بلیط هواپیما

گوشی، تبلت یا لپ تاپ، کدام یک برای سفر مناسب ترند؟

گجت های مناسب برای سفر

ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که در سفر بیشتر به کدام یک از این گجت ها (گوشی، تبلت، لپ تاپ) نیاز دارید. هر کدام از این وسایل، مزایا و معایب خودشان را دارند که با توجه به هدف سفرتان ونوع آن می توانند کاربردی و یا تنها دست و پا گیر باشند. مسایلی که باید در نظر بگیرید شامل وزن دستگاه، حجم آن، امنیت دستگاه و هزینه های آن است. اگر در انتخاب دستگاه مورد نیازتان دچار تردید هستید، با الی گشت همراه باشید تا با گجت های مناسب برای سفر آشنا شوید.

گجت های مناسب برای سفر

۱- گوشی هوشمند

مطالب مرتبط:
۵ مورد از جدیدترین وسایلی که برای راحتی سفرند
با استفاده از این نرم افزار گوشی خود را تبدیل به بی‌سیم کنید

در شرایطی که قصد دارید وزن، حجم و فضای وسایل مورد نیازتان را کمتر کنید، گوشی ها بهترین انتخاب هستند. خصوصا برای افرادی که نیاز به کار کردن در سفر ندارند، گوشی ها گزینه ی بسیار خوبی به شمار می آیند. گوشی های هوشمند وظایف زیادی را به عهده می گیرند که به ندرت در هر کدام از آن ها کاملا حرفه ای عمل می کنند. بنابراین اگر به دنبال کار حرفه ای نیستید، بهتر است گوشی همراهتان، انتخاب اول و آخر از بین گجت ها باشد.

مزایا:

 • گوشی های هوشمند می توانند به جای دستگاه های مختلفی به کارتان بیایند. با همراه داشتن این گزینه نیازی ندارید چراغ قوه، نقشه، دستگاه پخش موسیقی و یا ساعت را با خودتان حمل کنید.
 • برای زمان هایی که نیاز به برقراری تماس دارید، می توانید به راحتی روی آن ها حساب کنید. حتی زمانی که خارج از کشور هستید و سیم کارتی تهیه نکرده اید، می توانید با استفاده از وای فای محیط های عمومی و اپلیکیشن های ارتباطی، با خانواده و دوستانتان ارتباط برقرار کنید.
 • می توانید از اپلیکیشن های کاربردی مختلفی که بیشتر آن ها نیازی به اینترنت ندارند در سفرهایتان استفاده کنید. اپلیکیشن هایی مثل ابزارهای مترجم، تبدیل ارز و اپ های راهنمای سفر می توانند در سفرتان کمک زیادی به شما بکنند.
گوشی هوشمند

معایب:

 • بزرگ ترین عیب گوش های همراه، عمر کم باتری آن ها است. حتی اگر پاور بانک هم همراه خودتان داشته باشید، در بسیاری از موقعیت ها پیدا کردن برق چندان آسان نیست.
 • صفحه گوشی ها حتی در بزرگترین حالت، برای دیدن فیلم و یا خواندن کتاب مناسب نیستند.
 • برای باز کردن وب سایت های مختلفی ممکن است دچار مشکل بشوید و صفحه به درستی برایتان نمایش داده نشود.
نقشه گوشی

۲- تبلت

تبلت ها گجت های محبوب این روزها هستند. صفحه های بزرگتر و عمر باتری بهتر، آن ها را از گوشی های هوشمند متمایز می کند. اما همراه داشتن این گجت ها با توجه به سایز و کاربردشان، مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

مزایا:

 • اپلیکیشن های ارتباطی در تبلت ها بهتر عمل می کنند و علاوه بر آن می توانید در تماس های ویدیویی، تصویر عزیزانتان را در صفحه ای بزرگتر ببینید.
 • بعضی از تبلت ها نسبت به گوشی های هوشمند عمر باتری بیشتری دارند. خصوصا اگر از آن ها در حالت پرواز استفاده کنید و تنها از طریق وای فای به اینترنت متصل بشوید.
تبلت در سفر

معایب:

 • اولین ایرادی که تبلت ها دارند، اندازه ی آن ها است. مخصوصا اگر تبلتی با صفحه ۱۰ اینچی داشته باشید، وزن آن ها ممکن است در رفت و آمدهایتان آزار دهنده باشد.
 • عکاسی با تبلت ها چندان ایده ی خوبی به نظر نمی رسد. علاوه بر این که بسیاری از تبلت ها نسبت به گوشی های هوشمند، دوربین های بی کیفیتی دارند، سایز بزرگ آن ها و سنگینی شان باعث لرزش در بیشتر عکس هایتان می شود.
تبلت

۳- لپ تاپ

تا همین چند سال گذشته، تنها راهی که می توانستید خارج از محیط خانه تان به اینترنت متصل بشوید و کارهایتان را انجام بدهید، برداشتن یک لپ تاپ و رفتن به کافه ای بود که امکان اتصال اینترنت داشته باشد. اما در حال حاضر که انتخاب های دیگری هم وجود دارند، دلیل کافی برای حمل کردن لپ تاپ ها در سفر وجود دارد؟

مزایا:

 • مهم ترین مزیت لپ تاپ ها، همه کاره بودن آن ها است. امکان نصب تمام برنامه های مورد نیاز، حافظه کافی، امکان انتقال عکس ها از دوربین و دستگاه های دیگر و نمایش بدون اشکال سایت های مختلف، از مهم ترین مزایای لپ تاپ ها است.
 • صفحه ی بزرگ تر، عمر باتری بیشتر و صفحه کیبورد جداگانه، کمک می کنند کارهایتان را سریع تر و با دردسر کمتری راه بیاندازید و باقی زمان را از سفرتان لذت ببرید.
 • اگر لپ تاپ هایی با قابلیت تبدیل شدن به تبلت را بخرید، با یک تیر دو نشان زده اید و می توانید از مزایای هر دو با هم بهره مند شوید.
 • اگر مجبورید در طول سفرتان کارهایتان را هم انجام بدهید، لپ تاپ ها بهترین گزینه هستند که انجام کار با آن ها کمترین زمان را از شما می گیرد.
لپ تاپ- تبلت

معایب:

 • اولین عیب همراه داشتن لپ تاپ، وزن زیاد آن است. با وجود اینکه امروزه لپ تاپ ها سبک تر و قابل حمل تر شده اند، باز هم به نسبت گزینه های دیگر از وزن بالایی برخوردارند.
 • امکان آسیب رسیدن به لپ تاپ ها بیشتر از هر وسیله ی دیگری است. اگر لپ تاپ از دستتان بیافتند ممکن است هزینه زیادی برایتان داشته باشد.
لپ تاپ

پیشنهاد:

 • برای یک سفر ساده، بیشتر افراد گوشی های هوشمند را ترجیح می دهند. چرا که این گوشی ها به راحتی در جیب جا می شوند، برای کارهای آنلاین مناسب اند و به جای بیشتر دستگاه ها می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. در بیشتر محیط ها هم می توانید به راحتی از طریق وای فای و یا سیم کارتتان به اینترنت متصل بشوید.
گجت سفری
 • اگر تبلت را ترجیح می دهید و برای کارهایتان به یک صفحه نمایش بزرگ تر احتیاج دارید، بهتر است تبلت های سبک تر و با عمر باتری بیشتر را انتخاب کنید. تبلت هایی که سیم کارت می خورند هم می توانند کار شما را تا حد زیادی در هر موقعیتی راه بیاندازند.
 • اگر کسب و کار آنلاین ندارید بهتر است گزینه لپ تاپ را فراموش کنید. قدرت بالای لپ تاپ ها و عمر باتری بیشترشان، تنها در صورتی برای شما مناسب است که در طول سفرتان نیاز به انجام کارها به صورت آنلاین داشته باشید. بنابراین در بیشتر سفرها، همراه داشتن گوشی هوشمند و یا تبلت می تواند انتخاب کاملا مناسبی باشد.

منبع: www.nomadicmatt.com

۱۲نکته جالب و اساسی برای گردشگران
۱۲نکته جالب و اساسی برای گردشگران
از عکاسی در غارها چقدر می دانید؟
از عکاسی در غارها چقدر می دانید؟
۳ اپلیکیشن رایگانی که در سفرتان نیاز دارید
۳ اپلیکیشن رایگانی که در سفرتان نیاز دارید
لذت سفر را با انتخاب هدفون مناسب حس کنید
لذت سفر را با انتخاب هدفون مناسب حس کنید