alexaa

چگونه سوار یک فیل شویم؟

بهترین روش سوار شدن روی فیل در تایلند

علیرغم تمام توصیه هایی که سازمان های حمایت از حیوانات درباره ی منع فیل سواری می کنند اما این فعالیت هنوز هم یکی از معروفترین فعالیت های توریستی در بسیاری از کشورهای جهان مثل تایلند و آفریقا است و این موضوع را نمی توان انکار کرد که خیلی از مربیان فیل سواری، روش های غیر انسانی ای را به افراد برای اینکار یاد می دهند که باعث آسیب رساندن به فیل در موقع حمل مسافر می شود. بنابراین اگر به کشوری مثل تایلند سفر کردید و دوست داشتید تا شما هم فیل سواری را امتحان کنید، خوب است روشی را انتخاب کنید که هم برای شما و هم فیل، ایمن باشد. الی گشت به شما می گوید چطور این کار را به راحتی و با ایمنی کامل انجام دهید:
مطالب مرتبط:
همه چیز درباره ویزای تایلند
طعم اصیل غذاهای تایلندی در ۵ غذای خوشمزه این کشور

سوار شدن روی فیل | تایلند

 

۱- لباس سبک بپوشید

بهتر است بین شلوارک و یک شلوار خیلی راحت و سبک، یکی را انتخاب کنید، البته بهتر است نوع بلند آن را انتخاب کنید چون در حین سواری، کمی بالا می رود. انتخاب شلوار هم گزینه ی خوب دیگری است چون به محافظت از پاهایتان در برابر حشرات، کمک می کند و در صورتی هم که گرمتان شود، می توانید شلوارتان را کمی تا کنید و بالا بزنید. پیشنهاد می کنیم حتما یک کرم ضدآفتاب، اسپری ضد حشره و کلاهی همراهتان داشته باشید. بهتر است یک لباس دیگر هم برای عوض کردن ببرید چون بعضی از مسیرهای عبور فیل مخصوصا در کشور تایلند، از رودخانه است و در نتیجه آماده ی خیس شدن باشید!

۲- دستورات استفاده از پا را یاد بگیرید

وقتی سوار یک فیل می شوید، از پایتان برای کنترل حرکت فیل استفاده می کنید. مربیتان باید قبل از سواری، دستورات لازم را به شما یاد دهد. قبل از اینکه سوار فیل شوید، مطمئن شوید که تمام دستورات را متوجه شده اید و یاد گرفته اید. در اینجا تعدادی از این دستورات پایه ای را برای شما آورده ایم: – برای حرکت به جلو، انگشتان پایتان را پشت گوش های فیل فشار دهید. – برای عقب رفتن، با پاشنه ی پایتان فشار دهید. – برای اینکه فیل را مجبور کنید تا بدنش را بالا بکشد، با انگشتان پایتان به سمت بالا فشار دهید. – برای اینکه فیل را مجبور کنید تا به سمت چپ برود، پاشنه ی پای چپتان را عقب نگه دارید و با انگشتان پای راستتان، آن را به سمت جلو فشار دهید. – و بالاخره برای اینکه فیل را مجبور کنید تا به سمت راست برود، دقیقا عکس دستور بالا را انجام دهید. 

۳- از سمت راست به فیل نزدیک شوید

همیشه از سمت راست به فیل نزدیک شوید تا بتواند شما را ببیند و اگر از پشت و یا از جلو به فیل نزدیک شوید، نمی تواند شما را ببند. در ضمن به خیلی از فیل ها این طور آموزش داده می شود که به افرادی که از سمت چپ به آنها نزدیک می شود، حمله کند. موقع نزدیک شدن بهتر است به رفتار فیل دقت کنید. یک فیل وقتی خوشحال باشد، گوش هایش را به هم می زند و خرطومش را تکان می دهد. این حیوانات دوست داشتنی، خیلی از مواقع شما را با خرطومشان امتحان می کنند و شما را بو می کنند تا ببینند آیا غذایی دارید یا نه. اگر یک فیل به دقت به شما زل زد، خرطومش را در دهانش برد و یا صدای بلند ایجاد کرد، بدانید که یا عصبانی است و یا احساس خطر می کند. پس اگر هر کدام از این علائم را دیدید به آنها نزدیک نشوید.

دستورات پا برای فیل سواری | تایلند

 

۴- از فیل بالا بروید

راه های زیادی برای بالا رفتن از فیل وجود دارد. یکی از بهترین روش ها این است که گوش سمت راست فیل را بگیرید، پایتان را روی زانوی خم شده ی آن بگذارید و بعد پای دیگرتان را بگذارید و خودتان را بالا بکشید. بهتر است این کار را بدون معطلی انجام دهید چون فیل ها فورا می ایستند.

 

۵- صاف بنشینید

تا جایی که می توانید، روی گردن فیل و یا نزدیک به آن بشینید. بهتر است انگشتان پایتان را درست پشت گوش فیل قرار بدهید تا بتوانید به آن، دستورات لازم را بدهید. صاف بشینید و انعطاف پذیر باشید، این به شما کمک می کند تا بتوانید تعادلتان را حفظ کنید. یادتان باشد که فیل ها موقع راه رفتن، این طرف و آن طرف می جهند پس خیلی سفت و سخت نباشید. اگر احساس کردید تعادلتان دارد به هم می خورد، دست هایتان را روی گردن و یا پشت فیل قرار دهید تا بتوانید جایتان را محکم کنید.منبع: wikihow.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد