گشت و گذار در کاخ روزنبرگ کپنهاگ

کاخ روزنبرگ در کپنهاگ دانمارک | Rosenberg Palace

دوباره تصمیم گرفتیم که به کپنهاگ، پایتخت رنگارنگ کشور دانمارک سفر کنیم و سری به یکی دیگر از معروف ترین جاذبه های گردشگری این شهر تاریخی بزنیم. امروز بنایی با شکوه را برایتان معرفی خواهیم کرد که زمانی پادشاه اسکاندیناوی در آن می زیسته است. کاخ روزنبرگ کپنهاگ در باغ پادشاهی این شهر قرار دارد. با الی گشت همراه باشید تا با هم به دیدن این مجموعه تاریخی و زیبا و جواهرات گران بهایی که درون این کاخ نگه داری می شود، برویم.

کاخ روزنبرگ

معرفی

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به دانمارک
آشنایی با برج مدور کپنهاگ
چطور از فرودگاه کپنهاگ به مرکز شهر برویم؟

کاخ رنسانس روزنبرگ با جواهرات گران قیمت و مشهور داخلش، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کپنهاگ است. مجموعه باغ پادشاهی و کاخ روزنبرگ در قلب شهر کپنهاگ دانمارک، نمایشگاه بزرگی از ۴۰۰ سال شکوه و جلال خانواده سلطنتی دانمارک، گنجینه های هنری سلطنتی و طلا و جواهرات گران بهای ملکه این کشور است. کاخ روزنبرگ توسط یکی از معروف ترین پادشاهان اسکاندیناوی به نام کریستیان ۴ در اوایل قرن ۱۷ میلادی ساخته شده است. سرداب این کاخ به عنوان خزانه سلطنتی و موزه جواهرات دانمارک شناخته می شود. همچنین در میان جاذبه های اصلی این کاخ، تالار شوالیه ها با تخت پادشاهی و سه مجسمه شیر نقره ای با شکوهی خاص قرار گرفته است. نقاشی های روی دیوارهای این تالار، تصاویر جنگ های بین دانمارک و سوئد را نشان می دهند. شما با بازدید این مجموعه، در طول زمان سفر خواهید کرد و می توانید پای در اتاق خصوصی و حتی توالت های خصوصی و مخصوص پادشاهان آن دوران بگذارید!

دورنمای کاخ روزنبرگ

مجموعه کارخ روزنبرگ همچنین شامل مجموعه ای نفیس از فلورا دانیکا و گالری بهترین شیشه های ساخته شده در ونیز ایتالیاست که هر دو مجموعه در اتاق های برج کاخ قرار دارند. روزنبرگ در ابتدا به عنوان کاخ تفریحی و تابستانی پادشاه ساخته شده و اما پس از مدت کمی به سکونتگاه مورد علاقه او تبدیل شد. این مجموعه در سال ۱۸۳۸ به عنوان یک موزه عمومی افتتاح شد.

بازدید از این کاخ به دو بخش تقسیم می شود. بازدید از خود کاخ و بازدید از خزانه. دو ورودیه جداگانه به شمال این بنا وجود دارند، بنابراین باید بلیط خود را تا انتها همراه داشته باشید. در بدو  ورود به کاخ، یک نقشه به همراه اطلاعات کامل کاخ به بازدیدکنندگان داده می شود و آن ها به وسیله آن مسیر خود را در سه طبقه بنا و همچنین خزانه و موزه جواهرات پیدا می کنند.

تالار شوالیه های کاخ روزنبرگ

به دیدار جواهرات و تاج های گرانبهای دانمارک بروید!

تاج های طلایی پادشاهان و ملکه های دانمارکی که با سنگ های قیمتی و جواهراتی گران قیمت تزئین شده اند، در غرفه هایی خاص در موزه این مجموعه نگه داری می شوند. جواهرات ملکه دانمارک که در این کاخ نگه داری می شوند، شامل موارد زیر هستند: یک مجموعه کامل جواهرات الماس، یک مجموعه یاقوت، یک مجموعه مروارید و یک ست زمرد سبز. مجموعه زمرد این کاخ، بهترین نمونه های زمرد در دنیا هستند. موزه کاخ روزنبرگ کپنهاگ، یک موزه خواهر به نام کاخ آمالینبورگ (Amalienborg) هم دارد که در آن تاریخ سلطنتی این کشور از اواسط قرن ۱۹ تا امروز نمایش داده شده است.

تاج های پادشاهی کاخ روزنبرگ

همچنین هر کدام از اتاق های موزه به گونه ای چیدمان شده اند تا دوره های مختلف حکومت  پادشاهان در کاخ به خوبی نشان داده شود. در نتیجه، کاخ روزنبرگ دارای مجموعه ای بزرگ از مبلمان، آثار هنری و جواهرات ارزشمند است. تسلیحات نظامی تاریخی، ابزارهای علمی تاریخی، گالری های هنری و … از جمله چیزهایی هستند در این کاخ خواهید دید.  تزئینات داخلی خود بنا نیز بسیار با شکوه هستند.

سالن های قلعه روزنبرگ

به دیدار نقاشی های کارولین ماتیلد و استروئنس بروید!

در کاخ روزنبرگ کپنهاگ شما می توانید نقاشی ها و پورتره های جان فردریک استروئنس (Johan Friedrich Struensee) و ملکه کارولین ماتیلد (Queen Caroline Mathilde) را تماشا کنید. ملکه کارولین با پادشاه کریستیان ۷ که پادشاهی دیوانه بود ازدواج کرد ولی روابط عاشقانه ناشمروعی با پزشک شاه به نام استروئنس داشت. هنگامی که پادشاه کریستین ۷ به بیماری سختی دچار شد، استروئنس به مدت ۲ سال بر این کشور حکومت کرد. وی در سال ۱۷۷۲ دستگیر و اعدام شد و پس از آن ملکه کارولین را به شمال آلمان تبعید کردند.

پورتره های استروئنس توسط هانس هانزن در سال ۱۸۲۴ کشیده شده اند. البته این نقاشی ها از روی نسخه های یک نقاش قدیمی به نام جنس جوئل کشیده شده اند. پورتره های ملگه کارولین هم در سال ۱۷۷۱ توسط جنس جوئل ایجاد شدند.

نقاشی های کاخ روزنبرگ کپنهاگ

اطلاعات بازدید

کاخ روزنبرگ کپنهاگ در بیشتر روزهای سال باز است، اما ساعات بازدید از آن در ایام مختلف تفاوت دارد. بهتر است که قبل از بازدیدتان از باز بودن درب های کاخ اطمینان حاصل کنید. در جدول زیر می توانید ساعات کار مجموعه کاخ روزنبرگ را مشاهده کنید:

ساعات بازدید کاخ

موقعیت قرارگیری کاخ در شهر کپنهاگ

این کاخ در باغ پادشاهی کپنهاگ و در فاصله ۲۰۰ متری از ایستگاه نورپورت (Norreport) واقع شده است. درب ورودی قلعه در Øster Voldgade 4a قرار دارد و دسترسی به آن از روی پل خندق رو به روی قلعه امکان پذیر است.

کاخ روزنبرگ بخشی از منطقه پر از موزه Parkmuseerne است که در باغ پادشاهی قرار دارند. شما با خرید یک بلیط، می توانید از تمامی موزه های این مجموعه دیدن کنید. البته بلیط هر موزه به صورت مجزا هم در هر موزه به فروش می رسد. گالری ملی هنر دانمارک، باغ گیاه شناسی کپنهاگ، موزه زمین شناسی، موزه تاریخ طبیعی و گالری هنری دیوید از دیگر جاذبه های گردشگری هستند که در نزدیکی کاخ روزنبرگ قرار دارند.

منبع: copenhagen-travel.tips

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code