بلیط هواپیما

انسان های غول پیکر ۴ متری واقعا وجود داشته اند! + تصویر

کشف اسکلت انسان غول های پیکر

شک ندارم که در جریان هستید که انسان های امروزی، شکل تکامل یافته ی اجداد نخستین خود هستند و راه بسیاری را پیموده اند تا به شکل امروزی خو برسند اما برای تاکید هم که شده، می خواهیم تا در حد چند جمله شما را به سفری در زمان ببریم و به سرعت سیر تکامل را بررسی نماییم اما، این بار می خواهیم از آخر به اول برویم. نسل امروزی بشر در حالت عادی، قدی بین ۱٫۵۵ تا ۲ متر را دارد، سر او گرد است و عمدتا از عقب سر یا جلوی سر، بر آمدگی ندارد، کف دست هایش بسته به جثه ی او از کوچک تا متوسط است و به صورت خلاصه که بگویم، هر انسان معمولی دارای این مشخصات نرمال است. سالیان سال انسان ها کم و بیش با همین خصوصیات زیسته اند اما در زمانی که گونه ی انسان؛ دارای خصوصیات ژنتیکی اصلاح نشده بوده است، هر کدام از این اندازه ها و قد و قوراه هایی که به شما گفتیم، در اندازه ای فوق العاده بزرگ موجود بوده است! برای توضیح این مسئله در ادامه با ما در الی گشت باشید تا به بررسی کشف اسکلت انسان های غول پیکر در مالیبو بپردازیم.

انسان های غول پیکر 4 متری واقعا وجود داشته اند! + تصویر
مطالب مرتبط:
تماس تلفنی مرده ها با زنده ها!
کشف قدیمی ترین جوک جهان بر روی یک لوح گلی
حقیقت این رازهای عجیب در دنیا هیچ وقت برملا نمی شود!

اول از همه لازم می دانم که ابتدا شما را به صبر دعوت کنم زیرا می خواهم تا قبل از این که سر اصل مطلب بروم، کمی از مشخصات انسان های اولیه برای شما بگویم. اجداد باستانی ما که عموما آن ها را انسان های اولیه می نامیم، کمترین مشخصات خود را به ما به ارثیه داده اند زیرا اگر به شبیه سازی و مشابهت هایی که ما با این مدل هایی که امروزه دانشمندان از اجداد انسانی مادر اختیار ما گذاشته اند نگاه کنیم، با یک مقایسه و حساب سرانگشتی متوجه خواهیم شد که، تغییرات بسیاری داشته ایم.

این تغییرات که بسیاری آن را پیشرفت در ظاهر بشر می دانند، شاید باید یک موهبت ژنتیکی برای انسان های نسل فعلی محسوب شوند زیرا به طور مثال تصور کنید که قد انسان ها بین ۳ تا ۵ متر به طور می بود، آن و قت شما به همین میزان دست ها، پاها، … را بزرگ می کردید.

به طور مثال اگر واژه ی شهر سوخته را در اینترنت جستجو کنید، یکی از گزینه هایی که برای شما نمایان می شود، کشف اسکلت بزرگ ترین انسان است.

غول پیکر

در این گزارش از کشف اسکلت انسان غول پیکر این چنین آمده است که افرادی در این مابین یافت شده اند که میانگین قدشان بین ۳ تا ۴ متر بوده است. یکی از بزرگ ‌ترین اسکلت ‌های کشف ‌شده در جهان، در شهرسوخته کشف شده که متعلق به یک مردی بین ۳۵ تا ۴۰ ساله است و دقیقا بین ۵ متر و ۲۱ سانتی‌ متر قد داشته است که این خود به عنوان بلندترین اسکلت دیده ‌شده در عصر باستان شناخته می شود.

انسان های غول پیکر

اما اسکلت هایی که در سال ۱۹۰۸ در مالیبو و هم در غاری در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی به تازگی پیدا شده است که حتی شاید از این اسکلت هم بزرگ تر بوده باشد.

به تازگی برخی از گروه های تحقیقاتی در یکی از غارهای آفریقای جنوبی در منطقه ای نزدیک به ژوهانسبورگ و مالیبو، مجموعه ای از استخوان های حداقل ۱۵ نفر را پیدا کرده اند که درواقع می توانند پرده از رازها درباره ی مشخصات ژنتیکی و ظاهری انسان ها و همچنین منشاء حیات انسان ها را برملا نماید و یافته های بسیاری را که در جهان در حال حاضر وجود دارد را به چالش بکشاند.

طبق گفته های پروفسور لی برگر، که رئیس گروه تحقیقاتی در ژوهانسبورگ بود، تخمین می زند که این افراد احتمالاً ۳ میلیون سال قبل در آفریقا می زیسته اند و در انتهای دالانی دفن شده بودند.

او در رابطه با این کشف گفت که اطلاعات به دست امده از این اسکلت ها بی شک ما را به یک نظریه ی مهم و قطعی درباره ی نیاکان و اجدادمان خواهد رساند.

گونه ی جدیدی از اجداد انسانی را که آنان را به نام هومو نالدی که در زبان سوتو به معنای ستاره است نانیده اند، کشف شده اند.

این انسان های جدید دارای دست ها و پاهایی شبیه یک انسان هستند و همانند گونه های فعلی، راست قامت هستند اما این تفاوت در آن ها وجود دارد، شانه ها و جمجمه های این گونه ی انسانی متفاوت است.

ااسکلت انسان غول پیکر در آفریقا

این اسکلت های کشف شده در ژوهانسبورگ به باور برخی از پژوهشگران، قابلیت رفتارهای آیینی را در خود داشته اند. خبرگزاری های مختلف در سراسر جهان این حبر را منتشر کرده و گزارش های متفاوتی را درباره ی آن به انتشار رسانده اند دانشمندان و محققان دانشگاه ویت واتراستراند در آفریقای جنوبی و در ژوهانسبورگ که در سال ۲۰۱۳ به این کشف گسترده رسیدند، در دنیا بابت پیدا کردن این اسکلت ها و فسیل ها به افتخار و شهرت بسیار زیادی رسیدند.

سخنگوی انستیتوی ماکس پلانک برای انسان شناسی فرگشتی در لایپزیگ آلمان در این رابطه اظهار نظر کرده اند که تا به الان، بیش از ۱۵۵۰ قطعه ی استخوان از این مجموعه استخراج شده است و البته هنوز هم معلوم نیست که چه تعدادی در غار به صورت دقیق موجود است.

کشف اسکلت انسان های غول پیکر

انستیتوی ماکس پلانک آلمان پس از این کشف، درخواست مشارکت در این تحقیقات را داد و در حال حاضر نیز در این تحقیقات، شرکت دارد. به گفته ی محققان و دانشمندان، این کشف تا به الان بزرگ ترین یافته ی فسیلی به هم پیوسته از بقایای انسانی است که در قاره ی آفریقا کشف شده است.

جالب است بدانید که برای استخراج این اسکلت ها، به افرادی نیاز بوده است که اندامی باریک و ظریف دارند و دلیل آن هم این است که این فسیل ها در حفره های دور از دسترسی در غار قرار گرفته اند و فقط از طریق آبراهه هایی باریک می توانسته اند به آن ها دست پیدا کنند. از آفریقای جنوبی و ژوهانسبورگ که بگذریم، به مالیبو می رسیم.

در سال ۱۹۰۸۵ میلادی یعنی دقیقا ۱۱۰ سال پیش، ۱۴ اسکلت انسان غول پیکر در این جزیره پیدا شد که اندازه ی هر کدام بین ۳ تا ۵ متر بود

ولی این نکته را به خاطر داشته باشید که تا به الان لقب بلندترین انسانی که بر روی کره ی زمین می زیسته است با اختلاف به اسکلت همان مردی که در شهر سوخته پیدا شده است، می رسد.

با دیدن این مجسمه های عجیب شوکه می شوید!
با دیدن این مجسمه های عجیب شوکه می شوید!
میراث شومی که می توانست نسل انسان را منقرض کند
میراث شومی که می توانست نسل انسان را منقرض کند
امکان ندارد سفرتان را از این مکان‌ها شروع کنید
امکان ندارد سفرتان را از این مکان‌ها شروع کنید
حقایقی عجیب درباره درخت سیب نیوتون!
حقایقی عجیب درباره درخت سیب نیوتون!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code