کشورهایی که به خشونت نه گفتند

صلح آمیزترین کشورهای دنیا

آیا نظری راجع به اینکه صلح آمیزترین کشورهای دنیا کدامند دارید؟ صلح مفهوم پیچیده ای دارد اما با این حال، از سال ۲۰۰۶ شاخص صلح جهانی، صلح را «نبود خشونت »تعریف کرده و در حال جستجو برای تعیین این است که چه ویژگی های فرهنگی ای با صلح در ارتباط می باشد. رتبه گذاری های اخیر ایسلند را صلح آمیز ترین کشوردنیا معرفی کرده است . با الی گشت همراه باشید تا مطابق با شاخص صلح جهانی چند کشور صلح آمیز جهان را به شما معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:
۶ مورد از امن ترین کشورهای جهان را بشناسید
کشورهای آرام جهان کدامها هستند؟

ایسلند

بدون شک، ایسلند واقعا مکان امنی برای زندگیست. این کشور بسیار سرد و بسیار کوچک است و به همین دلیل بالاتر از ۱۶۲ کشور دیگر قرار گرفته است. می توان با وجودیکه صلح آمیز بود کارهای زیادی را هم انجام داد، این کشور جاذبه های زیادی دارد. اگرمی خواهید از لحظات زیبا لذت ببرید به این کشور سفر کنید.

ایسلند

دانمارک

مثل نیوزلند، دانمارک و دیگر کشورهای اروپای شمالی هم همیشه جزء بهترین کشورها در تجارت و ایمنی رتبه بندی می شود. علی رغم اینکه وسعت این کشور به اندازه ایالت ماساچوست آمریکا است اما صلح آمیزترین کشور دراروپای قاره ای است.

نیوزلند

از سال ۲۰۰۷ تاکنون نیوزلند همیشه در بین بهترین ها و صلح آمیزترین کشورهای جهان بوده است. تعداد زندانیان کم، ظرفیت نظامی محدود، رابطه قوی با استرالیا و مهمان نوازی مردمش از نیوزلند کشوری فوق العاده برای زندگی ساخته  اشت.

اتریش

این کشور کوچک اروپای مرکزی به دلیل موضع خود در سیاست های بین المللی در بین صلح آمیزترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. وقتی صحبت از صلح و ثروت است همیشه اتریش در بالاترین ها قرار می گیرد.

سوئیس

من شخصا معتقدم سوئیس به دلیل نرخ پایین جرم های خشونت آمیز باید در بالاترین نقطه این لیست قرار میگرفت. در قلب اتحادیه اروپا، سوئیس کشوری است که به جذابیت های طبیعی معروف است و همیشه در رفتارهای سیاسی، بین المللی و منطقه ای رفتاری خنثی و مسالمت آمیز دارد. این کشور رابطه دیپلماتیک خود را با بسیاری از کشورهای جهان حفظ کرده است.

سوئیس

ژاپن

ژاپن کشوری است که از نظر فرهنگی و سنتی یکی از کشورهای جذاب می باشد. این کشور سومین اقتصاد بزرگ جهان را دارد و به عنوان شادترین کشور آسیا شناخته می شود. ژاپن از بسیاری از جنبه ها کشور امنی است، میزان جرم و جنایت در این کشور پایین و هیچ درگیری ای با کشورهای همسایه خود ندارد.

فنلاند

چرا این کشور زیبا که برای ما «انگری برد» را به ارمغان آورد را دوست نداشته باشیم؟ فنلاند همیشه دربین صلح آمیزترین و سرزنده ترین کشورهاست.

کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که بالاترین استانداردهای زندگی را دارد. اگر تا کنون به شهر تورنتو و حوالی آبشار نیاگارا رفته باشید می توانید به آسانی بفهمید که چرا این کشور تمیز، متنوع و باشکوه در این لیست قرار گرفته است.

سوئد

سوئد در شمال اروپا قرار دارد و یکی از زیباترین کشورهای اسکاندیناوی است میزان دزدی در این کشور (۹,۰۰۰ بار در سال) بسار پایین است، برای که به پایین بودن این نرخ پی ببرید بهتر است بدانید که مثلا در آمریکا نرخ دزدی ۳۵۰,۰۰۰ بار در سال است.

بلژیک

بر اساس داوری شاخص صلح جهانی، کشور کوچک بلژیک یکی از بهترین مکان ها برای زندگی است . این کشور زیبا در قلب اروپا قرار گرفته و بروکسل پایتخت آن جایگاه اتحادیه اروپا و ناتو می باشد. این کشور پر از شهرهای قدیمی، تالار شهرهای زیبا، قلعه های جادویی و زیبایی های طبیعی محسورکننده است.

منبع: wonderslist.com

راهنمای سفر به بریزبن در استرالیا
راهنمای سفر به بریزبن در استرالیا
جملات پر کاربرد ژاپنی در سفر به ژاپن
جملات پر کاربرد ژاپنی در سفر به ژاپن
معرفی ۴ مقصد استوایی برتر دنیا
معرفی ۴ مقصد استوایی برتر دنیا
همه چیز درباره سفر به لهاسا; سرزمین بودا
همه چیز درباره سفر به لهاسا; سرزمین بودا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code