چگونه موبایلمان را حین سفر ایمن نگاه داریم؟(بخش دوم)

امنیت موبایل

امروزه امنیت سایبری بیش از هر زمانی حایز اهمیت شده است. همه ما می دانیم خرید و داشتن یک بیمه مسافرتی برای حفاظت از وسایل ارزشمندمان و احتراز از هزینه های درمانی چقدر مهم است؛

اما تکلیف امنیت آنلاین ما پس چه می شود؟ برای امثال من و شما که زیاد سفر می کنیم،‌ ایمن نگاه داشتن اطلاعات مان در طول سفر موضوع مهمی به شمار می رود.

در ادامه به شما یاد می دهیم چگونه از فایل ها و اطلاعات شخصی،‌ خانوادگی و کاری تان در زمانی که دور از خانه هستید، حفاظت کنید. و دیگر نگران نفوذ هکرها به وسایل الکترونیکی خویش نباشید.

مطالب مرتبط:
چگونه موبایلمان را حین سفر ایمن نگاه داریم؟(بخش اول)
در سفر برای حفاظت از اطلاعاتتان، گوش خطر را بپیچید!

از شبکه های وایرلس عمومی باز احتراز کنید

گاهی ممکن است مراکز وای فای عمومی مانند کافی شاپ ها و هتل ها به شما یک وای فای مشخص و پسوردش را ارائه دهند؛ لیکن دیده شده هکرها یک وای فای ثانویه با نامی خیلی شبیه اولی با دسترسی باز و بدون نیاز به رمز عبور ایجاد می کنند. قضیه را پیچیده نکنید!‌ از یکی از کارکنان آنجا بخواهید تایید کند نام وای فای و پسوردش درست است یا اصلا از همان اینترنت گوشی تان بهره ببرید که مطمئن است.

با استفاده از هات اسپات خصوصی موبایل خویش (قابلیتی که تقریبا در همه اسمارت فون های امروزی وجود دارد) که توسط Bitdefender BOX هم محافظت می شود، به صورت مجازی هیچ اتصالی با منابع و شبکه های خارجی نخواهید داشت. بدون شک این راه بهترین راه برای وبگردی با خیالی آسوده است.

چگونه از وسایل موبایل خود طی سفر محافظت کنیم؟

نشانی هایی که با HTTPS شروع می شوند از HTTP امن ترند

اگر حین سفر نیازمند خرید یا تراکنش آنلاین شدید، حواستان باشد اطلاعات کارت تان را فقط در سایت هایی که در نشانی شان حرف s (به مفهوم secure) هم وجود دارد، وارد کنید. اگر وب سایت اجازه داد، برای ایمنی بیشتر، از یک اکانت ثالث برای نقل و انتقال پول استفاده کنید.

کوکی ها و پرکردن خودکار را غیرفعال کنید

بخش Autofill  با اطلاعات شخصی سرشارش، کعبه آمال هر هکری محسوب می شود! همان ابتدای سفر، کوکی ها و پرکردن خودکار را روی همه دستگاه هایتان غیرفعال کنید.

قوانین رمزکردن را بررسی کنید

بعضی کشورها (مثل روسیه، چین و برخی دولت های خاورمیانه) استفاده از ابزارهای رمزداره شده (encrypted) را از بیم فعالیت های تروریستی ممنوع کرده اند. پس قبل از سفر این قوانین را هم چک کنید.  از آنجا که اتفاقا این کشورها در برابر تهدیدهای آنلاین آسیب پذیرند، لازم است از وی پی ان شخصی خود مانند Bitdefender BOX بهره ببرید تا اطلاعات و وسایل خود را ایمن نگاه دارید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code