بلیط هواپیما

چگونه در چین سالم غذا بخوریم

غذا خوردن سالم در چین

ممکن است حرف های منفی زیادی درباره غذاهای چینی شنیده باشید و نگران این شده باشید که این غذاها ممکن است برای سلامتی شما مشکلاتی را به وجود بیاورد، در این پست می خواهیم به این موضوع اشاره کنیم که چگونه می توانیم در چین غذاهای ناسالم نخوریم و غذاهای چینی را تبدیل به نقطه عطف سفر خود کنیم پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
جایگاه چای در چین
چه کارهایی را نباید در چین انجام دهید

۱- خوردن چه غذاهایی ناسالم است

قبل از پیدا کردن یک رژیم غذایی سالم باید بدانید که چه غذاهایی را نباید بخوریم اول باید سه واقعیت درباره خوردن ناسالم را بدانید:

  • ادویه اضافه و روغن نخورید

ادویه: یکی از عادت های بد غذایی مردم چین این است که آن ها معمولا نمک اضافی و سس سویا به غذاهای خود اضافه می کنند، بعضی از آشپزها به غذا منوسدیم گلوتامات اضافه می کنند تا غذا خوشمزه تر شود که معمولا این کار در رستوران ها انجام می شود.
اضافه کردن نمک و منوسدیم گلوتامات زیاد افزایش فشار خون می آورد و به همین دلیل بعضی از رستوران ها به جای منوسدیم گلوتامات از عصاره مرغ استفاده می کنند.

روغن: بعضی از غذاهای خیابانی به ویژه غذاهایی که باید در روغن زیاد سرخ شود مشکلات چربی خون ایجاد می کنند و بعضی از فروشندگان غذاهای خیابانی هم از یک روغن بارها و بارها برای سرخ غذا استفاده می کنند که اصلا سالم نیست.
پس می توانید برای در امان ماندن از آسیب های غذایی از آشپز بخواهید که نمک و منوسدیم گلوتامات زیاد به غذا اضافه نکند، اگر معده قوی ای ندارید از غذاهای خیابانی استفاده نکنید، غذا را خودتان بپزید.

  • از چوب های غذای یکبار مصرف و کاسه کاغذی اجتناب کنید

  • در سر میز از غذاهای مصرف شده دیگران نخورید

غذای سرخ شده

۲- از غذاهای سالم و خوشمزه چینی لذت ببرید

غذایی با گوشت و سبزیحات: آشپزهای چینی به ترکیب مواد در هر غذا دقت می کنند، معمولا غذاها از بیش از دو مواد درست می شود تا رنگ، بو و عطر مناسبی داشته باشد، چینی ها عادت دارند که گوشت را با سبزیحات می پزند چون سبزیجات می تواند جذب چربی گوشت را کاهش دهد و گوشت هم سبزیجات را خوشمزه می کند، می توانید هم گوشت و هم سبزیجات را در غذای خود داشته باشید.

غذایی که کاملا پخته شده: بیشتر غذاهای چینی پخته می شود و فقط غذاهای کمی هستند که خام خورده می شوند، با اینکه پختن غذا مواد مغذی آن را کم می کند اما باکتری های مواد خام بخصوص گوشت را از بین می برد.

موتد غذایی دارویی: بسیاری از چینی ها معتقدند که اگر بیماری با غذا خوب می شود نباید دارو خورد، غذاهای سالم زیادی وجود دارند که گاهی برای درمان مورد استفاده قرار می گیرند، آشپزهای چینی علاقه دارند که برای درمان، گیاهان دارویی را به سوپ اضافه کنند.

زیاد درباره غذا نگران نباشید غذاهای سالم و خوشمزه چینی زیادی وجود دارد و این غذاها می تواند نقطه عطف سفر شما به چشن شوند.

گوشت و سبزیجات

۳- توصیه هایی برای رژیم چینی 

آب: از هر شیر آبی آب نخورید و از یخ های ارزان قیمت اجتناب کنید، می توانید از آب معدنی یا آب های جوشیده استفاده کنید.

آب معدنی

صبخانه: صبحانه را در رستورانی تمیز بخورید یا نان را از نانوایی بخرید و صبحانه ای چینی مثل رشته سوپ را امتحان کنید.

غذای خیابانی: زیاد از غذاهای خیابانی استفاده نکنید و از کباب های خیابانی هم اجتناب کنید.

غذای تند:اگر غذای تند دوست دارید یادتان باشد که هرگز از خورشت های تند نخورید و خورشت های غیر تند را امتحان کنید.

آلرژی: اگر به غذا آلرژی داشته باشید نمی توانید از مسافرت خود لذت ببرید پس بهتر است که از راهنمای مسافرتی استفاده کنید تا از خوردن غذاهایی که ممکن است به آن ها آلرژی داشته باشید اجتناب کنید.

داروی معده: اگر نگرانید که معده شما ممکن است به غذاهای چینی عادت نداشته باشد از شربت های ضد سوءهاضمه استفاده کنید.

منبع: chinahighlights.com

پدتای، غذای محبوب تایلندی ها
پدتای، غذای محبوب تایلندی ها
انگلیسی ها عاشق چه غذاهایی هستند؟
انگلیسی ها عاشق چه غذاهایی هستند؟
تاریخچه ی محبوب ترین غذای ایرانی، چلو کباب
تاریخچه ی محبوب ترین غذای ایرانی، چلو کباب
طعم لذیذ صبحانه در دور دنیا
طعم لذیذ صبحانه در دور دنیا