بلیط هواپیما

چه چیزی دریاچه ناکورو در کنیا را اعجاب انگیز کرده است؟

دریاچه ناکورو در کنیا

کنیا سرزمین شگفت انگیزی است که در هر گوشه ی آن چیزی هست که شما را سراپا متحیر کند و دریاچه ی ناکورو هم یکی از آنهاست. همینکه به دریاچه ی ناکورو در کنیا می رسید، باید بدانید که با یکی از حیات  وحش های واقعا بزرگ دنیا طرف هستید و اگر در فصل مناسبی به آن سفر کنید شانس دیدن تعدادی از بزرگترین و خطرناک ترین حیوانات حیات وحش را خواهید داشت. در ادامه همراه الی گشت باشید تا سفر زوجی را که با هم به این کشور رفته اند و از این دریاچه دیدن کرده اند را بخوانید. سفری هیجان انگیز که شامل تمام چیزهایی است که آنها در طول سفر خود دیده اند:

دریاچه ناکورو در کنیا
مطالب مرتبط:
گشت و گذار در کنیای سحرانگیز
از ۵ قبیله معروف آفریقا بشنوید

بعد از یک رانندگی بسیار طولانی از پارک ملی Amboseli به طرف دریاچه ناکورو کمی احساس خستگی می کردیم. تقریبا موقع غروب خورشید بود که به آنجا رسیه بودیم و بنابراین خیلی نای دیدن حیات وحش را نداشتیم و از راهنمایمان خواستیم تا ما را به هتل برگرداند. او که کمی از ما مایوس شده بود و احساس کرده بود که ما از آن دسته آدم های بی ذوق هستیم، چاره ای جز موافقت کردن نداشت! برگشتیم و خودمان را برای یک سافاری خوب در روز بعد آماده کردیم.

صبح روز بعد موقع طلوع آفتاب بیدار شدیم و به طرف دریاچه ی ناکورو راه افتادیم تا بتوانیم کرگدن ها و فلامینگوهای معروف دریاچه را ببینیم. دریاچه ی ناکورو یکی از بهترین مکان های دیدن کرگدن ها در سرتاسر قاره آفریقا است و به همین دلیل ما برای دیدن آنها کاملا مصمم بودیم و اول از همه توسط جانوران بامزه ای که از درخت ها آویزان بودند، استقبال شدیم!

موجودات درختی کنیا

چند دقیقه ی بعد از فاصله ی دور توانستیم ستاره ی اصلی یعنی کرگدن یا همان اسب آبی را ببینیم. در چمن های سرسبز بلند، نوع بسیار کمیابی از کرگدن یعنی کرگدن سیاه ایستاده بود. راهنمایمان به ما گفت که کرگدن مشکی نسبت به کرگدن سفید، بیشتر در خطر انقراض قرار دارد و به همین دلیل ما آن لحظه احساس خیلی ویژه ای داشتیم که توانسته ایم آن را در محل زندگی اصلی خود ببینیم.

کرگدن سیاه

در کمتر از ۵ دقیقه ی دیگر گروهی دیگری از کرگدن های سفید را دیدیم که یک بچه کرگدن هم همراهشان بود. مدت زیادی را به تماشای آب خوردن آنها از چاله ی آب روی زمین خیره شدیم و راهنمایمان به ما توضیح داد که این کرگدن ها، بومی دریاچه ی ناکورو نیستند.

کرگدن های سفید

کرگدن ها به سختی تولید مثل می کنند و توانایی ای در آنها وجود دارد که در شرایطی که احساس کنند محیط زیست اطراف برای بچه ی آنها نا امن است، تولید مثل نمی کنند!

فلامینگوهای دریاچه ی ناکورو

بعد از دیدن کرگدن ها به طرف دریا رفتیم تا بتوانیم فلامینگوها را ببینیم. به دلیل اینکه هنوز فصل بارش کاملا تمام نشده بود تعداد بسیار زیادی از فلامینگوها که تعدادشان به میلیون ها می رسید در دریاچه ایستاده بودند و تشکیل صف های صورتی رنگی داده بودند. دلیل اینکه آنها در یک خط می ایستند این است که روی تکه ای از شن می ایستند تا بتوانند از جلبک های آب تغذیه کنند.

فلامینگوهای دریاچه ناکورو

دریاچه ی ناکورو در یک دره با شکاف عمیق قرار گرفته است و به همین دلیل وقتی از آن دیدن کنید این شانس را دارید تا از همه ی حیات وحش بزرگ آفریقا دیدن کنید. ما در آنجا زرافه، بوفالو، موجودات آبدوست و ده ها نوع پرنده را دیدیم و واقعا جایی است که یکبار دیدن آن به همه توصیه می شود.

مرگ اسرار آمیز قدیمی ترین درخت، دانشمندان را شوکه کرد!
مرگ اسرار آمیز قدیمی ترین درخت، دانشمندان را شوکه کرد!
همه جانوران دریاچه مرگ به یکباره سنگ شده اند! + تصویر واقعی
همه جانوران دریاچه مرگ به یکباره سنگ شده اند! + تصویر واقعی
۸ مورد از جاذبه های دیدنی زامبیا
۸ مورد از جاذبه های دیدنی زامبیا
هتل زیردریایی زنگبار تانزانیا که در سال ۲۰۲۰ افتتاح خواهد شد!
هتل زیردریایی زنگبار تانزانیا که در سال ۲۰۲۰ افتتاح خواهد شد!