بلیط هواپیما

آشنایی با بنای بسیار عجیب متئورا در یونان + تصاویر

بنای مذهبی متئورا در یونان (The Meteora Monasteries)

متین، روحانی، جادویی، اسرار آمیز، غیر عادی، نفس گیر الهام بخش و تحسین برانگیز… این ها صفت هایی است که در مورد بنای مذهبی متئورا در یونان زیاد توسط افراد مختلف به کار برده شده است تا سعی شود تا بخشی از وجهه ی این عبادتگاه عجیب در یونان به همگان شناخته شود. با الی گشت همراه باشید:

بنای مذهبی متئورا در یونان
مطالب مرتبط:
ساموس، جزیره ای کوهستانی در یونان
راهنمای سفر به جزیره پاتموس در یونان

وقتی عبارت سفر به اروپا به کار برده می شود، بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که منظور بازدید از جاذبه های طبیعی، تاریخی ، فرهنگی و… آن کشور است در صورتیکه بنای مذهبی متئورا در یونان فقط یکی از چندین جایی در قاره ی سبز است که به ما نشان می دهد اینطور نیست. به عبارت دیگر، بازدید از این بنا، تجربه ای از شکوه و عظمت طبیعت را در کنار تاریخ، معماری و آرزوی دیرینه ی انسان یعنی آرامش را به همراه دارد.

از زمان های بسیار دور مسیحیت، صخره های متئورا به عنوان جایی فوق العاده برای جدا شدن از دنیای پر هیاهو و بدست آوردن آرامش و تزکیه ی روح در یونان به شمار می آمده اند. متئورا در واقع صخره هایی عظیم و سخت هستند که بازدید از آنها خیلی بیشتر از دیدن چشم اندازی بدیع و مطبوع از طبیعت است. درواقع بنای مذهبی متئورا در یونان، یک مکان زیارتی و مقدس برای همه ی مسیحیان دنیا به شما می رود و در واقع حدود ۲۰۰۰ سال است که به همین گونه هم شناخته می شود.

بنای مذهبی متئورای یونان

صخره های غول پیکر متئورا در بالای شهر Kalambaka در ارتفاع ۴۰۰ متری قرار دارند. در بالای زیباترین این قله ها، بناهایی ساخته شده است که به دلیل ساختار عجیب و جایگاهشان، در فهرست جهانی یونسکو قرار دارند. در ابتدا تعداد این بناها، ۲۴ تا بود که با گذشت زمان و تاثیر عوامل مختلف، حالا فقط ۶ عدد از آنها باقی مانده است که بیشتر هم مربوط به قرن چهارده تا شانزده هستند.

این سازه ها توسط راهب هایی ساخته شده است که این منطقه از یونان را برای گوشه نشینی و عبادت انتخاب کرده بودند و در غارهای این منطقه بصورت جداگانه زندگی می کردند. بعد از اینکه این راهب ها به هم پیوستند، هر کدام تکه ای از مطالح این بنا را در طول ماه ها و سال ها به بالای این صخره های بردند و از نردبان و طناب برای بالا رفتن استفاده کردند. مسلما حتی بالا رفتن از این صخره ها بدون داشتن وسایل و تجهیزات به اندازه ی کافی خطرناک و مرگبار بود، چه برسد به حمل مواد و مصالح ساختمانی در هنگام بالا رفتن. به همین دلیل متاسفانه افراد زیادی در این راه مجروح و کشته شدند.

متئورای یونان

اما آنها مصمم بودند و می خواستند بنایی بسازند که هم جای بکری برای عبادت باشد و هم تحسین برانگیز، این صومعه هاحتی تا سال های اخیر هم به برق و آب دسترسی نداشتند و راهب ها سختی زیادی را تحمل می کردند. بنای مذهبی متئورا در یونان جایی است که قطعا ارزش بازدید دارد حتی اگر به دلایل مذهبی نباشد.

هزینه ی ورودی به اتین صومعه به ازای هر نفر، ۳ یورو است.

خاورمیانه، نگین مقاصد گردشگری جهان
خاورمیانه، نگین مقاصد گردشگری جهان
کدام کشورها بیشترین میراث جهانی یونسکو را دارند؟
کدام کشورها بیشترین میراث جهانی یونسکو را دارند؟
بهترین مکان های مسافرتی سال ۲۰۱۷ را بشناسید
بهترین مکان های مسافرتی سال ۲۰۱۷ را بشناسید
جواهری واقعی بنام خلیج هانااوما، در قلب جزایر هاوایی
جواهری واقعی بنام خلیج هانااوما، در قلب جزایر هاوایی