستند و به سراغ کارهایی می روند که به آن ها این احساس را می دهد. ماجراجویی برای برخی، رام کردن امواج وحشی رودخانه، برای برخی دیگر پریدن از هواپیما و برای دیگری بالا رفتن از کوه اورست است. وقتی آن ها تفریحی را پیدا می کنند که بهشان حس ماجراجویی می دهد می گویند از این بهتر نمی شود! وقتی احساس دلزدگی می کنند ماجراجویی برایشان نوعی انگیزه ی حرکت به حساب می آید. اما واقعا چه انگیزه ای پشت میل شدید بعضی از افراد برای رفتارهای ماجراجویانه است؟ امروز و در این پست می خواهیم به این بپردازیم که چه چیزی به افراد انگیزه می دهد تا ماجراجویی را انتخاب کند. با این که من خودم خیلی طرفدار ماجراجویی هستم و این مقاله را با تجربیات خودم می نویسم اما تصمیم گرفتم تا با ماجراجویان دیگر هم صحبت کنم تا عمیق تر این موضوع را بررسی کنم:

اعتیاد برنامه ریزی نشده

سفرهای ماجراجویانه نوعی اعتیاد است. زمانی برای بار اول به همراه دوستان خود به مسیری ناشناخته پا می گذارید اما وقتی طعم خوشایند آن را تجربه کردید دیگر راه برگشتی برای شما وجود ندارد. هیچ چیزی به اندازه ماجراجویی شما را  هیجان زده نمی کند و بعد از تجربه بار اول، شما کم کم اسیر سفرهای ماجراجویانه می شوید.

سفرهای ماجراجویی

فوران آدرنالین

بدون شک یکی از مهمترین انگیزه ها برای عشق به سفرهای ماجراجویانه، فوارن آدرنالین است. هجوم آدرنالین و حس پیروزی بعد از آن که توانستید بر ترس خود غلبه کنید احساسی بینظیر است. احساسی است که در کارهای دیگر نمی توانید آن ها تجربه کنید و برای بسیاری از ماجراجویان این حس، احساس زنده بودن است.

حس موفقیت

هر کسی به دنبال ورزش های ماجراجویانه نمی رود، این کار فقط مخصوص کسانی است که از نظر فیزیکی و ذهنی قوی باشند و بتوانند مشکلات را از پیش رو بردارند. وقتی که کاری به ظاهر غیر ممکن را انجام می دهید همه به شما به چشمی دیگر نگاه می کنند و این بهتان حس موفقیت و حس هویت می دهد.

رفتارهای هیجانی

نگاهی  تازه

گاهی سفرهای ماجراجویانه به شما دیدی تازه و متفاوت برای دیدن چیزها می دهد. ماجراجویی برای شما افق های تازه ای را باز می کند که از آنجا می توانید چیزها را به صورتی دیگر ببینید.

منبع: travelseewrite.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد