کدام شهرها بیشترین آسمان خراش ها را دارند؟

شهرهایی با بیشترین آسمان خراش ها

بعضی از شهرها را با دیدن عکس دورنمای شهری و آسمان خراش های آن ها به راحتی می شناسیم، آسمان خراش ها از نشانه های پیشرفت هر شهری هستند. برج امپایر استیت نیویورک، برج خیلفه دبی و برج های دوقلوی پتروناس مالزی از معروف ترین آسمان خراش های دنیا هستند. می خواهیم شهرهایی که بیشترین آسمان خراش ها را دارند به شما معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

مطالب مرتبط:
ساخت بلندترین آسمان خراش دنیا به شکل u + تصویر
هنگ کنگ، شهر آسمان خراش ها

هنگ کنگ، چین

هنگ کنگ برای کشورهای آسیایی نزدیک خود مثل فیلیپین، تایلند، اندونزی و حتی مالزی محلی محبوب برای خرید و جاذبه های گردشگری است و این به دلیل این است که شرکت های اداری و بیزنسی زیادی اداره ها و فروشگاه های خود را در این شهر تاسیس کرده اند. بیش از ۱۳۰۰ آسمان خراش در این منطقه تجاری چین قرار دارد که هنگ کنگ را یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان کرده است.

نیویورک سیتی، نیویورک

پارک مرکزی، مرکز تفریحی مدیسن اسکوئر گاردن، ساختمان امپایر استیت، مجسمه آزدی و حتی وال استریت، نیویورک را تبدیل به یکی از مکان های جهان با بیشترین تعداد آسمان خراش کرده است. بیش از ۵۷۳ آسمان خراش در این شهر ساخته شد تا شرکت های بین المللی جهان بتوانند در نزدیکی یکی از فعال ترین مراکز تجاری جهان، بورس نیویورک باشند.

توکیو، ژاپن

توکیو مرکز بازرگانی، تفریحی، آموزشی، مالی و حتی خودروهای ژاپن است و یکی از شلوغ ترین دورنمای شهری جهان را دارد که با بیش از ۳۴۷ آسمان خراش که تعداد آن ها روز به روز هم بیشتر می شود این دورنمای شهری حتی شلوغ تر از این هم می شود.

دبی، امارات

بدون شک امارت با برج خلیفه که در میان بیش از ۲۴۰ آسمان خراش دیگر در شهر دبی قرار گرفته یکی از جذاب ترین چشم اندازهای شهری را دارد. این شهر با بازارهای متنوع خود فرصت این را برای شرکت های زیادی از دور و نزدیک به وجود آورده تا تجارت خود را با هدف بازارهای بین المللی گسترش بدهند.

دبی

شانگهای، چین

شانگهای در بخش شرقی سرزمین چین در حال تبدیل شدن به یکی از قدرت های مالی جهان است. این شهر آنقدر بزرگ است که به ۲۰۴ شهرک و ۹۹ محله تقسیم شده، بیش از ۱۰۶۳ ساختمان و بیش از ۲۲۹ آسمان خراش دارد.

تورنتو، کانادا

تورنتو توجه افراد زیادی را از کشورهای مختلف به خود جلب کرده و به عنوان شهری که پذیرنده فرهنگ های مختلف است شناخته می شود. مهاجر پذیر بودن این شهر فرصت بسیار خوبی را برای آن ایجاد کرده تا درهای تجارت خود را به روی بازارهای بین المللی باز کند. البته این که تورنتو بزرگ ترین شهر کانادا هست هم می تواند دلیل خوبی باشد که در آن آسمان خراش های بسیار ساخته شود. صنایع مختلف مثل بانکداری، بیمه، تجارت و گردشگری ۱۶۲ آسمان خراش را برای این شهر به ارمغان آورده است.

تورنتو

سنگاپور

چیزی که سنگاپور را از کشورهای خاص جهان کرده است سطح ثبات مالی با وجود وسعت کم آن است. به دلیل توسعه زیادی که این شهر داشته سرمایه گذاران بسیاری تجارت خود را در این شهر آغاز کردند و این باعث شده که شغل های زیادی به وجود بیاید و خانه هایی در آسمان خراش ها ساخته شود. در حال حاضر بیش از ۱۴۱ آسمان خراش در این شهر، شب های آن را رنگارنگ و درخشان کرده است.

منبع: list25.com

بهترین زمان سفر به شهرهای مختلف تایلند
یک هفته در ارمنستان
زیباترین پارک های طبیعی تایلند که باید ببینید
هتلی بدون ستاره با ایده ای منحصر بفرد در سوییس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code