بلیط هواپیما

چگونه به اروپا ارزان سفر کنیم؟ (قسمت اول)

راه‌های ارزان سفر کردن به اروپا

همه می‌دانیم که هزینه‌های سفر به اروپا سنگین و گران است و برای همه‌چیز از هتل و خوراکی گرفته تا تاکسی و اتوبوس و مترو باید پول زیادی پرداخت کنیم. اما هیچ کاری نشد ندارد و می‌توانیم با استفاده از برخی ترفندها، هزینه‌های اقامت و گشت‌وگذار در کشورهای اروپایی را تا حد زیادی کاهش دهیم. پس اگر فکر می‌کنید که باید به خاطر هزینه‌های بالا، قید سفر به اروپا را بزنیم، تجدید نظر کنید و راه‌هایی که در ادامه الی گشت پیشنهاد می‌کند را بررسی کنید. خواهید دید که اروپا را هم می‌شود با هزینه کمتری گشت و از دیدن و اقامت در آن لذت برد.

مطالب مرتبط:
۶ توصیه مهم برای سفری لذت بخش
دلایلی که باید سفر بروید، حتی اگر مشغله دارید
سفر ارزان به اروپا

در فصل‌های گران سفر نکنید، این زمان اوج مسافرت‌ها است

یعنی دلیلی ندارد در گران‌ترین فصل‌ها به اروپا بروید. مسافران حرفه‌ای و جهانگردان توصیه می‌کنند که این کار را انجام دهید.
یکی از جهانگردانی که یک سال تمام را صرف سفر به دور دنیا کرده است توصیه می‌کند که خارج از فصل سفر کنید. فصل تابستان زمان اوج مسافرت‌ها است بنابراین سفر کردن در طی فصل بهار و پاییز زمان مناسبی است که می‌توانید سفر ارزان‌تری به اروپا داشته باشید زیرا در این مواقع از سال هوا هنوز آفتابی است ولی از سوی دیگر میزان توریست‌ها در این زمان از سال به کمترین میزان خود می‌رسد و قیمت‌ها نیز نسبتاً پایین‌تر است. اما در فصل تابستان، شرایط کاملاً برعکس می‌شود؛ تعداد توریست‌ها به حداکثر خود می‌رسد و قیمت‌ها نیز افزایش پیدا می‌کنند و هزینه‌ها ممکن است سر به فلک بزنند!

هتل‌های کوچک را هم در نظر داشته باشید

در اروپا علاوه بر هتل‌ها، می‌توانید در هاستل ها هم اقامت کنید. زمانی که در هتل‌های کوچک اقامت می‌کنید در اتاقتان فضای زیادی نخواهید داشت و خدمات چندان زیادی به شما ارائه نخواهد شد اما در بین همین هتل‌های کوچک که اصطلاحاً فقط جای خواب و صبحانه به مشتریان خود ارائه می‌نمایند موارد مناسبی نیز وجود دارد که با کمی جستجو و تحقیق می‌توانید هاستل‌های مناسبی را برای اقامتتان پیدا کنید.
اگر اهل معاشرت باشید، هاستل‌ها علاوه بر اینکه مقرون‌به‌صرفه خواهند بود، مزیت دیگری نیز دارند و آن امکان آشنایی شما با سایر توریست‌ها است. پس قبل از سفرتان، از طریق سایت‌های گردشگری، هزینه اقامت در هتل‌ها را در طی فصل تابستان، در شهرهای بزرگ مانند پاریس، لندن و رم بررسی کنید. حتماً حتم تعجب خواهید کرد زیرا هزینه اقامت در این هتل‌ها، نسبت به هاستل‌ها بسیار بالا است.

در ورودیه موزه‌ها صرفه‌جویی کنید

در کشورهای اروپایی، معمولاً فقط یک روز در هر ماه، بازدید از موزه‌ها رایگان است و بازدیدکنندگان بدون پرداخت ورودی می‌توانند از موزه‌ها بازدید کنند. اما گاهی اوقات، در ماه تعداد این روزها بیشتر می‌شود و چندین روز بازدید از موزه‌ها به صورت رایگان امکان‌پذیر است. در طی سفرتان قبل از اینکه به سمت موزه حرکت کنید، آنلاین برنامه ماهانه موزه‌ها را بررسی کنید و ببینید که آیا می‌توانید آن روز رایگان از موزه‌ها بازدید کنید یا نه. درنتیجه می‌توانید ضمن بازدید از چند موزه، هیچ هزینه‌های هم پرداخت نکنید و از همین صرفه جویی‌های کوچک، می‌توانید هزینه‌های سفرتان را کاهش دهید.

تابستون امسال به این شهرهای اروپایی سفر کنید
تابستون امسال به این شهرهای اروپایی سفر کنید
فاجعه طاعون یا مرگ سیاه و تاثیرش بر تاریخ اروپا
فاجعه طاعون یا مرگ سیاه و تاثیرش بر تاریخ اروپا
بیشترین عکس های دنیا از این شهرها گرفته شده!
بیشترین عکس های دنیا از این شهرها گرفته شده!
چرا اروپا بیابان ندارد؟
چرا اروپا بیابان ندارد؟