بلیط هواپیما

کامبوج مقصد بهتری نسبت به تایلند است؟

کامبوج در مقابل تایلند

هر دو کشور کامبوج و تایلند حکومتی پادشاهی را داشته و مذهب رسمی که در کشور شناخته شده است بودایی می باشد. هر دو این کشورهای دارای تاریخ هایی شگفت انگیز و مکان های بسیاری برای بازدید و جذب گردشگران می باشند. با این حال به نظر می رسد دلایل زیادی باعث شده تا رشد بازدید از کامبوج روز به روز افزایش یابد و از طرف دیگر محدودیت هایی برای اقامت در تایلند افزوده می شود. دلایل اصلی برای ادامه سفر به تایلند محدود کردن تحولات سیاسی کشور و آینده نامشخص آن است. در حالی که تایلند به عنوان کشوری ثروتمند و با امکان خرید بسیار و همچنین یک زندگی شهری پر جنب و جوش در نظر گرفته می شود، کامبوج پس از کشتارهای انسانی که در دوران Khmer Rouge صورت گرفته بود به طور فزاینده ای در حال رشد در زمینه گردشگری در جنوب شرقی آسیا می باشد. این استدلال هدفی است که کامبوج در مقابل تایلند به نقطه عطفی در گردشگری آسیا تبدیل شده است. با الی گشت همراه باشید تا دلایل این موضوع را بیشتر بدانیم.

کامبوج در مقابل تایلند

نکات مثبت تایلند

مطالب مرتبط:
کارهایی که فقط در کامبوج می توانید انجام دهید!
۱۰ حقیقتی که در مورد کشور کامبوج نمی دانستید!
یک جاذبه با حسی کاملا متفاوت: موزه جنگ افزارهای زمینی کامبوج

به صورتی منصفانه و عینی نکات مثبت در سفر به تایلند در اینجا نشان داده خواهد شد. این کشور طی ۸ سال اخیر به شدت تغییر کرده است و ما در این لیست مردم تایلند را قرار نمی دهیم زیرا که واقعا این افراد همانطور که نام سرزمین لبخند را به این کشور می دهند خوش خلق و خون گرم و دلنشین می باشند. سواحل عالی تایلند یکی از زیباترین سواحل بر روی کره زمین است که تعداد زیادی از آن ها در سراسر کشور گسترده شده اند. فرهنگ مردم تایلند بسیار عالی می باشد، این فرهنگ بسیار شبیه به لائوس و کامبوج در مقابل تایلند بوده به دلیل اینکه این کشور نیز بخشی از امپراطوری باستانی Khmer می باشد. از طرف دیگر تایلند عدالت در تمامی فرهنگ ها را کپی کرده است.

نکات مثبت تایلند

شب زنده داری های شهرهای تایلند از جمله بانکوک، پوکت، پاتایا و چیانگ مای از دیگر نکات مثبت این کشور بوده و این شهرهای هر کدام با سبک های مختلف سرگرم کننده دارای صحنه های پر جنب و جوشی می باشند. یکی دیگر از ویژگی های تایلند توسعه یافتگی بیشتر آن می باشد. در این کشور اینترنت با سرعت بالا در همه جا قابل دسترسی بوده و سیستم های جاده ای و بزرگراه های مدرن و ایمنی وجود دارد. مراکز خرید بزرگ و مدرن در اکثر قسمت های شهری وجود داشته و همچنین می توانید دسترسی راحتی به سینما یا فروشگاه های بزرگ داشته باشید. و البته از دیگر نکاتی که تایلند بسیار در آن پر رنگ می باشد غذاهای این کشور است که با تنوع بسیار و طعمی عالی همیشه یک مقصد مورد استقبال برای گردشگران علاقه مند به غذا می باشد.

نکات مثبت تایلند

مقایسه نکات مثبت کامبوج در مقابل تایلند

اگر پایتخت دو کشور را از نظر ترافیکی مقایسه کنیم بانکوک دارای ترافیک بسیار زیادی در مقایسه با پنوم پن می باشد. در موضوع سواحل کامبوج نیز دارای ساحل های بسیار زیادی است اما نمی تواند با تایلند رقابت کند زیرا فقط خط ساحلی نیست. اما ساحل کامبوج دارای زیبایی ها و مکان هایی است که برای لذت بردن از شن و ماسه مناسب می باشد و از آنجایی که این ها کمتر توسعه یافته اند شما به زودی متوجه خواهید شد که در ساحل زباله های بسیاری وجود دارند. فرهنگ تایلندی از فرهنگ Khmer مشتق شده است اما از طرف دیگر ساختمان آنکگور وات بیش از ۱۲۰۰ سال قدمت داشته و هنوز نیز یکی از بزرگترین نمایدهای کامبوج به شمار می رود. شب زنده داری در تایلند بسیار مورد طرفدارتر است اما کامبوج نیز عطر و طعم خود را پس از غروب از دست نمی دهد. کامبوج در مقابل تایلند نیز دارای کمپانی های بزرگ و مراکز تفریحی بسیاری در پنوم پن و همچنین سواحل سیهانوکویل می باشد. این نوعی متفاوت از صحنه است و در این مورد شما پول کمتری هزینه خواهید کرد به طوری که می توانید با ۵۰ سنت در هر ساعت کل روز خود را تفریح کنید. توسعه یافتگی نیز به افزایش قیمت ها و فضاهای کمتری منجر می شود پس بهتر است قبل از سفری که قصد انجام آن را دارید بدانید که می بایست متفاوت از جایی باشد که شما زندگی می کنید. در کامبوج نیز غذاهای خوبی می توانید پیدا کنید، هرچند که به اندازه تایلند نمی باشد اما این غذاها نیز طعم خاصی دارند. مواد غذایی غربی به طور متوسط در کامبوج از کیفیت متوسط بالاتری برخوردار می باشند زیرا این موضوع را می توانید به نفوذ استعماری فرانسه در این کشور و همچنین امکانات مهاجرت و کار در این کشور نسبت دهید. کامبوجی ها ممکن است ثروتمند نباشند اما آن ها همیشه لبخند روی لبشان دارند.

نکات مثبت کامبوج و تایلند

چرا کامبوج بهتر است؟

تایلند در دهه گذشته بسیار تلاش کرده است اما در هر صورت همه چیز در آن خوب نمی باشد. تایلند برای خرید بسیار مناسب بوده و فضای شهری خیلی خوبی دارد که برای برخی از آن ها جذاب است اما برای مسافرانی که بودجه برایشان محدود است کامبوج گزینه بهتری می باشد. قیمت کامبوج در مقابل تایلند به صورت دوره ای ارزان تر می باشد. در حالی که مکان ها و اجناس گران قیمت نیز وجود دارند اکثر جمعیت مهاجر و توریست به سمت خریدهای ارزان گرایش دارند به عنوان مثال نوشیدنی ها، مهمان خانه ها و هتل ها به نسبت تایلند اران تر می باشد. چیزهایی که گران قیمت تر می باشند آن هایی هستند که گردشگران به هیچ وجه از آن ها خرید نمی کنند. مردم کامبوج بسیار واقعی تر و دوستانه تر از مردم تایلند می باشد. باز هم این موضوع را می توان به نفوذ فرانسوی ها به عنوان مستعمره این کشور نسبت داد زیرا آن ها این دیدگاه را ایجاد کرده اند که خارجی ها می توانند چیزهای خوبی را برای ارائه به جامعه داشته باشند در حالی که تایلندی ها نظریه های خارجی را راه نمی دهند حتی اگر ارزان تر و کارامدتر باشد.

کامبوج بهتر است

از آنجایی که کامبوج یک کشور کمتر توسعه یافته است بنابراین در جاده های آن ماشین های کمتری دیده می شود و شما هرگز در سیانکوویل ترافیک نخواهید دید. مردم کامبوج نیز بسار آهسته تر حرکت می کنند و از طرف دیگر تلفات جاده ای به مراتب کمتر از تایلند می باشد. یکی دیگر از موارد زبان انگلیسی است که در کامبوج بسیار پیشرفته تر از تایلند بوده و ارتباط بین مردم و توریست بهتر می تواند برقرار شود. برخلاف تایلند که زبان انگلیشی صرفا به عنوان یک درس تمایلی مورد استفاده قرار می گیرد در کامبوج در مقابل تایلند زبان انگلیسی به طور جدی در مدارس تدریس می شود. شما بچه های ۱۳ ساله ای را در اینجا مشاهده خواهید کرد که از یک وکیل تایلندی بهتر می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند. پلیس اینجا کمی با پلیس تایلند متفاوت است. شاید در تایلند پلیس هایی پیدا شوند که گردشگران را بی دلیل جریمه کنند، اما در کامبوج از این خبرها نیست. پلیس های اینجا می دانند که گردشگران با خودشان ارز به همراه می آورند و باعث شکوفایی اقتصادی کشور آن ها می شوند. در واقع گردشگران با ورودشان به هر کشوری رونق اقتصادی آن کشور را به ارمغان می آورند. مردمان، مسئولان و حتی پلیس این کشور هم به خوبی این مهم را می دانند.

چرا کامبوج بهتر است

نتیجه گیری

نتیجه گیری از این مطلب بسیار ساده است! تایلند کشوریست که از منظر اقتصادی پیشرفت های زیادی داشته و گردشگران و مهاجران بسیار زیادی دارد. هر سال، مردمان بیشتری به دنبال مکان های جدیدی برای مسافرت می گردند و کامبوج یکی از این مکان های بسیار محبوب در آسیا است. کامبوج کشوری شگفت انگیز است که مقاصد تفریحی بسیار زیادی دارد و همین مقاصد هستند که آن را برای ایجاد خاطراتی به یادماندنی آماده کرده اند. چیزی که کامبوج را بیش از پیش با اعتبار و جذاب می کند، این است که این کشور تاریخی بسیار تلخ داشته و با سخت کوشی مردمانش توانسته خود را به یکی از محبوب ترین مقاصد تفریحی دنیا تبدیل کند. امروزه میلیون ها نفر از این کشور زیبا دیدن می کنند.

جاذبه های گردشگری بانکوک
جاذبه های گردشگری بانکوک
۴ جاذبه گردشگری برتر در جزایر فی فی
۴ جاذبه گردشگری برتر در جزایر فی فی
برای سفر به پوکت چه هتلی مناسب تر است؟
برای سفر به پوکت چه هتلی مناسب تر است؟
دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند
دانستنی هایی از تاریخ و فرهنگ تایلند