بلیط هواپیما

باورتان می شود اینجا آفریقای جنوبی است؟!

تاریخ آفریقای جنوبی را با این جاذبه های دیدنی لمس کنید.

آفریقای جنوبی کشوری است پر از تنوع که تجربه‌ های بی نظیر بسیاری را به گردشگران عرضه می کند. چه شما قصد یک مسافرت خانوادگی را داشته باشید و چه بخواهید به تنهایی کوله گردی کنید، آفریقای جنوبی می تواند برای هر کسی سرگرم کننده باشد. در اینجا علاقه مندان به هیجان می توانند ماجراجویی هایی داشته باشند که قلب را به تپش وا دارد، کوه نوردی های فوق العاده در نواحی کوهستانی، آثار تاریخی شکل دهنده تاریخ و بسیاری دیگر که منحصربه فردند. این کشور با گذشته ای پر آشوب ، با شهرهایی پر رونق همچون کیپ تاون(Cape Town ) و ژوهانسبورگ(Johannesburg) و همین طور شهرها و روستاهای دیدنی، توانسته خودش را به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگردی عنوان کند.

مطالب مرتبط:
زیباترین مناظر را در این مناطق گردشگری آفریقای جنوبی ببینید
با سفر به این جاذبه های آفریقای جنوبی، لبریز از هیجان شوید
تاریخ آفریقای جنوبی

موزه آپارتاید در ژوهانسبورگ

در هنگام سفر به آفریقای جنوبی، موزه آپارتاید یکی دیگر از مکان های فوق العاده تاریخی برای بازدید است. این موزه که در پایین شهر ژوهانسبورگ قرار گرفته، یکی از جذابیت های محبوب این شهر بزرگ است. تجربه دیدن این موزه هم وهم آور و هم الهام بخش است. این موزه مهمان‌ هایش را با خود در مسیر تاریک تبعیض نژادی برده و آنها خواهند آموخت که زندگی در فراز و نشیب آپارتاید چگونه بوده است. سراسر این موزه سرگرم کننده است، این موزه تعاملاتی به صورت نوشتاری، صمعی و بصری و رویارویی از نزدیک را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. حتی خود ساختمان موزه هم مکانی دیدنی است، از آنجایی که به صورتی طراحی شده تا به شرایط زندان جزیره روبن شباهت داشته باشد. اولین نمایش تعاملی قبل از وارد شدن به موزه شروع می شود. بازدیدکنندگان در دو صف بسته به آنچه روی بلیط شان نوشته شده، توسط راهنمایان همراهی می شوند و گروهی وارد قسمت ورودی با علامت سفید و گروه دیگر به ورودی با علامت غیر سفید داخل می شوند. این کار به آنها ایده ای چگونگی زندگی در یک جامعه با تبعیض نژادی می دهد. گشتن در این موزه، یک سفر احساسی و دراماتیک است، با قسمت هایی که برای کودکان توصیه نمی شود. اگر شما کودکی به همراه دارید، لازم نیست که تمام روز را به تاریخ و آموزش بپردازید. در کنار این موزه، گلد ریف سیتی (Gold Reef City )، یک شهربازی محبوب وجود دارد که کودکان را به وجد می آورد، پس حتما قبل یا بعد بازدیدتان از موزه سری به آن جا بزنید.

تاریخ آفریقای جنوبی

بازدید از اسکله ویکتوریا وآلفرد در کیپ تاون (The Victoria and Alfred (V&A) Waterfront)

اسکله آلفرد و ویکتوریا (V&A)  منطقه ای است در کیپ تاون که حتما آن را باید ببینید و سرباز زدن از آن سخت است، زیرا اینجا پر از مغازه ها، غذاخوری ها و مکان های سرگرم کننده است. منظره آن، با کوه تیبل که  در پس زمینه این بندر قدیمی سر برافراشته ، با کشتی ‌ها و یدک‌ کش ‌های بزرگ که دائم در حال حرکت به داخل و خارج این اسکله اند، یک کنتراست زیبایی را در ناحیه مدرن  V&A ایجاد کرده است. در اینجا مکان های تفریحی زیادی شمال، دو پردیس سینمایی در میان مرکز خرید ، اکواریوم دو اقیانوس (Two Ocean )؛ یک آکواریوم در سطح جهانی و دو موزه وجود دارد. شما در برج ساعت  و مرکز خرید آلفرد می توانید بهترین فروشگاه ها را پیدا کنید. اگر به دنبال این هستید که وقت بیشتری در فضای بیرون بگذرانید، در تفرج گاه ساحلی قدم بزنید یا سوار بر یکی از قایق ‌های بزرگ که دائما به بیرون از بندر می رود، بشوید. اینجا یک چرخ و فلک معروف به چرخ و فلک کیپ دارد که یک منظره ۳۶۰ درجه ای از چشم انداز شهر را در اختیار کسانی که سوار آن می شوند، می گذارد. به یک تور پیاده روی تاریخی بپیوندید تا داستان ‌هایی از عصری بشنوید که در آن سربازان و برده های دانمارکی ، انگلیسی ، فنلاندی و مالایی با هم یکی شدند تا جمعیت کارگر آفریقای جنوبی را تشکیل دهند . فراموش نکنید که سری به آمفی تئاتر فضای باز بزنید تا شاید شاهد کنسرت ها و نمایش های تئاتری که به طور دائم در طول سال اجرا می شوند، باشید.

تاریخ آفریقای جنوبی

با تور به جزیره روبن(Robben Island) بروید

جزیره روبن یکی از مکان های فوق العاده در آفریقای جنوبی است؛ از آنجا که نقش قابل توجهی را در تاریخ این کشور داشته است. این جزیره به دلیل اینکه محل سکونت نلسون ماندلا در طول هجده سال از ۲۷ سال حبس بوده است، به یک قطب تاریخی تبدیل شده است. در حال حاضر، به عنوان یک میراث جهانی نام گرفته و این جزیره به خاطر گذشته نفرین شده اش برای بسیاری، مکانی وحشت زا بوده است. اینجا در گذشته، بیمارستان، زندان، بیمارستان روانی، مستعمره جذامیان و حتی پایگاه نظامی بوده است. جزیره روبن در ۹ کیلومتری ساحل در تیبل بی (Table Bay) واقع شده است و از اسکله کیپ تاون تا آنجا با کشتی تنها کمی راه است. این کشتی ها، از نه صبح تا سه بعدازظهر، هر ساعت به این جزیره مسافر می برند. بعد از رسیدن به آن جا، زندانیان سیاسی سابق راهنمای تور گردشگران خواهند بود، در حالی که می توانند تجربه شخصی شان را در مورد جزیره روبن در اختیارتان بگذرانند. این تور شامل بازدید یکی از زندان های با حداکثر میزان محافظت، یعنی سلول سابق نلسون ماندلا می شود ( جایی که از زمان حبس او تا به حال تقریبا دست نخورده باقی مانده است. ) ، دیدن معدن آهک که ماندلا و هم زندانیانش در آنجا به سختی کار می کردند، گورستان لپر(Leper) و سلول انفرادی که رابرت سوبوکوی (Robert Sobukwe) نه سال در آنجا حبس بود. گذشته هولناک این جزیره، مطمئنا یک خاطره حک شدنی در ذهن تمام بازدیدکنندگان خواهد گذاشت و هر گردشگر آفریقای جنوبی حتما باید آن را ببیند.

دیدار کردن از شهرک ‌ها

رسانه ‌ها و شیفتگان سفر، تورهای شهرک ‌های سیاه‌ پوست نشین را مورد بحث و بررسی قرار داده و ستوده ‌اند. با این ‌وجود، این شهرک ‌های سیاه ‌پوست نشین در آفریقای جنوبی بخش مهمی از تاریخ این کشور را تشکیل داده و همواره یادآور آپارتاید در دهه ‌ی ۹۰ هستند. این شهرک ‌ها با هدف جداسازی جمعیت ساخته‌ شده بودند، اما امروزه با وجود فقر گسترده، برخی از آن ‌ها در حال شکوفایی هستند. بسیاری از شرکت ‌های توریستی تورهای پیاد ه‌روی (و تورهای ماشین ‌سواری) را برگزار می ‌کنند که البته تورهای پیاده ‌روی انتخاب خیلی بهتری هستند. توجه داشته باشید که بدون راهنما به این تورها نروید و خود را به خطر نیندازید. چراکه تنهایی به این سفر اکتشافی رفتن می ‌تواند برای گردشگران خطرناک باشد. پس حتماً با راهنما بروید. بسیاری از این شرکت ‌های توریستی، ساکنین این شهرک ‌ها را به ‌عنوان راهنمای تور استخدام می‌کنند. بنابراین شک نکنید که تجربه ‌ای اصیل خواهید داشت. این تورها کم ‌هزینه هستند و سود آن به جوامع محلی می‌ رسد. این تجربه ‌ای فوق‌العاده و شانسی برای تجربه واقعی کشور است. اشتباه بقیه را تکرار نکنید و به‌ت نهایی سفر نکنید.

تجربه کوه و ساحل در آفریقای جنوبی
تجربه کوه و ساحل در آفریقای جنوبی
محبوب ترین نقاط گردشگری کیپ تاون
محبوب ترین نقاط گردشگری کیپ تاون
پنگوئن ها، این موجودات دوست داشتنی را کجا ببینیم؟
پنگوئن ها، این موجودات دوست داشتنی را کجا ببینیم؟
انسان هایی که با درندگان زندگی می کنند
انسان هایی که با درندگان زندگی می کنند