بلیط هواپیما

ماجرای گم شدن فسیل ۲۰میلیون ساله و پیدا شدن دوباره ی آن!

کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله | Discover 20 Million Years Fossil

به تازگی در صدر خبرهای باستان شناسی جهان، تیتری قرار گرفته است که بسیار جالب توجه می باشد. این تیتر بیانگر این است که به تازگی کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله در نایروبی که در یک موزه قرار گرفته بوده است، روی داده است! در واقع این فسیل قبل ها کشف شده بوده است اما، در قسمت انبار این موزه گویا قرار گرفته بوده است و کسی از آن خبری نداشته است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، خبر کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله را مورد بررسی و بحث قرار دهیم.

مشخصات جانور کشف شده ی 20 میلیون ساله

همه چیز درباره ی کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله

مطالب مرتبط:
حیوانات عجیبی که باعث رونق گردشگری در جهان شده اند! + تصویر
مشاغل عجیب زنان در مصر باستان!
ظاهر این میوه های عجیب، برایتان ناشناخته است! + تصویر

در مشروح خبر کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله آمده است که در بررسی ها مشخص شده است، این فسیل متعلق به یک حیوان درنده ی بسیار بزرگ بوده است و در انبار موزه ای در کشور نایروبی کشف شده است. این استخوان های کشف شده که متعلق به یک گونه ی تازه کشف شده بودند، در واقع به تازگی کشف نشده بوده اند بلکه نزدیک به ۲۰ سال پیش این استخوان ها به موزه ای در نایروبی فرستاده شده بوده است و دیگر مورد بررسی قرار نگرفته بوده! در واقع این استخوان ها تحت شرایطی ۲۰ سال در نایروبی خاک می خورده اند که هم کشف شده بوده اند و هم ۲۰ میلیون سال سن داشته اند.

داستان این که چگونه این استخوان ها مجددا کشف شدند اینگونه است که یک محقق فرانسوی به نام متیو بورتس در حالی که مشغول به بررسی یک مجموعه ی خاص در این موزه بوده است، متوجه این استخوان ها می گردد و پس از بررسی ها متوجه می شود که با یک کشف بسیار بزرگ روبرو شده است. او از سال ۲۰۱۳ مشغول بررسی این استخوان ها بوده است. در سال ۲۰۱۷ در حالی که بورتس در حال بررسی این استخوان ها به همراه دستیارش بود، موضوع این استخوان ها رسانه ای شد و دیگر محققان هم به این پروژه اضافه شدند.

فسیل

مشخصات جانور کشف شده ی ۲۰ میلیون ساله

محققان پس از کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله آن هم برای بار دوم، استخوان ها و باقی مانده های این حیوان را مورد بررسی و آزمایش های فوق پیشرفته ای قرار دادند. پس از آزمایش های فراوان آنان مشخص شد که، این گونه را سیمباکوبوا کوتوکافریکا می نامند. این واژه در زبان سواحلی به معنی شیر بزرگ آفریقایی است، حدود ۲۰ میلیون سال پیش در شرق آفریقا می زیسته است.

این موجودات که از لحاظ جثه و اندام هم بسیار درشت بوده اند، از خانواده ی کفتار دندانان هستند که البته نیز منقرض شده اند. اما از نگاه دانشمندان کشف این فسیل اهمیت های دیگری دارد. در واقع آنان به این شکل به ماجرا نگاه می کنند که کشف این فسیل می تواند به درک سرنوشت این گونه از جانوران کمک شایانی کند.

به گزارش نشریه ی نشنال جئوگرافیک کفتار دندانان که به خاطر شباهت دندان هایشان به کفتارهای امروزی نام گذاری شده اند اما ربطی به آنها ندارند. با کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که این نوع از حیوانات برای بیش از ۲۰ میلیون سال قبل تر به عنوان درندگان برتر زمین می زیسته اند.

همه چیز درباره ی کشف فسیل 20 میلیون ساله

متیو بورتس که بالاتر از او سخن گفتیم، در این زمینه به خبرگزاری فرانسه گفت: سیمباکوبوا با توجه به دندان های بسیار بزرگ و عظیمش عظیمش در واقع نوعی ابر درنده با جثه ای بسیار بزرگ تر از شیرهای امروزی محسوب می شده است. دانشمندان درباره ی فسیل های این حیوان کهنسال می گویند که سیمباکوبوا احتمالا از خرس های قطبی هم بسیار بزرگ تر بوده است.

متیو بورتس در سال ۲۰۱۳ میلادی مشغول تحقیق در موزه ی ملی نایروبی بود که خواستار بررسی محتویات مجموعه ای تحت عنوان کفتارها شد. آرواره ها، دندان ها و سایر استخوان های فسیل شده ی این موجود بعد از یک حفاری در غرب نایروبی در دهه ی ۱۹۷۰ میلادی در انباری موزه، قرار گرفته شده بوده است. در حال حاضر نیز، نتیجه ی یافته های آن ها در نشریه ی دیرینه ‌شناسی مهره ‌داران منتشر گردیده است.

کشف فسیل

برای اطلاع از مشروح خبر کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله در  نایروبی  به سایت نشنال جئوگرافیک مراجعه فرمایید.

nationalgeographic.com

ماجرای عجیب پرنده ای که با رفتنش یک جنگل نابود شد!
ماجرای عجیب پرنده ای که با رفتنش یک جنگل نابود شد!
ببینید شهرهای معروف دنیا از فضا چه شکلی هستند!
ببینید شهرهای معروف دنیا از فضا چه شکلی هستند!
چرا نهنگ ها خودکشی می کنند؟
چرا نهنگ ها خودکشی می کنند؟
نقاشی های باستانی غاری در مصر که متعلق به انسان نیستند! + تصویر
نقاشی های باستانی غاری در مصر که متعلق به انسان نیستند! + تصویر