کوش آداسی برای سفر بهتر است یا مارماریس؟

شهرهایی مانند بدروم، آنتالیا، کوش آداسی، مارماریس یا شرکت تور ازمیر می توانند هر کدام مقصد سفرمان باشند. در این میان دو شهر کوش آداسی و مارماریس کمتر شناخته شده اند و از این جهت به نسبت دیگر مقاصد ارجحیت دارند. اما کوش آداسی برای سفر بهتر است یا مارماریس؟ زندگی شبانه، خرید، فرهنگ و جاذبه های هر یک چه فرقی با یکدیگر دارند؟ در مجله ی گردشگری الی گشت راجع به تفاوت و شباهت های این دو مقصد ترکیه صحبت می کنیم.

کوش آداسی بهتر است یا مارماریس برای سفر کدام را انتخاب کنیم؟
مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به کوش آداسی
مقایسه دقیق دو شهر آنتالیا و کوش آداسی
راهنمای سفر به مارماریس

بعد از مدت ها برای سفر به شهری ساحلی در کشوری دیگر آماده شده ایم. به دنبال مقصدی هستیم تا تمام خستگی های این چند ماه کار را از ما دور کند. مقصدی که ما را به آسودگی خیال و دنیایی متفاوت از آنچه که هر روزه می بینیم ببرد. در نهایت با هزار بهانه و دلیل تصمیم به سفر گرفته ایم. نزدیک ترین مقصد گردشگری به کشورمان یعنی ترکیه ی زیبا را برای سفر انتخاب کرده ایم. اکنون زمان آن رسیده است که به سراغ انتخاب شهری ساحلی در این کشور برویم. اما کدام شهر ساحلی در ترکیه برای اولین سفر مناسب است؟ دو شهر در میان شهرهای ساحلی ترکیه هستند که از طرف گردشگران ایرانی در این سال ها مورد استقبال قرار گرفته اند. بیایید بیشتر راجع به کوش آداسی بهتر است یا مارماریس بگوییم.

کوش آداسی کجاست و چه جاذبه هایی دارد؟

شهر کوش آداسی یکی از شهرهای ساحلی در غرب ترکیه و در کنار دریای اژه است. این شهر ساحلی تا شهرهای مهم ترکیه مانند ازمیر یا منطقه تفریحی چشمه فاصله ای بسیار اندک دارد. به همین دلیل به گردشگرانی که به این مناطق سفر می کنند، پیشنهاد می شود از کوش آداسی و جاذبه های آن نیز دیدن کنند. به کوش آداسی جزیره ی پرنده لقب داده اند. چرا که پرندگان بسیاری در این منطقه زندگی می کنند.

برای رزرو آنلاین تور کوش آداسی اینجا را کلیک کنید

جزیره یکی از جاذبه های کوش آداسی

جزیره ی یونانی ساموس در نزدیکی کوش آداسی

یکی از ویژگی های کوش آداسی که برای اغلب گردشگران جذاب است، نزدیک بودن به جزیره ساموس است. قایق های موتوری در فصل های پر از گردشگر بهار و تابستان مسافران را به تماشای جزیره ی ساموس می برند. این جزیره یونانی نزدیکترین زمین خاکی کشور یونان به کشور ترکیه است. بنابراین با سفر به کوش آداسی می توانید از کشور دیگری نیز دیدن داشته باشید. طبیعت جزیره ساموس تورهای گردشگری یک روزه را از کوش آداسی فراهم نموده است. پس اگر از خود می پرسید کوش آداسی بهتر است یا مارماریس این جاذبه را در نظر بگیرید.

شهر باستانی افسوس

شهری باستانی و ساخته شده توسط ایونی ها که در نزدیکی کوش آداسی قرار گرفته است. شهری که مدت ها تحت تسلط ایرانیان و سپس رومی ها بود. پس از حکومت عثمانی ها در این شهر باستانی کاروانسرای اوکاز محمد پاشا ساخته شد. از تمام این دوران می توانید در این شهر باستانی بنایی تاریخی بیابید. مکان هایی که شما را به شگفتی می اندازد.

خرید در کوش آداسی

کوش آداسی یکی از بهترین مقاصد گردشگری ترکیه برای خرید است. در این شهر بهترین و با کمی گشت و گذار ارزان ترین قیمت ها را برای خرید خواهید یافت. مراکز خرید کوش آداسی بهترین مکان برای تهیه سوغاتی یا هر برندی که دوست دارید است. با این وجود حتی اینجا نیز خالی از عیب نیست. چرا که مراکز خرید کوش اداسی از مرکز شهر فاصله دارند. به طور مثال مرکز خرید معروف سکه (Sokke) دسترسی بسیار دشواری از شهر دارد. هر چند که قیمت ها در این بازار ارزان هستند اما هزینه رفت و آمد به این مرکز خرید گران تمام می شود.

نحوه رسیدن به کوش آداسی

شاید یکی از دلایلی که بیشتر مسافران کوش آداسی را برای سفر انتخاب می کنند، نزدیکی به فرودگاه ازمیر باشد. در حقیقت تمامی گردشگران می بایست برای نزدیک ترین فرودگاه به کوش آداسی پرواز خود را خریداری نمایند. عنوانی همانند فرودگاه کوش آداسی وجود ندارد و شما برای سفر به این مقصد می بایست پرواز ازمیر را بگیرید. سپس توسط تاکسی و اتوبوس خود را به کوش آداسی برسانید. برای خرید پرواز ازمیر می توانید وارد سایت الی گشت شوید. تنها کافی است روی کلمه بلیط هواپیما ازمیر کلیک کنید.

سفر به مارماریس و معرفی جاذبه های آن

یکی از جزیره های به یاد ماندنی و جذاب جنوب غربی ترکیه مارماریس نام دارد. مارماریس مابین دو تا دیگر از مقاصد معروف گردشگری ترکیه یعنی فتحیه و بدروم واقع شده است. شهری که تعداد گردشگران ایرانی کمتری به نسبت کوش آداسی در آن خواهید یافت. در حقیقت مارماریس بیشتر در میان گردشگران اروپایی و خارجی شناخته شده و معروف است. بهتر است قبل از انتخاب کوش آداسی بهتر است یا مارماریس با جاذبه های دومین مقصد (marmaris turkey) نیز آشنا شویم.

برای رزرو آنلاین تور مارماریس اینجا را کلیک کنید

جاذبه های مارماریس برای تفریح

نحوه دسترسی به مارماریس

شاید یکی از معایب مارماریس برای بیشتر مسافران، نبود فرودگاه در این شهر است. منظور از خرید پرواز به فرودگاه مارماریس در واقع فرودگاه های اطراف و نزدیک به این شهر است. عده ای از مسافران برای شهر ازمیر پرواز خود را خریداری نموده و باقی مسیر را تا مارماریس زمینی طی می کنند. اتوبوس ها فاصله ی میان فرودگاه ازمیر تا مارماریس را در مدت زمان ۴ ساعت و نیم طی می کنند. عده ای دیگر به سراغ پروازهایی به مقصد فرودگاه دالامان می روند. این فرودگاه نیز در جنوب غربی ترکیه واقع شده و نزدیک ترین فرودگاه به شهر مارماریس است.

خرید در مارماریس و دسترسی عالی برای گردشگران

در جواب به پرسش اینکه کوش آداسی بهتر است یا مارماریس گزینه دیگری به نام خرید را بررسی می کنیم. بیشتر مسافرانی که در تور مارماریس شرکت می کنند خرید از بهترین مراکز و با بهترین قیمت ها را نیز مد نظر دارند. یکی از مزیت های خوب مارماریس برای مسافران تور مارماریس نوروز ۹۹ موقعیت مراکز خرید این شهر است.

بهترین مراکز خرید مارماریس در مرکز این شهر و در اطراف میدان آتاتورک قرار گرفته اند. به این معنی که در هر گوشه ی مارماریس که هتل خود را رزرو کردید، می توانید به راحتی خود را به مرکز شهر برای خرید برسانید. بازار سرپوشیده مارماریس یا همان کاپاله چارشی نیز در میدان آتاتورک قرار دارد. با رفتن به مرکز شهر نه تنها بازدید از جاذبه های مارماریس را انجام خواهید داد؛ بلکه خرید نیز می توانید داشته باشید.

برای رزرو آنلاین هتل مارماریس اینجا را کلیک کنید

مقایسه هتل ها برای سؤال کوش آداسی بهتر است یا مارماریس

بسیاری از هتلهای مارماریس ترکیه از یکدیگر فاصله ای طولانی در کنار ساحل دارند. همین موضوع باعث شده تا هتل های ساحلی مارماریس در میان گردشگران بسیار مطرح شوند. فاصله ی ۸ کیلومتری میان هتل ها در مارماریس به مهمانان اجازه می دهد تا فضای خلوت تر و بکرتری برای استراحت و تفریح داشته باشند.

هتل های کوش آداسی

از آن طرف هتل های کوش آداسی در فواصل نزدیکی به یکدیگر و البته جاذبه ها قرار گرفته اند. به مرکز شهر نزدیک هستند و دسترسی بهتری دارند. قیمت های هتل های کوش آداسی بسیار مقرون به صرفه و متنوع بوده و می توانید بسته به بودجه سفر خود، محل اقامت خود را به راحتی پیدا کنید.

بسیاری از مسافرانی که تجربه سفر به هر دو مقصد کوش آداسی و مارماریس را دارند، بین این دو مارماریس را انتخاب می کنند. بعضی از مسافران از کوش آداسی به این دلیل که روز به روز به تعداد گردشگران خارجی آن افزوده می شود، به کناری می نهند.

چطور برای سفر ۳ روزه به مارماریس برنامه ریزی کنیم؟
چطور برای سفر ۳ روزه به مارماریس برنامه ریزی کنیم؟
۱۵ جاذبه معروف مارماریس
۱۵ جاذبه معروف مارماریس
مارماریس، شهری در سواحل مدیترانه
مارماریس، شهری در سواحل مدیترانه
راهنمای سفر به مارماریس
راهنمای سفر به مارماریس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code