حقیقت این رازهای عجیب در دنیا هیچ وقت برملا نمی شود!

رازهای عجیب دنیا

در دنیا رازهای بسیاری وجود دارد که شاید انسان ها در همان نگاه اول تا هزارم به حقیقت آن ها نرسیده اند اما در نگاهی بین نگاه ۱۱هزارم تا ۱۳۰ هزارم توانسته اند که راه پر ثمری را برای یافتن حقیقت پشت این رازها بپیماند. زمانی که حرف از راز به میان می آید، اولین چیزی که هرکس به ان فکر می کند این است که حتما مسئله ای پیچیده وجود دارد و البته در پاری از اوقات همین گونه است اما باور کنید که برخی از راز ها آن قدر از نظر اهمیت موضوعی ساده و پیش پا افتاده هستند که شما حتی فکرش را نمی کنید که انسان ها را از هر قشری که فکرش را بکنید در پاسخ دادن به آن درمانده اند! امروز می خواهیم در این مطلب چندین مورد از رازهای عجیب دنیا که در عین حال که بسیار ساده هستند، ولی جوابی برای آن پیدا نشده است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا رازهای عجیب و بی پاسخ دنیا را با هم بشناسیم.

گاو

باران ژلاتین!

مطالب مرتبط:
آشنایی با سنت ها و آداب و رسوم عجیب مردم تانزانیا
برگزاری رسم عجیب «روز خواب آلودگی» در فنلاند!
عجیب ترین اتفاقات هواپیمایی جهان که هیچ توجیهی برای آن ها نیست

در آگوست سال ۱۹۹۴ میلادی بود که اتفاقی نادر در شهر اوکویل در ایالت واشنگتن اتفاق افتاد. دقیقا در یک روز بارانی به جای باران از آسمان ماده ای ژلاتینی شروع به باریدن کرد و اتفاق عجیب تر از آن این است که روز بعد تعدادی از مردم به بیماری دچار شدند، همه علائمی شبیه سرماخوردگی داشتند.

محققان میکروب شناس سریعا این ماده را مورد آزمایش قرار داندن و یافتند که در این ماده ی ژلاتینی، ۲ نوع باکتری وجود دارد که یکی از آن ها به طور طبیعی در سیستم گوارشی انسان نیز موجود است. البته دانشمندان از آن زمان تا به حال هیچ وقت نتوانستند که رابطه ی بین باکتری ها و سرماخوردگی و البته علت بارش این باران ژلاتینی را درک کنند.

باران ژلاتین!

انقراض جانوران بزرگ!

مگافاونا (megafauna) یا جانوران با هیکی بزرگ و یا حتی جانوران عظیم الجثه، در ۱۰ میلیون سال پیش منقرض شدند و به کلی از روی زمین محو شدند و علت آن باورتان بشود یا نه هیچ وقت برای دانشمندان و گونه ی انسانی مشخص نشده است.

البته، برخی معتقدند که تغییرات شدید آب و هوایی باعث از بین رفتن این جانوران شده و برخی دیگر نیز بر این هستند که گرسنگی و کمبود غذا نسل این جانوران را منقرض کرده است.

خرخر گربه ها!

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا گربه ها چرا و چگونه خرخر می کنند، گربه ها وقتی شاد باشند خرخر می کنند اما هیچ وقت کسی نتوانسته است، بگوید که چطور این کار را انجام می دهند. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که وقتی که گربه ها خرخر می کنند شما نمی توانید صدای تپش قلبشان را بشنوید. دانشمندان می گویند که گربه ها با استفاده از تارهای صوتی خود این صدا را تولید می کنند.

خرخر گربه ها!

ماده تاریک!

۲۷بر اساس گفته ی دانشمندان، ۲۷ درصد از جهان هستی را ماده ای تاریک تشکیل داده است که نه از آن اشعه ی الکترومغناطیسی ساطع می شود و نه با آن وارد واکنش می شود و کاملا خنثی و پهناور است و امکان سر درآوردن از آن وجود ندارد.

افراد راست دست یا چپ دست؟!

معمولا درصد بسیاری از انسان ها راست دست هستند و بقیه چپ دست به شمار می آیند و در این مابین، تعداد بسیار کمی نیز توانایی استفاده از هر ۲ دست خود در همه ی کارها را دارند. با این که ژن های افراد در این موضوع تاثیر گذار است اما تا به کنون ژن چپ دستی کشف نشده است. محیط در چپ دست شدن یا راست دست شدن افراد موثر به شمار می آید. در طی یک آزمایش، وقتی که کودکان چپ دست مجبور می شوند با دست راست خود بنویسند پس از مدتی به راست دست تبدیل می شوند.

افراد راست دست یا چپ دست؟!

چرا خواب می بینیم؟

می گویند که رویاها تصاویر تصادفی و امواج مغزی هستند. دانشمندان دیگر آن ها را امیال ناآگاهانه، مشکلات حل نشده و تجربیات روح و فرد می دانند. دانشمندان عموما بر این باور هستند که رویاها نشان از چیزی پنهان در عمق روح انسان دارد اما کسی نمی داند در عمق روح انسان دقیقاً چه می گذرد.

تعداد دقیق سیاره های منظومه ی شمسی

باور عمومی بر این است که ۸ سیاره در منظومه شمسی به جز پلوتو وجود دارد. کمربند کویپر که دورتر از پلوتو است از اشیاء یخی تشکیل شده است. در این مابین دانشمندان هزاران وسیله و شی را در این منطقه کشف کرده اند که حتی از پلوتو نیز بزرگتر هستند.

سیاره ها

گروه خونی های متفاوت انسان ها از یکدیگر!

همه ی ما انسان ها حتی خانواده های ما و کسانی که با آن وراثت ه و اشتر اکات ژنتیکی داریم، در عین ناباوری دارای گروه های خونی متفاوتی هستیم. انواع گروه های خونی آنتی ژن های متفاوتی در درون سلول های خونی خود دارند.

آن ها سیگنال های آنتی بادی هایی هستند که سلول های غریبه را در بدن از بین می برند. این جالب است که دانشمندان تا به کنون پاسخی برای علت متفاوت بودن این گروه های خونی پیدا نکرده اند.

غرش فضا!

در سال ۲۰۰۶ بود که دانشمندان ستاره شاس در حال مطالعه در مورد ستاره های جوان بودند که ناگهان متوجه یک صدای غرش ناشناخته شدند. اگرچه صدا با آن چه که ما فکر می کنیم متفاوت است و آنگونه نمی تواند در فضا منتشر شود اما امواج رادیویی این قابلیت را دارند. دانشمندان فقط می دانند که این صداها متعلق به ستاره ها یا یک پدیده کیهانی نیست.

غرش فضا!

بعضی از حیوانات از کجا آمده آمده اند؟

گونه های جانوری بسیار زیادی هستند که هیچ اجدادی ندارند. کسی نمی داند که دوزیستان چگونه از ماهی ها به وجود آمده اند و علت آن این است که اولین جانوران خشکی زی بال ها و سر تکامل یافته ای داشته اند.

با استفاده از گوگل ارث دانشمندان به مطالعه هزاران گاو در حال چرا پرداختند و به یک نتیجه شگفت انگیز رسیدند. ۷۰ درصد از این گاوها هنگام چریدن یا نوشیدن آب سر خود را به سمت شمال یا جنوب می چرخاندند. این موضوع در تمامی قاره ها بدون توجه به نوع زمین، آب و هوا و دیگر فاکتورها یکسان است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد