بلیط هواپیما

معرفی ۵ جهانگرد برتر اینستاگرام

با گسترش بیش از پیش تکنولوژی و حضور شبکه های اجتماعی در هر لحظه از زندگی انسان ها، این امکان برای گردشگران به وجود آمد تا تجربه های سفر خود را با مردم سراسر دنیا در میان بگذارند. اینستاگرام به علت ویژگی بصری بودن و تاثیر همگانی و فوری آن، به بهترین فضای اشتراک عکس و محتوای سفر تبدیل شده است. در این مطلب از مجله گردشگری الی گشت به معرفی ۵ تا از گردشگران معروف اینستاگرام می پردازیم و با بخشی از فعالیت های آن ها آشنا می شویم. این افراد طی سال های طولانی در مجله ها و روزنامه های مختلف جهان به عنوان گردشگران معروف اینستاگرام معرفی شده و تحسین همگان را برانگیخته اند.

گردشگران معروف اینستاگرام، لوگو طراحی شده توسط Tina

سفر یکی از مهم ترین راه های شناخت فرهنگ مختلف جهان است و گردشگر می تواند با مردم مناطق مختلف از نزدیک آشنا بشود. سفر یکی از تجربه های ناب بشری است. مقایسه تجربه سفر با هیچ یک از تجربه های دیگر انسانی قابل مقایسه نیست. سفر نقش مهمی در زندگی انسان ها ایفا می کند. مردم برای رسیدن به اهداف خود ناگزیرند به دلایل مختلف اعم از تحصیلی، دیدن اقوام و خویشاوندان، اعمال فرایض عبادی همچون حج و تفریح سفر کنند. شاعران و ادیبان بسیاری در مورد زیبایی های سفر سخن گفتند و یکی از راه های رسیدن به پختگی و کمال را در گرو سفر دیده اند. همچون که سعدی، شاعر نامدار ایرانی در اولین مصرع غزلیات خود میگوید: «بسیار سفر باید تا پخته شود خامی». اگر به دنبال خرید تور سفر هستید می توانید به وب سایت مربوط در الی گشت مراجعه بفرمایید.

گردشگران معروف اینستاگرام

سارا لویی ([email protected])، یکی از نام آشناترین گردشگران معروف اینستاگرام

سارا لویی جزء اولین جهانگردان ایرانی به حساب می آید که سال ها پیش سفر کردن را آغاز کرد. ساده و ارزان سفر می کند و قصه و تجربیات خود را در قاب عکس و متن به اشتراک می گذارد. از جزییات سفر خود، از سختی ها و زیبایی های سفرش می نویسد و هر روز به افق های جدیدی چشم می دوزد. اگر به وب سایت سبک تر، وب سایتی که به همراه دوستانش پایه گذاری کرد سر بزنید، اولین چیزی که شما را جذب خود می کند، سادگی و خودمانی بودن متن نوشته های او، همکاران و مهمانان سایت است. بخشی از نوشته سارا لویی در مورد خودش را اینجا برای شما قرار می دهیم تا بیشتر با قصه او آشنا بشوید:

«من، سارا لویی، تهران به دنیا اومدم و تمام سی سال عمرم رو همین‌جا زندگی کردم ولی از دو سال پیش خیلی از روزهامو تو این شهر نیستم. می‌تونی من رو یه جایی کنار جاده‌ها با یه لبخند پت و پهن، منتظر ماشین پیدا کنی و اگه سواره هستی شاید تا یه جایی که تو مسیرت بود باهم همسفر شدیم.
اگه کنار جاده نبودم پس یه جایی تو دشت و دمن کنار یه چادر دارم چوب جمع میکنم واسه آتیش درست کردن. اگه نه پس حتمن تو کوچه‌هایی که هرروز ازشون بی‌خیال رد میشی ممکنه منو ببینی که وایسادم و دارم از یه شاخه‌ی سبز گوشه‌ی دیوار عکس می‌گیرم. چرا؟ مجبورم؟ نه، چون فهمیدم که اینجوری از زندگیم بیشتر لذت می برم!»

 

اینستاگرام سارا لویی

بویاسان (Boo[email protected])، از گردشگران معروف اینستاگرام از دیدگاه مجله بیزینس اینسایدر

بویاسان عکاس فرانسوی بوده که هر سال به بیش از ۲۰ کشور مختلف سفر می کند و عکس های خود را با ۲۰۰ هزار فالوور خود در اینستاگرام به اشتراک می گذارد. اکثر تصاویر صفحه این گردشگر معروف اینستاگرام از بناهای تاریخی است. تمامی عکس های او قابل خرید بوده و برای انجام خرید از طریق این لینک می توانید اقدام کنید.

صفحه اینستاگرام بویاسان @Booyasan

آجای سود ([email protected])، میزبان تصاویری از مردم و سبک زندگی آن ها

اکانت [email protected] سال ۲۰۱۵ شروع به فعالیت کرد. اما عکاس و نویسنده این صفحه سفر کردن را از ۹ سالگی آغاز کرده و تا به حال به بیش از ۴۰ کشور دنیا سفر کرده است. مطالب او در مجلات معروفی همچون Taj Magazine ،Huffington Post و GoGetter منتشر شده است. آجای سود، عکاس آژانس Getty، یکی از بزرگترین آژانس های عکاسی جهان است و در سال ۲۰۱۶ به عنوان عکاس سال توسط مجله Outlook برگزیده شد. در بخشی از وب سایت رسمی خود نوشته است: «ابن بطوطه می فرماید: سفر زبان انسان را بند می آورد و سپس شما را به یک داستان سرا تبدیل می کند. علاقه مندان بسیاری پای سخنرانی او می نشینند و از داستان های الهام بخش او لذت می برند. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی او می توانید مراجعه کنید.

اینستاگرام آجای سود (Ajay Sood)

امیلی ریستفسکی ([email protected])، از گردشگران معروف اینستاگرام به سبک مینیمال

وقتی صفحه اینستاگرام امیلی را باز می کنید امکان ندارد عاشق سبک عکاسی وی نشوید. عکس های او خلاقانه هستند و می تواند لحظات زیبایی را ضبط کند. عکس های او پر از آرامش هستند. تجربه همکاری با شرکت های بزرگی چون Adobe ،Mercedes-benz و Qantas را دارد و از گردشگران معروف اینستاگرام نیز به حساب می آید. برای تماشای عکس های بیشتر از او می توانید به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

امیلی از گردشگران معروف اینستاگرام

آلتو قالیپ ([email protected])، جهانگرد معروف اینستاگرام

آلتو در لندن به دنیا آمد ولی سال ها بعد خانواده ی او به قبرس بازگشتند. تحصیلات خود را در رشته مدیریت در آنکارا به پایان رساند و در حال حاضر یک جهانگرد تمام وقت است. او به بیش از ۵۰ کشور دنیا سفر کرده و با به اشتراک گذاشتن عکس های خود به یکی از گردشگران معروف اینستاگرام تبدیل شده است. اگر به دنبال مقاصد جدید برای سفر خود هستید به صفحه اینستاگرام او سر بزنید. وی در سال ۲۰۱۶ به عنوان جهانگرد برتر اینستاگرام معرفی شد. او در حال نوشتن کتاب خود درباره سفر است که به زودی منتشر خواهد شد.

آلتو قالیپ، از گردشگران معروف اینستاگرام در سال 2016

سفر در فرهنگ ایرانی از اهمیت بسیاری برخوردار است. دیوان سعدی پر از تجربیات سفر است و هر بخش آن رنگ و بوی سفر می دهد. ابن بطوطه سفرنامه ای دارد که تجربه سفر خود را به این شکل بیان می کند: «من در واقع به آرزوی خود در این دنیا که همان سفر بر روی زمین است دست یافتم؛ افتخاری که افراد عادی دیگر به آن دست نیافتند». در حال حاضر به دست آوردن تجربیاتی چنین آسان تر و سفر کردن ساده تر از گذشته شده است. علاقه مندان نیز می توانند تجربیات سفر دیگران در کسری از ثانیه از طریق شبکه های اجتماعی دسترسی پیدا کنند. اگر شما نیز تجربه سفری به یاد ماندنی دارید از طریق نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

بدون دانستن این نکات به رفتینگ نروید
بدون دانستن این نکات به رفتینگ نروید
معرفی ۲۰ مورد از بهترین رستوران های هند
معرفی ۲۰ مورد از بهترین رستوران های هند
با مار گزیدگی چه کنیم؟
با مار گزیدگی چه کنیم؟
سوغات ایتالیا به گردشگران(بخش پنجم)
سوغات ایتالیا به گردشگران(بخش پنجم)