این شغل ها، شما را به سفر می فرستند!

انجام کار در سفر

اگر علاقه مند به سفر هستید و دوست دارید به تمام نقاط دنیا سفر کنید، پس باید به کار در سفر عادت کرده و به سراغ شغل هایی بروید که چنین مزایایی دارند. در دنیا بسیاری از کمپانی ها و شرکت ها بسته به موقعیت و اهدافشان به دنبال افراد مشخصی می گردند تا به جای آن ها به اقصی نقاط دنیا سفر کنند و کارهایشان را انجام دهند. بسیاری از پروژه ها، برنامه های تلویزیونی، مجلات و روزنامه ها و … دنبال افرادی هستند که کار در سفر را می پسندند. مجله الی گشت این بار شرکت های بزرگ دنیا را که چنین موقعیت شغلی را برای شما فراهم می کنند، به شما معرفی می کند.

کار در سفر برای علاقمندان به سفر

نیویورک تایمز | The New York Times

مطالب مرتبط:
چگونه به سفرهای کاری برویم؟
چرا باید در هنگام سفر بیمه مسافرتی داشته باشیم؟
۸ نکته ساده برای داشتن سفری راحت تر

در سال ۲۰۱۷، د نیویورک تایمز که یکی از انتشارات مطرح در دنیاست اعلام کرد که به دنبال یک نویسنده خوش شانس است که او را به ۵۲ کشور جهان بفرستد و بخش هایی را برای این مجله و انتشارات تهیه کند. اگر به دنبال کار در سفر هستید، اگر علاقه مند به سفر هستید، همچنین قدرت پرداخت هزینه های آن را ندارید، چنین پیشنهاد شغلی می تواند شما را به آرزویتان برساند. در همان زمان سایت های بزرگی همچون پاپ شوگر PopSugar، واندرلاست Wanderlust، سفر + تفریح  Travel + Leisure، و بسیاری از مجلات مطرح دنیا به دنبال نویسندگان مطرحی بودند تا با سفر به نقاط دنیا برایشان بنویسند. در ایران نیز اخبار شبکه های تلویزیونی، روزنامه ها و مطبوعات به دنبال خبرنگارهایی هستند تا آن ها را به اقصی نقاط دنیا برای تهیه گزارش اخبار بفرستند.

کار در سفر- خبرگزاری ها

آژانس های مسافرتی مانند آژانس EF Ultimate Break

از آنجایی که هیچ زمانی بهتر از دیدن دنیا نیست مگر در دوران جوانی تان، این آژانس برای جوانانی در رنج سنی ۱۸ تا ۲۹ سال، گروه هایی را برای عملیات برندسازی انتخاب می کند. در نتیجه با عضویت در آن می توانید به کار در سفر بپردازید و هم کشورهای مختلف دنیا را ببینید. این موقعیت شغلی به این شکل است که این شرکت به دنبال افراد خوش ذوق، توانمند و کار آفرین است تا برنامه ریزی های سفر را به گونه ای انجام دهند که مفرح و شادی بخش یا نوآورانه باشد و بتوانند کم کم راهنمایی برای سفرهای مختلف شوند. همچنان که مسیرهای گردشگری متعددی در دنیا وجود دارد، پس کار در سفر با عضویت در این آژانس هم همچنان ادامه خواهد داشت.

کار در سفر-سفر و کار

شرکت One Acre Fund 

شرکت وانس اکر فاند One Acre Fund یک موسسه خودمختار و مستقل با اهداف نوع دوستانه در مناطق جنوب صحرای آفریقا است که برای ریشه کن کردن گرسنگی و فقز فعالیت می کند. این موسسه شامل ۵۰۰۰۰۰ کشاورز مستقل است. با شرکت در این مجموعه می توانید از بین ۱۳ کشور انتخابی یکی را انتخاب کرده و برای کار در سفر به آن کشور اقدام کنید. این موسسه بیشتر با افرادی دارای تجربه های کشاورزی، مدیریتی و خاک شناس ها و زمین شناسان کار می می کند. می توانید با افراد محلی کار کنید، همچنینی یادتان باشد که با یک سازمان غیر دولتی کار خواهید کرد. از طریق برنامه های آموزشی که برای مردم محلی برگزار می کنید یا به عنوان منابع انسانی دارای نوآوری می توانید برای این موسسه خصوصی درخواست بفرستید.

کار در سفر-شرکت One Acre Fund

 شرکت برندهای بزرگ Red Bull 

شرکت رد بول Red Bull  یک برند مطرح دنیاست که برای کسانی که از کارهای پشت میزی خسته شده اند، ردیف شغلی متفاوتی دارند. این شرکت اسپانسر بسیاری از رویدادها و جشنواره های سالانه در سراسر دنیاست و برای برگزاری آن ها نیاز به نیروهای متخصص دارد. در نتیجه، کلی فرصت شغلی را در اختیار افراد مستعد قرار می دهد.

کار در سفر- شرکت و برندهای معروف

 GoAbroad

سایتی به نام GoAbroad وجود دارد که کار در سفر را برای شما بسیار راحت و آسان می کند. نه تنها امکان سفر دارید، بلکه شیوه زندگی شما را نیز تغییر می دهد. شما به عنوان یک داوطلب، یک کارآموز یا یک مدرس می توانید در این سایت ثبت نام کنید. برنامه های بسیار اندکی مانند مطالعه بر روی کوسه ها و وال ها در موزامبیک یا مشاهده و تعقیب کرگدن ها در محیط زندگی وحشی آن ها در زیمباوه در این سایت وجود دارد. فقط به یاد داشته باشید که درآمد این شغل ها بسیار پایین بوده و شما در نهایت امکان پس انداز نخواهید داشت.

کار در سفر- جشنواره ها و نمایشگاه ها

شرکت های هواپیمایی

اگر بتوانید در شغل های مرتبط با هواپیمایی مانند سرپرست های پرواز یا مهماندارها کار پیدا کنید، با پروازهای خارجی فرصت کار در سفر را خواهید داشت. چرا که شما مدام به خاطر شغلتان سفر خواهید کرد. به گفته شرکت های هواپیمایی، تنها باید در یک مسابقه رقابتی برای کارگزینی آن ها شرکت کنید و با داشتن شرایط مورد نظر در آن شرکت هواپیمایی قبول شوید. با این حال اگر در این رقابت ها و استخدامی ها قبول نشدید، اجازه ندهید که این موضوع شما را متوقف کند. شغل های سرپرست پرواز و مهمانداری انعطاف بسیاری در مورد سفر دارند و می توانند موقعیت مناسبی برای سفر شما به مناطقی باشند که هیچ گاه نرفته اید.

شغل یک مهماندار هواپیما

 M&C Saatchi

در این شرکت یک شعار وجود دارد که می گوید: جهان صدف شماست. در یک شبکه آژانس تبلیغاتی با نام M&C Saatchi که شعبات مختلفی در کشورهایی مانند لندن، سنگاپور، هنگ کنگ، نیویورک، لس آنجلس و بسیاری از کشورهای دیگر دارد می توانید کار در سفر را تجربه کنید. در ایران نیز شرکت های تبلیغاتی قراوانی وجود دارند که برای مشتریان خود به دنبال تبلیغات عالی و در نتیجه تهیه تیزرهای تبلیغاتی و عکس هایی راجع به مد روز، ورزش و … هستند. شما می توانید در جشنواره ها و رویدادهای سراسر جهان به عنوان کارمند این شرکت های تبلیغاتی حضور پیدا کنید.

کار در سفر-M&C Saatchi

به جز شرکت های بین المللی که در بالا ذکر شد، در خود کشور عزیزمان نیز موقعیت های شغلی بسیاری را می توانید پیدا کنید که شما را به آرزوی سفر نزدکی می کند. بسیاری از شغل ها مانند خبرنگاری و عکاسی مستند، بسیاری از شرکت های خصوصی، نمایشگاه های برگزار شده در سراسر دنیا که بسیاری از شرکت های ایرانی در آن ها غرفه می گیرند، با داشتن توانایی های لازم می توانید در این شغل ها مشغول به کار شوید و کار در سفر را تجربه کنید.

منبع: forbes.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code