بلیط هواپیما

این کارها را در پاریس رایگان انجام دهید!

تفریحات رایگان در پاریس

پاریس در هر لحظه خود را در چهره های مختلف به نمایش می گذارد؛ گاهی می توانیم آن را شهر عشق بنامیم، گاهی هم پایتخت مد و فشن و شاید هم بهشت ادبیات. شهری پر از موزه و پر از رستوران هایی با غذاهای خوشمزه هم گاهی می تواند سفری  ارزان را برایمان داشته باشد. در پاریس، شهر پر از قشنگی و زیبایی، چه بخواهید از مناره های کلیسا بالا بروید وبه اوج آسمان برسید و چه بخواهید سری به یکی از بازارهای شلوغ و پرهیاهو بزنید در هر صورتی برایتان فرصت های کم هزینه و ارزان زیادی وجود دارد که سفرتان را لذت بخش تر می کند. می خواهیم از تفریحات رایگان در پاریس بگوییم الی گشت را همراهی کنید.

پاریس

به کلیسای جامع نوتردام بروید

مطالب مرتبط:
آشنایی با کاخ گارنیه در پاریس
چرا هر کسی باید موزه دورسای پاریس را ببیند؟

ناودان های  زیبا و معماری جذاب گوتیک از کلیسای نوتردام نمادی باابهت ساخته که هر گردشگری در پاریس باید از آن دیدن کنید. ورود به این عمارت شاهکار قرون وسطایی رایگان است هر چند که برای بالا رفتن از برج های دو قلوی آن باید هزینه بدهید. برای دیدن نمایی متفاوت از محراب کلیسا و مجسمه های طبیعت گرا مدتی را در کنار رود سن قدم بزنید.

کلیسای جامع نوتردام

در بازار سنت کوین گشت و گذار کنید

گشت و گذار در بازار سنت کوین بهترین راه برای دیدن چیزهایی است که هیچ وقت قصد خریدشان را ندارید اما دوست دارید که آن ها را از نزدیک ببینید. این بازار قدیمی پر از عقیقه جات زیبای پاریسی ست، با قدم زدن در این بازار با دیدن قالیچه هایی از پوست خرس، پرده های قدیمی نفیس و وسایل چوبی حسابی ذوق زده می شوید.

به پارک «شان دو مارس» بروید

با اینکه بالارفتن از برج ایفل می تواند خیلی هزینه بر باشد اما چشم اندازه های پایین این برج هم به همان اندازه خیره کننده هستند، البته از زاویه ای دیگر. پارک «شان دو مارس» پراز چمن، فضای سبز و گل های زیباست، همراه خود یک زیرانداز ببرید، در این پارک خوش منظره بنشینید ومنتظر آمدن شب بمانید تا برج چراغانی ایفل روی دیگرش را بهتان نشان دهد.

شان دو مارس

از قبرستان پرلاشز بازدید کنید

قبرستان پرلاشز بوی شعر، ادبیات، موسیقی و … می دهد. در این قبرستان تاریخی قدم بزنید و به دیدن مقبره هنرمندان مورد علاقه خود بروید. برای رسیدن به این قبرستان می توانید سوار متروی خط ۲ شوید و در ایستگاه پرلاشز پیاده شوید.

به موزه ملی هنر مدرن بروید

برای دیدن فرهنگ پاریس به خط ۹ مترو بروید و خودتان را به موزه ملی هنر مدرن برسانید، موزه ای که مطمئنا در آن مجموعه ای را پیدا می کنید که بتواند روح هنردوستتان را پر از شور و هیجان کند.

موزه ملی هنر مدرن

به کلیسای سکره کر (Sacre Coeur) بروید

فضای داخلی این کلیسای مرمرین سفید با موزائیک های طلا و شیشه های رنگی تزئین شده و در آن نوای  ناقوس یکی از سنگین ترین ناقوس های دنیا به گوش می رسد. بازدید از این موزه رایگان است اما برای بالارفتن از گنبدش باید هزینه بپردازید.

به موزه کارناوالت (carnavalet) بروید

رفتن به این موزه به شما این فرصت را می دهد تا از اتاق های نقاشی، و معماری گوتیک ودیگر قسمت هایش دیدن کنید بدون اینکه هیچ هزینه ای پرداخت کنید. در اینجا گذشته های دور پاریس و پاریس مدرن را درکنار هم می بینید و تجربه لذتبخشی را از سر می گذرانید. نردیک ترین ایستگاه مترو به این موزه ایستگاه« سنت پل» در خط ۱ و ایستگاه «چمین ورت» در خط ۸ است.

موزه

منبع: lonelyplanet.com

معرفی بهترین کافی شاپ های جهان+ تصویر
معرفی بهترین کافی شاپ های جهان+ تصویر
هیجان مطلق با اسکی رو آب + ویدئو
هیجان مطلق با اسکی رو آب + ویدئو
سیزده به در کدام یک از پارک های تهران برویم؟
سیزده به در کدام یک از پارک های تهران برویم؟
جنگل بلگراد، لذت طبیعت گردی در هیاهوی استانبول
جنگل بلگراد، لذت طبیعت گردی در هیاهوی استانبول