چگونه در سفر تغذیه سالم داشته باشیم

تغذیه سالم در سفر

خیلی ها سفر را برای خوراکی هایی که در مسیر می خورند دوست دارند! چه به سفر کاری و چه به سفر تفریحی بروید رژیم غذایی شما در طول مسافرت ممکن است تغییراتی کند، شما در طول سفر خود مرتب به رستوران و فست فود می روید و می خواهید غذای شهرهای دیگر را امتحان کنید و بیشتر وقت ها با غذاهای رنگارنگ سر و کار دارید با الی گشت همراه باشید تا به شما نکاتی را بگوییم که با انجام آن ها تغذیه سالمی داشته باشید.

مطالب مرتبط:
قوانین طلایی خوش گذرانی در سفر
درونگرا هستید؟ این راهنمای سفر برای شماست

از قبل برنامه ریزی کنید

در کیف خود مواد غذایی سالم و کوچک قرار دهید تا در هنگام گرسنگی بتوانید با خوردن آن ها کالری و انرژی مورد نیاز خود را دریافت کنید.

خوراکی

بدانید که کجا می روید

وقتی به جاده و شهر جدیدی می روید همین که احساس گرسنگی می کنید در اولین فست فودی توقف نکنید از اپلیکیشن هایی مثل around me  استفاده کنید تا به شما نزدیک ترین رستوران های زنجیره ای سالم را نشان دهد.

هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار غذا بخورید

منظورمان این نیست که هر ۳ ساعت یکبار غذایی مفصل بخورید نه! فقط یک مشت آجیل یا میوه خشک شده می توند جلوی گرسنگی شما را بگیرد و مانع از این بشود که از شدت گرسنگی هر نوع غذایی را بخورید.

همراه خود میوه و سبزیجات داشته باشید

شاید در سفر بیشتر از اینکه بر روی میوه و سبزی تمرکز کنید دلتان تنقلات چرب و شور و شیرین بخواهد اما خوردن میوه و سبزی در طول سفر می تواند به تغذیه سالم شما بسیار کمک کند، اما در سفر می توانید از میوه و سبزی خشک شده استفاده کنید تا بردن آن برای شما راحت تر باشد.

آب بیشتری بنوشید

همیشه یک لیوان آب خالی یا یک بطری آب استیل همراه خود داشته باشید و هر ساعت یکبار مقداری آب بخورید تا بدنتان دچار کم آبی نشود چون تشنگی گاهی می تواند خود را به صورت گرسنگی نشان دهد.

آب بیشتری بنوشید

منوی ایرلاین ها را بخوانید

نمی توانید کل مسیر پرواز را با شیرینی و نوشیدنی سر کنید، خیلی از ایرلاین ها بسته های غذایی کاملی را بین مسافران پخش می کنند تا تعادل پروتئین، چربی و کربوهیدرت ها در بدن برقرار شود.

به بازارهای محلی هر شهر بروید

در هنگام سفر اگر وقت کردید به بازارهای محلی بروید چون در آنجا می توانید بهترین و تازه ترین غذاهای هر شهر را پیدا کنید، در این بازارهای محلی می توانید مواد غذایی سالم و تازه را پیدا کنید و از مواد غذایی که ارزش تغذیه ای ندارند و ناسالم هستند دور شوید علاوه بر این، رفتن به این بازارها می تواند تجربه سفر شما را هیجان انگیزتر کند چون با مردم محلی از نزدیک آشنا می شوید و می توانید فرهنگ آن ها را بهتر بشناشید.

بازار محلی

ورزش کنید

اگر بتوانید در سفر فعالیت های حرکتی انجام دهید هم انرژی بیشتری خواهید داشت و هم حس بهتری، ورزش می تواند باعث شود که انگیزه رعایت تغذیه سالم در شما بیشتر شود البته لازم نیست ورزش سنگین انجام دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ورزش می تواند شما را از فواید آن بهره مند کند.

منبع: menshealth.com

با ۱۵ غذای مخصوص چینی آشنا شوید
خوشمزه ترین غذاهای بالی؛ اندونزی
بهترین رستوران های حلال در شانگهای
۱۱ مورد از معروف ترین غذاهای فلورانس در ایتالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code